Reklama

Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport

Pokud jste si před léty našetřili pár Bitcoinů, můžete teď mít za několik tisíc tehdejších korun i zbrusu nový McLaren 720S. Měně zjevně věří čím dál víc lidí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport

12.12.2017 | Mirek Mazal | 12 příspěvků

Pokud jste si před léty našetřili pár Bitcoinů, můžete teď mít za několik tisíc tehdejších korun i zbrusu nový McLaren 720S. Měně zjevně věří čím dál víc lidí.

V našich zeměpisných šířkách, kde platíme korunou českou, se debaty o jiných měnách zúžily hlavně na euro - přijmout či nepřijmout, toť otázka. Mezitím ale prakticky po celém světě získává na vážnosti měna, jejíž mince se v obchodě nikdy nevysypou z peněženky. Jmenuje se Bitcoin (BTC) a je používaná pouze bezhotovostně bez zásahu jakékoli třetí osoby.

Decentralizace a nezávislost hraje do karet kurzu Bitcoinu, který za poslední roky neskutečné posílil. Jen na začátku roku 1 BTC odpovídal zhruba 1 000 USD a lidé nechtěli věřit, že je tento kurs udržitelný. Když jsme na konci října, tedy před měsícem a půl, psali o tom, že si za Bitcoiny někdo koupil ojeté Lamborghini a přišlo ho tak de facto jen něco přes 2 tisíce Kč, stál Bitcoin něco přes 6 100 USD. A zdálo se, že už nemůže posílit. Dnešní kurz je ještě více jak dvakrát vyšší, za jediný BTC byste dostali 15 455 USD (335 451 Kč).

Tohle všechno na papíře funguje, reálně ale může být problém za takovou cenu velké množství Bitcoinů prodat, stejně jako za ekvivalent zmíněné sumy něco koupit. Jenže i to je stále běžnější, však před pár dny jsme psali o ojetém Rolls-Roycu, který je za Bitcoiny nabízen. Inzerátů s možností platby kryptoměnou se skutečně objevuje stále víc a dnes vám ukážeme zatím úplně nejvíc.

Zdá se, že brzdy bude možné za Bitcoiny koupit cokoli, neboť jeden americký prodejce nabízí pouze za bitcoiny McLaren 720S. Za zbrusu nový vůz požaduje 30 BTC, což je ekvivalent 463 650 amerických dolarů a 10 066 000 Kč. Letošní novinka z Ženevy začíná s cenou na 285 000 USD a i když prodejce tvrdí, že zmíněný kousek má mnoho příplatků, dokonalý ekvivalent reálné ceny v dolarech to není.

Jenže to platí z tohoto pohledu, pokud jste 30 BTC pořídili před léty za pár tisíc korun, můžete je dnes směnit za zbrusu nový McLaren. A to nezní jako špatný obchod. Jestli je opakovatelný, je otázkou, ale to jsme se ptali už na onom konci října - kdybychom nemluvili a nakupovali, dnes jsme tento McLaren mohli mít za 4 miliony Kč. Sen už to možná není, výhodná koupě ale pořád ano. Někteří navíc tvrdí, že 1 BTC může mít jednoho dne hodnotu klidně 1 milion dolarů...

Ale zpět k samotnému autu. To je oděno do oranžového lakování, nese se na desetipaprskových lehkých kolech, má specifické brzdové třmeny, početné karbonové doplňky, sportovní výfukový systém, černě lakované doplňky, elektrické vyhřívané sedačky a tovární telemetrii pro jízdu na závodní trati. Kombinace oranžové karoserie s černými dodatky a grafitovými disky kol působí lehce vyzývavě, ale promyšleně.

Nebylo by špatné pustit uzdu fantazii a imaginárních 30 žetonů vyměnit za takový nástroj, který podle všeho strčí do kapsy Ferrari 488 GTB i Lamborghini Huracán Performante. Ale co když bude bitcoin za měsíc ještě silnější? Odborníci skutečně předpovídají slibnou budoucnost, až dvacetinásobný nárůst hodnoty oproti dnešnímu stavu. Budeme to schválně sledovat...

Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 1 - McLaren 720S 2018 bitcoiny USA 01Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 2 - McLaren 720S 2018 bitcoiny USA 02Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 3 - McLaren 720S 2018 bitcoiny USA 03Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 4 - McLaren 720S 2018 bitcoiny USA 04Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 5 - McLaren 720S 2018 bitcoiny USA 05Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 6 - McLaren 720S 2018 bitcoiny USA 06Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 7 - McLaren 720S 2018 bitcoiny USA 07Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 8 - McLaren 720S 2018 bitcoiny USA 08
McLaren 720S za 30 BTC je první taková nabídka svého druhu

Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 9 - McLaren 720S 2018 za Bitcoiny prodej dalsi 01Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 10 - McLaren 720S 2018 za Bitcoiny prodej dalsi 02Bitcoinové sny se dál mohou stát realitou, teď se za ně dá koupit i nový supersport - 11 - McLaren 720S 2018 za Bitcoiny prodej dalsi 03
Kdyby se vůz podařilo rychle prodat...

Zdroj: Craigslist

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama