Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete

18.8.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

(+ video) Opulentní stavba má fasádu pokrytou 160 tisíci LED, schopnými zobrazit vzor dřeva vašeho Bentley. Je tu i vodopád s promítačkou a zahrada.

Každá automobilka má někde největší dealerství na světě, jen o něm nikomu moc neříká, protože to není tak podstatná informace a možná ani sama neví, že je zrovna to či ono větší než všechna ostatní. Pokud jste ovšem Bentley, na podobných záležitostech si zakládáte. Britská značka právě otevřela nový showroom, který má být s téměř 7 000 m2 podlahové plochy tím největší na celém světě. Stojí - kdo by to byl čekal - v Dubaji a kráčí na hraně dobrého vkusu a kýče.

Má šest podlaží, z nichž to přízemní tvoří VIP-salónek, další tři jsou věnována prezentaci aut a v pátém je tzv. Mulliner Room, kde jsou stovky vzorků laků, kůže a dřeva a kde strávíte celý den personalizací svého Bentley. Pak si můžete zajít odpočinout do zahrady na střeše. Všechno v tomhle monumentu luxusu je prý vyhotoveno se stejnou precizností a hlavně ze stejných materiálů, jako interiéry vozů Bentley.

Potud v pořádku, ovšem zvenčí se začíná jazýček váhy přesouvat ke slovu „kýč”. U vstupu je malý vodopád, na který je většinou promítána nějaká grafika. Ale budova má kameru s rozpoznáváním registračních značek a budete-li stálý zákazník, pozná vás podle auta a zobrazí vám osobní přivítání. A zvenčí místo skla nebo omítky je na budově 160 tisíc LEDek, které umí zobrazit každou barvu v nabídce Bentley a dokonce i každý vzor dřeva, který si můžete vybrat. Proč ale připomíná síťované punčochy, netušíme.

„Bentley Emirates dává našim zákazníkům v SAE odvážnou, čistou a moderní interpretaci naší vize a hodnot značky. Je to vizualizace toho nejexkluzivnějšího, co může zákazník poznat. S pomocí partnera Habtoor Motors jsme redefinovali prostředí automobilového showroomu, zkombinovali tradiční rukodělné umění a moderní design, abychom ukázali to nejlepší z britského luxusu,” řekl při otevření Stephen Reynolds, oblastní ředitel Bentley pro Blízký východ.

Marketing z toho odkapává jako sádlo z konfitované husy, ale ve své podstatě to je pravda. Tak mohl vypadat cíl, se kterým se architekti pouštěli do projektování tohoto showroomu. Není pochyb, že je působivý a kávička a doutníček nebo dýmka na střešní zahradě při procházení barev pro nový Bentley na tabletu může být velmi příjemná, ale vodopád a LEDky na fasádě nejsou úplně podle evropského vkusu. Cíloví zákazníci, dubajští miliardáři, tím ale asi budou potěšeni

Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 1 - Nejvetsi dealerstvi Bentley Dubaj 00Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 2 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 01Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 3 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 02Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 4 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 03Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 5 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 04Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 6 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 05Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 7 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 06Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 8 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 07Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 9 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 08Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 10 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 08aBentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 11 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 09Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 12 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 10Bentley má nové největší a nejkýčovitější dealerství. Kde stojí, uhádnete - 13 - nejvetsi dealerstvi bentley dubaj 11
Nové dubajské dealerství Bentley vypadá zvenčí jako kýč

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše