- -

Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela

Automobilky jako Bentley prosluly tím, že zejména v případě interiérů nabízí až absurdní luxusní doplňky. Houby a medúzy jsou ale z trochu jiného ranku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela

12.5.2017 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Automobilky jako Bentley prosluly tím, že zejména v případě interiérů nabízí až absurdní luxusní doplňky. Houby a medúzy jsou ale z trochu jiného ranku.

Do lidí, kteří si kupují auta jako Bentley, byste asi neřekli, že berou extrémní ohledy na to, koho nebo čeho se tím mohou dotknout. Koupit si takové auto je vždy trochu rozmařilost, i když sáhnete po základním provedení. A po tom sahá málokdo - většina zákazníků si ráda pohraje s nabídkou příplatkových prvků, které někdy čítají až šílené věci za nehorázné ceny. Připlatit si třeba jen za specifický lak klidně přes 800 tisíc Kč prostě rozmařilost je, ať se na to podíváme jakkoli.

Z těchto důvodů bychom neočekávali, že se klienti zrovna této automobilky budou rekrutovat z řad veganů, tedy těch, kteří odmítají jakéhokoli využívání zvířat k lidskému užitku. Snad není nemístné předpokládat, že jim bude proti srsti nejen kupříkladu zabíjení krav pro lidský užitek, ale jakákoli marnotratnost. V principu nám nepřijde být jiné, jestli někdo zabije 20 krav kvůli čalounění sedadel nebo pokácí 2 stromy kvůli obložení palubní desky, ale zjevně se mýlíme.

Prý existují bohatí vegané, kteří chtějí Bentley odpovídající jejich smýšlení. Automobilka tak pracuje na hledání „alternativ k tradičním materiálům” v čalounění interiérů, tedy ke kůži, a to právě kvůli zájmu zákazníků. O tuto informaci se podělil přímo šéfdesignér značky Stefan Sielaff na summitu Budoucnost automobilu, pořádaném novinami Financial Times.

„Nemůžete prodávat produkt obsahující zvířata, jako třeba Bentley s kůží z 20 zvířat, někomu, kdo vyznává veganský životní styl,” řekl Sielaff. „Hovořili jsme s těmito zákazníky (...) a oni se ptali, co jim můžeme nabídnout. Děláme spoustu zakázkových staveb i ve spolupráci s kolegy ve firmě Mulliner a chceme tyto zákazníky uspokojit, protože jsou špičkou trendu,” pokračoval Sielaff. Odkud se tito zákazníci rekrutují, byste neuhodli - převážně z Kalifornie.

Nevíme tedy kdy přesně, Sielaff odmítl říct přesnější datum, ale „brzy” na světě bude Bentley s veganským interiérem. „Nabídne dojem luxusu, ale trochu jiným způsobem - kůží z hub, materiálem z medúz či proteinovou kůží,” pokračoval. Jak přesně to bude vypadat, se zatím nechme překvapit, na každý pád to zní zajímavě...

Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 1 - Bentley Mulsanne priplatky dalsi PerexBentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 2 - Bentley Mulsanne priplatky dalsi 03Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 3 - Bentley Mulsanne priplatky dalsi 04Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 4 - bentley mulsanne priplatky skleniceBentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 5 - Bentley Mulsanne priplatky dalsi 05Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 6 - Bentley Mulsanne priplatky dalsi 01Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 7 - Bentley Mulsanne priplatky dalsi 02Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 8 - bentley mulsanne priplatky logo 02Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 9 - bentley mulsanne priplatky logo 01Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 10 - Bentley Mulsanne priplatky dalsi 06Bentley nabídne interiéry z hub a medúz. Vrchol opulence? Ne tak docela - 11 - Bentley Mulsanne priplatky dalsi 07
Nabídka vybraných příplatkových prvků Bentley Mulsanne naznačuje, že někdo jako vegan by o takový vůz neměl ani zakopnout. Opak je ale pravdou

Zdroj: Auto Express

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama