Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali

Stěží uvěřitelných 7 novinek letos vytáhne ruská Lada. Jeden model také z nabídky zmizí, nejzajímavější jsou ale informace týkající se modernizované legendy jménem Niva.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali

4.5.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Stěží uvěřitelných 7 novinek letos vytáhne ruská Lada. Jeden model také z nabídky zmizí, nejzajímavější jsou ale informace týkající se modernizované legendy jménem Niva.

Budoucnost ruské automobilky jsme v poslední době zmínili hned několikrát. Lada jen za poslední měsíc představila novou Vestu Cross a maskáčové provedení SUV Niva resp. 4x4, jak už si chvíli oficiálně říká. Zároveň oznámila, že crossover X-Ray oholí pomalu až na kost, aby tak mohla srazit cenu. To však překvapivě nejsou jediné novinky, kterými nás značka hodlá letos obdařit. Nadmíru činná bude přitom hlavně v srpnu na moskevském autosalonu.

Na domácí motor show Lada hodlá mít stánek naditý až k prasknutí, jak dokazuje snímek z interní prezentace, který někdo vynesl ven z automobilky. Z něj je patrné, že Rusové chystají velkou modernizaci celé rodiny Granta. Faceliftu se tak dočká sedan i liftback, Lada však kromě toho pod tento název zařadí také hatchback a kombík. Označení Kalina je tedy minulostí, což potvrzuje i zmínka o pseudo-crossoverech Granta Cross.

Tato šestice po srpnovém debutu zamíří do prodeje na podzim, přičemž změny čekejme hlavně v oblasti čelní masky. Ta bude více korespondovat se současným stylem značky, zadní partie ale i přes nová světla odkazují na již poměrně dlouhý životní cyklus (Granta je k mání od 1. prosince 2011). Jistý náznak toho, co dorazí, vyobrazují neoficiální ilustrace opírající se o špionážní snímky.

Ani tím ovšem letošní příval ruských novinek nekončí. Dále se v Moskvě ukáže i X-Ray Cross. Nejde však o onu v úvodu zmiňovanou oholenou verzi, nýbrž o opačný extrém. Crossover by se měl dočkat vyšší světlé výšky, modifikovaného zevnějšku v podobě plastových nástavců a vylepšeného interiéru. Rozroste se i standardní výbava, jistotou je tedy logicky i vyšší cena.

Ve finále pak musíme zmínit ještě modernizaci Lady Niva. Ani ta nebude chybět na srpnovém autosalonu, překvapivě však nemá jít o novou generaci, nýbrž facelift. Jenže je otázkou, co tímto slovem Rusové míní - může jít o pobobný „facelift”, jakého se dočkal Mercedes třídy G. V podstatě by tedy šlo o zcela novou generaci, jen značně připomínající tu předchozí.

Tak či onak se Niva dočká vylepšení dříve, než se čekalo. Že by mohlo jít skutečně o nové auto naznačuje i fakt, že vylepšená Niva do prodeje dorazit až v příštím roce. Lada tedy měla čas na doladění i prakticky úplně nového auta. Tak či onak má podle informací ruských médií vůz dostat zcela nový interiér, který navýší kvalitu plastů a přinese kupříkladu i moderní klimatizaci. Venkovní tvary mají zůstat velmi blízké současnosti a i v případě techniky se má jen nově vařit podle starého receptu.

Tento vůz tedy dále obestírají značné nejasnosti a budeme muset vyčkat na srpnový debut, abychom zjistili, co s ruskou legendou Lada skutečně provede. Jsme zvědavi - pokud půjde pouze o facelift, pak je více než jisté, že v této dekádě se již zcela nové generace „modrého sýra“ nedočkáme...


Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali - 1 - Lada novinky pro rok 2018 avizo 01
Lada na letošek chystá celou řadu novinek...

Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali - 2 - Lada novinky pro rok 2018 avizo 02Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali - 3 - Lada novinky pro rok 2018 avizo 03Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali - 4 - Lada novinky pro rok 2018 avizo 04Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali - 5 - Lada novinky pro rok 2018 avizo 05Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali - 6 - Lada novinky pro rok 2018 avizo 06Únik z interní prezentace odhalil všechny letošní novinky Lady. Jednu jsme rozhodně nečekali - 7 - Lada novinky pro rok 2018 avizo 07
...jednou z nich přitom bude i faceliftovaná Granta, která se již ukázala na neoficiálních ilustracích

Zdroj: RCI News

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše