VW Golf Sportsvan R-Line: sportovní MPV na druhou, alespoň vizuálně

Sportsvan bude nově možno osadit agresivnějšími nárazníky či sportovními sedadly. Snížený podvozek či progresivní řízení pak v nabídce zůstávají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Golf Sportsvan R-Line: sportovní MPV na druhou, alespoň vizuálně

3.9.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Sportsvan bude nově možno osadit agresivnějšími nárazníky či sportovními sedadly. Snížený podvozek či progresivní řízení pak v nabídce zůstávají.

Dnešním dnem se nám doslova roztrhl pytel s novinkami, jež se ukážou na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu. Nejprve přišlo se svým avízem Lamborghini, po něm pak následovaly korejské značky Hyundai a SsangYong, přičemž pozadu nezůstal ani Renault. Nyní si pro změnu posvítíme na Volkswagen, který hodlá v hesenské metropoli odhalit Golf Sportsvan s pakety R-Line, jež mají upravit exteriér a interiér. Do sportovna, pochopitelně, by toho deklarovaného sportu nebylo u Sportsvanu málo.

Zvenčí bude možné hatchback se zvýšenou jízdní pozicí i střechou osadit agresivnějšími nárazníky, přičemž ten přední se pyšní většími vzduchovými otvory a chromovými doplňky. Vzadu pro změnu nechybí integrovaný difuzor, zatímco na bocích najdeme mohutnější prahy. Dále můžeme zmínit ještě zatmavené koncové světlomety, chromovou koncovku výfuku a plaketky s logem R-Line, které jsou zasazeny do čelní masky a blatníků.

Přesunout se můžeme do kabiny, kde najdeme sportovní sedadla, jejichž středy jsou čalouněny látkou Race, zatímco boky zdobí mikrovlákno San Remo. Ani zde samozřejmě nechybí logo R-Line, které najdeme rovněž na lištách dveřních prahů. Zmínit můžeme rovněž sadu pedálů z nerezové oceli, dekory v odstínu Black Lead Gray, černý strop nebo sportovní volant, řadicí páku a středovou opěrku zdobené kontrastními švy.

Mimo výše zmíněné pak v nabídce Volkswagenu i nadále zůstává R-Line Sportpaket, který zahrnuje sportovněji nakalibrované řízení, zatmavená boční okénka a sportovní podvozek snížený vůči standardu o 15 milimetrů. Tato sada vás přitom v závislosti na zvolené výbavě vyjde na 10 300 nebo 10 400 Kč, ceny výše zmíněných paketů jsou prozatím neznámé.

Aby doplňků nebylo málo, můžete Golf Sportsvan osadit hned čtyřmi odlišnými designy litých kol z řady R-Line. Sedmnáctky Salvador startují na 17 600 korunách, zatímco osmnáctky Marseille a Salvador je možné pořídit za 28 600 Kč. Naprostou novinkou je varianta Serron, jejíž cena ale zřejmě bude oznámena až ve Frankfurtu.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015.


VW Golf Sportsvan R-Line: sportovní MPV na druhou, alespoň vizuálně - 1 - VW Golf Sportsvan R-Line prvni foto 01VW Golf Sportsvan R-Line: sportovní MPV na druhou, alespoň vizuálně - 2 - VW Golf Sportsvan R-Line prvni foto 02VW Golf Sportsvan R-Line: sportovní MPV na druhou, alespoň vizuálně - 3 - VW Golf Sportsvan R-Line prvni foto 03
VW Golf Sportsvan bude možné nově osadit vnitřním i venkovním paketem R-Line

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama