Reklama

Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu

(+ video) Řešíte strom, který roste na nesprávném místě? Pokácení nemusí být jediné řešení, obří nákladní rýč jej přemístí velmi elegantně a rychle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu

15.10.2016 | Marek Bednář | 7 příspěvků

(+ video) Řešíte strom, který roste na nesprávném místě? Pokácení nemusí být jediné řešení, obří nákladní rýč jej přemístí velmi elegantně a rychle.

Stojí-li vám v cestě strom když třeba stavíte dům, garáž či příjezdovou cestu, bývá nutné ho pokácet. Nemusíte být až tak velkým milovníkem přírody, aby vás tohle mrzelo, stromy snad nikdo nekácí rád. Jenže toto řešení nemusí být tím jediným - není-li strom extrémně velký, dá se přesadit. Možná si nyní představujete týdny práce s lopatou nebo malým bagrem s nejistým výsledkem, ale holé ruce či podobná technika nejsou tím jediným, k čemu můžete upnout svou pozornost.

Existují totiž speciální stroje, které vypadají trochu apokalypticky. Připomenou nosiče raket či cosi vesmírného, jsou to ale spíše speciální hydraulické rýče, které jsou připevněny k náklaďáku místo korby. Jejich fotky a video níže pochází od firmy Dutchman Industries, která vytváří dojem, že by mohla pocházet v Nizozemí, své ústředí ale má v kanadském Ontariu. A právě ona se vývojem a výrobou takovýchto speciálních zařízení zabývá.

V jejím portfoliu najdeme řadu různých „přesazovačů”, tím nejúžasnějším je ale jednoznačně TruckSpade, což bychom mohli přeložit jako nákladní rýč. A takto nějak stroj skutečně funguje - přijedete s ním přímo ke stromu, rýč na korbě se vysune a strom obejme, čtyři listy se zaryjí do země a strom vytáhnou i s kořenovým balem. Pak ho pomocí hydrauliky sklopí na náklaďák a ten ho odveze na místo, kam chcete strom nově zasadit, klidně i hodně daleko. Součástí zařízení je totiž i nádrž na vodu, která strom cestou zavlažuje.

Něco takového není k vidění jen na americkém kontinentu, takovéhle stroje existují i v České republice. Víme minimálně o jednom, takže si jej lze přivolat na pomoc i zde. Samozřejmě, máte-li před domem staletý dub, žádný přesazovač si s ním neporadí, nebo aspoň o tak velkém nevíme. Normální stromy ale není potřeba kvůli výstavbě či čemukoli podobnému kácet, lze je velmi elegantně a šetrně přemístit.

Taková věc by jistě potěšila Přemka Podlahu, kdyby ještě mohla, protože je to ten správný zlepškovák. Její existence ale musí udělat radost každému, kdo nerad vidí stromy „krvácet”, i když úplně bezbolestný pro ně nebude ani tento proces. Podívejte se i na něj sami...

Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 1 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 01Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 2 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 02Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 3 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 03Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 4 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 04Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 5 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 05Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 6 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 06Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 7 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 07Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 8 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 08Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 9 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 09Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 10 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 10Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 11 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 11Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 12 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 12Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 13 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 13Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 14 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 14Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 15 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 15Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 16 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 16Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 17 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 17Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 18 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 18Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 19 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 19Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 20 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 20Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 21 - Dutchman Industries TruckSpade dalsi 21
Tato zvláštní věc si, jak vidno, umí poradit i s hodně velkými stromy

Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 22 - presazovac stromu 01Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 23 - presazovac stromu 02Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 24 - presazovac stromu 03Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 25 - presazovac stromu 04Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 26 - presazovac stromu 05Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 27 - presazovac stromu 06Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 28 - presazovac stromu 07Automobilový přesazovač stromů by nepotěšil jen Přemka Podlahu - 29 - presazovac stromu 08
Takto probíhá samotný proces vyjmutí stromu ze země

Zdroj: Dutchman Industries

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše