Reklama

Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit

Volkswageny nejsou vyloženě levná auta, několik milionů korun ale běžně nestojí jediný. Tuto zvláštnost pořídíte i za více jak 5 milionů a je to vážně něco.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit

22.5.2018 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Volkswageny nejsou vyloženě levná auta, několik milionů korun ale běžně nestojí jediný. Tuto zvláštnost pořídíte i za více jak 5 milionů a je to vážně něco.

Volkswagen Amarok je jedním z nejzajímavějších pick-upů, které lze momentálně koupit. Nikoliv kvůli logu „lidového vozu“, nýbrž s ohledem na pohonnou jednotku. Německá automobilka totiž v rámci faceliftu vyměnila dvoulitrový čtyřválec za třílitrový šestiválec, což je vskutku nevídané. Pohonná jednotka přitom může produkovat až 259 koní, o jejichž přenos na všechna čtyři kola se stará osmistupňový automat. V takové konfiguraci ale musíte vytáhnout z kapsy minimálně 1 232 518 Kč.

Pokud vás ovšem netíží omezený rozpočet, můžete za Amarok utratit klidně i přes čtyři miliony korun. V takovém případě se stanete majitelem varianty zvané Gehocab Kora. Zvláštní jméno skrývá zvláštní pick-up přestavěný na pojízdný domov pro dva, který by zároveň měl nabídnout i lepší schopnosti v terénu, tedy alespoň některé. Kromě oné konverze totiž může dojít rovněž k přizvednutí podvozku o 30 milimetrů.

Začněme ovšem pěkně od počátku samotnou nástavbou, která byla vyrobena plastů vyztužených karbonem. Díky tomu lze počítat s velmi nízkou hmotností (nástavba samotná váží jen 125 kilogramů, respektive 585 kg po doplnění všech možných výbavových prvků), stejně jako s prodloužením pick-upu na šestimetrovou délku. Kromě toho je Gehocab Kora 2,14 metru široký a 2,89 metru vysoký.

V tomto prostoru lze počítat i nadále se dvěma řadami sedadel. Kromě toho ovšem vůz nabízí také dva metry dlouhou a až dva metry širokou matrací, která byla zabudována do prostoru nad kabinu vozu. Samotná korba pak vozí mini kuchyňku, mini koupelnu a mini obývací pokoj/jídelní kout. V jeho rámci přitom nechybí ani rohový gauč, jenž lze též změnit na postel.

Kuchyňka přitom disponuje mikrovlnnou troubou či indukční varnou deskou, stejně jako tu máme 140litrovou nádrž na pitnou vodu. Dále pak nechybí 40litrová nádrž, ve které lze schraňovat vodu ze sprchy a následně ji využít na vodu na splachování záchodu, pro který je určen 100litrový septik. Dále pak lze zmínit ještě napájení čtyřmi bateriemi o celkové kapacitě 500 Ah.

V této, nutno dodat základní konfiguraci vás Kora vyjde na nemalých 133 600 Eur (cca 3 428 700 Kč), v což není počítán dárcovský vůz. Jak jsme tedy zmiňovali již v úvodu, přes 4,6 milionu korun se snadno dostanete už v případě základního provedení s nejlepším motorem. A pokud navíc zapátráte v příplatkové výbavě, kde nechybí třeba onen zvýšený podvozek za 3 380 Eur (86 750 Kč), může cena letět dále k nebesům.

Mezi doplňky pak nechybí ani možnost prodloužení hlavní dvoupostele na 210 cm, vestavěné skříňky ve spodní i horní části vozu nebo solární panely, jenž vám umožní delší pobyt mimo civilizaci. V té chvíli jste ovšem již za hranicí pěti milionů korun, což je suma, kterou asi budete vytahovat z kapsy nesnadno. A nepomůže s tím ani fakt, že nástavba dostala světla z Lamborghini Countach...

Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit - 1 - VW Amarok Gehocab Kora 2018 prvni foto 01Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit - 2 - VW Amarok Gehocab Kora 2018 prvni foto 02Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit - 3 - VW Amarok Gehocab Kora 2018 prvni foto 03Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit - 4 - VW Amarok Gehocab Kora 2018 prvni foto 04Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit - 5 - VW Amarok Gehocab Kora 2018 prvni foto 05Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit - 6 - VW Amarok Gehocab Kora 2018 prvni foto 06Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit - 7 - VW Amarok Gehocab Kora 2018 prvni foto 07Tohle je nejdražší a nejbizarnější Volkswagen, který si můžete koupit - 8 - VW Amarok Gehocab Kora 2018 prvni foto 08
VW Amarok ve verzi Gehocab Kora je působivým domem na kolečkách. Zároveň však také poněkud drahým, s motorem V6 o výkonu 259 koní a plnou výbavou vás vyjde na více než pět milionů korun

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama