Reklama

Automobilce unikly nákresy nového auta, zareagovala na to nejhůře, jak mohla

Myšlenkové pochody lidí z automobilek je někdy obtížné pochopit. V tomto případě začal GM bojovat s únikem svých materiálů tak, že jej sám podpořil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Automobilce unikly nákresy nového auta, zareagovala na to nejhůře, jak mohla

20.12.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Myšlenkové pochody lidí z automobilek je někdy obtížné pochopit. V tomto případě začal GM bojovat s únikem svých materiálů tak, že jej sám podpořil.

Nová generace Chevroletu Corvette C8 s motorem uprostřed je nejspíše nejhůře střeženým tajemstvím v automobilové historii. Automobilka ji proflákla již v červenci minulého roku, kdy byla spuštěna oficiální webová stránka. Koncern General Motors si sice svou chybu záhy uvědomil a vše stáhl, nicméně co se jednou na internetu objeví, to již tak snadno nezmizí. Mnohý by přitom čekal, že se Američané poučí, nicméně to bychom nejspíše žádali příliš.

Minulý týden tak začaly internetem kolovat technické CAD-ilustrace, na kterých byla jasně patrná typická záď Corvette. Skrze průhled pod karoserii byl také viditelný motor, který se ovšem nenacházel pod přední kapotou, ale naopak za sedadly. Bylo tedy více než jisté, že jiným směrem než ku Chevroletu indicie nevedou. Potvrzení ovšem chybělo a nikdo ani nepočítal s tím, že by to koncern GM udělal - takové případy se obvykle nekomentují.

Nechat to GM takto, „profičely” by tyto ilustrace éterem a za pár dnů by si na ně nikdo ani nevzpomněl - mohly být skutečné, nemusely, takové materiály vždy obchází jisté pochybnosti. Jenže Američané se rozhodli bojovat s celým internetem a celý případ tak dokonale zazdili. Snímky byly mimo jiné publikovány na Jalopniku a také na jeho facebookovém profilu. Právě těmito dvěma směry se vydali právníci koncernu, kteří požadovali stažení materiálů coby autorsky chráněných.

Pochopitelně tím ničeho kloudného nedosáhli - z Facebooku ilustrace zmizely, na Jalopniku a pak ještě asi 150 dalších webech ale zůstávají vystaveny a jejich provozovatelé je s odvoláním na zpravodajskou licenci odmítají stáhnout. GM si tak ve výsledku nikam nepomohl a jen potvrdil, že ilustrace jsou autentické a že skutečně vedou ke Corvette C8 s motorem uprostřed.

Ony motory by ve výsledku měly být hned tři - jeden atmosférický, jeden přeplňovaný a jeden hybridní. Výroba by měla odstartovat v lednu 2019, s premiérou bychom tudíž mohli počítat již příští rok v dubnu na autosalonu v New Yorku. Ceny pak bezesporu zamíří oproti současnosti nahoru, neboť s přemístěním motoru je spojeno očekávané navýšení ovladatelnosti a tedy větší konkurenceschopnost evropským sporťákům. Máme se tedy na co těšit, díky nepochopitelné aktivitě GM o to víc...

Automobilce unikly nákresy nového auta, zareagovala na to nejhůře, jak mohla - 1 - Chevrolet Corvette Mid-engined CAD unik 2017 01Automobilce unikly nákresy nového auta, zareagovala na to nejhůře, jak mohla - 2 - Chevrolet Corvette Mid-engined CAD unik 2017 02Automobilce unikly nákresy nového auta, zareagovala na to nejhůře, jak mohla - 3 - Chevrolet Corvette Mid-engined CAD unik 2017 03Automobilce unikly nákresy nového auta, zareagovala na to nejhůře, jak mohla - 4 - Chevrolet Corvette Mid-engined CAD unik 2017 04
Nebylo jisté, zda tyto vizualizace odhalují novou Corvette s motorem uprostřed...

Automobilce unikly nákresy nového auta, zareagovala na to nejhůře, jak mohla - 5 - Chevrolet Corvette Mid-engined CAD unik 2017 05
...dokud se neozvali právníci GM

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše