Reklama

Lada začala prodávat novou verzi Nivy. Podívejte se, co nechala na prvních fotkách

Za brutální označují Rusové nové provedení legendárního off-roadu. A v jistém slova smyslu nepřehání, fanoušci na prvních fotkách odhalili docela brutální přešlap.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada začala prodávat novou verzi Nivy. Podívejte se, co nechala na prvních fotkách

9.4.2018 | Petr Prokopec | 42 příspěvků

Za brutální označují Rusové nové provedení legendárního off-roadu. A v jistém slova smyslu nepřehání, fanoušci na prvních fotkách odhalili docela brutální přešlap.

Pokud byste zatoužili po nejlevnějším voze dostupném na českém trhu, pak se stanete majitelem Dacie Logan. Nejlevnějším hatchbackem je pak Sandero od téže značky, nejlevnějším SUV zase Duster. Zatímco v případě prvních dvou zmíněných modelů nemůže nikdo rumunské automobilce konkurovat, u toho třetího alternativu nalézt lze. Pravda, sáhnout do kapsy budete muset o 24 tisíc korun hlouběji, přičemž navíc dostanete i poněkud obstarožnější techniku. Na druhou stranu vás ale v terénu prakticky nic nezastaví.

Řeč samozřejmě není o Land Roveru či třeba Mercedesu třídy G, nýbrž o další legendě ze světa pravověrných off-roadů - Ladě Niva, která aktuálně užívá obchodní označení 4x4, neboť to původní připadlo Chevroletu. V poslední době jsme mluvili zejména o nové generaci, nicméně i ta dosluhující stále má co nabídnout. Aby se navíc o ní začalo zase trochu více psát, Rusové vyrukovali s novým provedením.

Pokud ovšem čekáte nový motor, lepší převodovku nebo třeba multimediální systém, jste vedle. AvtoVAZ se místo toho rozhodl potěšit hlavně příznivce jízdy do terénu. Ladu Niva tak lze pořídit v provedení s maskáčovým polepem, který propojuje černé fleky s tmavě a světle zelenými. Rusové přitom tento dekor popisují jako „bojový“ či „brutální“, s čímž mnozí budou souhlasit, zvláště při vzpomínce na sovětskou okupaci.

Pozorní fanoušci značky si ale na prvních fotkách všimli ještě něčeho, co též označili za brutální. Pokud si oficiální snímky prohlédnete ve vysokém rozlišení, uvidíte obrovské nepravidelné spáry mezi pravými dveřmi a předním blatníkem i zadní částí vozu. Že u Lady takovou Nivu vyrobí, bychom se snad ani nedivili, ale že takovou použijí pro oficiální focení? To je vážně šlendrián a nedivíme se otázce: „Jsi to ty, Elone Musku?” kterou na jednom ruském webu vyslovil jeden ze čtenářů v narážce na podobně nekvalitní montáž aut Tesly.

Snad budou pozdější kusy kvalitnější, Lada si za ně nechá připlatit 29 tisíc rublů (cca 10 400 Kč) oproti standardnímu provedení. To může působit jako relativně vysoká částka, zvláště když samotný vůz je k mání od 534 900 RUB (191 100 Kč). To je ovšem cena platná pro ruský trh, u nás je Niva jako základní třídvířko k mání od 284 900 Kč. V té chvíli má jen ocelová kola, a polepem jsou ale spojeny lité ráfky, navíc nalakované černou barvou to aby té... brutality nebylo málo. Cena lehce přes 10 tisíc korun je tak vlastně lácí.

Lada začala prodávat novou verzi Nivy. Podívejte se, co nechala na prvních fotkách - 1 - Lada Niva 4x4 2018 kamuflaz prvni foto 01Lada začala prodávat novou verzi Nivy. Podívejte se, co nechala na prvních fotkách - 2 - Lada Niva 4x4 2018 kamuflaz prvni foto 02
Lada Niva je nově k mání v maskáčovém provedení, o kterém třeba BMW u X2 žertovalo na apríla. Rusové to myslí vážně, i když auto takto pár lidem připomene sovětskou okupaci

Lada začala prodávat novou verzi Nivy. Podívejte se, co nechala na prvních fotkách - 3 - Lada Niva 4x4 2018 kamuflaz dalsi 01Lada začala prodávat novou verzi Nivy. Podívejte se, co nechala na prvních fotkách - 4 - Lada Niva 4x4 2018 kamuflaz dalsi 02
Fanoušky značky na fórech ale nejvíce zaujalo nekvalitní uchycení pravých předních dveří, které se zbytkem karoserie absolutně nelícují

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 42 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše