Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Smart ForTwo Brabus Tailor Made není tak úplně tím, čím se před Ženevou zdál být
3.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Žába je spíš ještěrka a není tak úplně splašená, nýbrž ukazuje, jak může Brabus pomoci postavit váš Smart přesně na míru. V Ženevě stojí ještě další dva.
Tradiční úpravce Mercedesu, společnost Brabus, jistě zapracuje také na novém Smartu - ale to je hudba budoucnosti. Zelená věc, kterou před sebou máme nyní, pochází z programu Brabus Tailor Made a podobně jako u ostatních značek, i zde to znamená zejména vzhledovou personifikaci do posledního detailu. O motorech se dostupné zprávy nezmiňují.
Ženevský autosalon ukáže tři takovéto stroje. Ona zelená „žába”, kterou jsme si mohli prohlédnout už minulý týden, dostala název Lizard Green podle odstínu, kterým je nalakovaná; očividně jsme s tou žábou nebyli zas tak daleko. Přijede také další, oranžový ForTwo, nazvaný Spring Break Orange, nazvaný podle jarních prázdnin (spring break), a čtyřdveřový ForFour Dark Night Blue s tmavě modrým lakem. Ty ale zatím bohužel na fotografiích nemáme.
„Ještěrkově zelený” Smart ForTwo tedy žádnou velkou novinkou není, záď a kousek sedačky jsme už viděli. Přední nárazník dostal nový spoiler do své spodní části, ne nepodobný tomu vzadu. A design nových kol zatím nemůžeme ani odhadovat, jen víme, že budou částečně lakována zeleně. Známe ale jejich průměr - 16 palců.
Centrální koncovky výfuku naznačují nový výfukový systém, ale jak moc a zda vůbec se zvýšil výkon vzadu umístěného motoru, nám není známo. Také po stránce modifikací interiéru musíme věřit dostupným informacím, protože fotografií nepřibylo. Kromě černého a zeleného koženého čalounění a zeleného lemu koberečku tu údajně je také zelená palubní deska a dveřní panely a věci jako hlavice řadicí páky, madlo ruční brzdy a pedály jsou hliníkové.
Vzhledem k povaze služeb nazvaných Tailor Made, Bespoke či jakkoliv podobně stroj na fotkách i ostatní dva považujte spíš za příklad toho, co je možné. Nebyl by pravděpodobně problém v červené, bledě modré či naopak tmavě fialové barvě na všechno od antény po... dobrá, pneumatiky nikoliv, ale kola určitě ano. Za patřičnou sumu, pochopitelně.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.




Skromná fotogalerie ukazuje Smart ForTwo Brabus Lizard Green, v Ženevě stojí další dvě auta
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Je vtipné sledovat, jak generace Z po letech „elektrické výchovy” najednou objevuje nenapodobitelné kouzlo dieselů
před 9 hodinami
Renault navezl do země 100 nových aut jen proto, aby naštval lidi pohledem na něco, co si stejně nemohou koupit
včera
Legendární Buchanka po 60 letech výroby oficiálně změnila své jméno, teď už to snad nikdo nečekal
3.8.2026
Nejnovější články
Elektrický obytný vůz názorně ukazuje, jak moc se tento pohon pro některá auta ani trochu nehodí, je to nepoužitelný nesmysl
před 5 hodinami
K mání je ďábelská vzpomínka na zlaté časy Audi, křiklavě zbarvená rodinná střela s točivým V8, manuálem a karbon-keramikou
před 7 hodinami
Chtěl prodávat Lightning, teď musí nabídnout upsizing. Ford odvolává, co odvolal a autům znovu vrací velké motory
před 8 hodinami
Je vtipné sledovat, jak generace Z po letech „elektrické výchovy” najednou objevuje nenapodobitelné kouzlo dieselů
před 9 hodinami
Šéf Audi prozradil, na co je nejvíc pyšný u nové vlajkové lodi, je to přímo jeho zásluha. O úpadku značky to říká vše
před 10 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
