- -

Bohatým Britům ptáci káleli na drahá auta, zatočili s nimi radikálním způsobem

Boj proti ptactvu znečišťujícímu třeba cenné památky není nic nového. Bohatí obyvatelé Bristolu ale tytéž pomůcky použili poněkud svéráznějším způsobem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bohatým Britům ptáci káleli na drahá auta, zatočili s nimi radikálním způsobem

21.12.2017 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Boj proti ptactvu znečišťujícímu třeba cenné památky není nic nového. Bohatí obyvatelé Bristolu ale tytéž pomůcky použili poněkud svéráznějším způsobem.

Mytí auta je pro některé z nás únik od reality a chvilka klidu. O to víc naštve zákon schválnosti, který platí spolehlivě za každé situace. Stačí celý den leštit auto a máte jistotu, že večer začne pršet. Déšť v kombinaci s všudypřítomným prachem umí výsledek několikahodinové dřiny během chvíle zhatit. A to samé dokáže i ptactvo.

Ptačí trus udělá vrásky na čele každému, kdo má aspoň elementární snahu zachovat lak automobilu bez poškození. Obsahuje korozivní látky a kyseliny, které ve spojení se slunečním zářením snadno dokážou poškodit lak. Trus do něj doslova vyleptává díru, takže když se auto stane terčem nevybíravého opeřence, doporučuje se následek co nejdříve odstranit.

Pokud vás bombarduje ptačí letka pravidelně, je třeba více zapracovat na preventivních opatření. To si jistě pomysleli i bohatší obyvatelé Bristolu, kteří instalovali drsné zařízení přímo proti ptákům. Hroty proti sedání ptáků nejsou nic výjimečného třeba na parapetech, oni je ale připevnili na stromy, tedy na jejich přirozená útočiště. Právě pod nimi totiž parkují svá drahá auta, která ptačí trus nerada.

Výdobytky konzumní společnosti spolehlivě nadzvednou ze židle každého ochranáře přírody, lokální poradce strany zelených označil stromy jako „doslova neobyvatelné pro ptáky“. A není daleko od pravdy. Obyvatelé potvrzují, že jsou hroty schválně na větvích, aby na ně nesedali ptáci a netrousili na zaparkovaná cenná auta. Říkají: „Hroty jsou výhradně na ochranu vozidel, není pro ně žádný jiný důvod. Objevil se problém s trusem ptáku všude tady okolo. Dovedou zašpinit auto, nevíme, proč se shromažďují zrovna tady. Zkoušeli jsme je zastrašit maketami dravců, ale nepomohlo to.“

Kdokoli zeleně smýšlející je pochopitelně proti, pragmatičtěji uvažující „autaři” zase tvrdí, že ptáci mají i bez pár stromů kde přebývat a takto alespoň neškodí. Názor na to si udělejte sami, faktem ale je, že na tomto stavu asi těžko někdo něco změní - i místní zastupitelka za Zelené uznává, že majitel pozemku si může na stromy dát, co uzná za vhodné. A protože stromy stojí na soukromém pozemku, budou nadále poněkud... pichlavé.

Bohatým Britům ptáci káleli na drahá auta, zatočili s nimi radikálním způsobem - 1 - Hroty proti sedani ptaku Bristol dalsi 01Bohatým Britům ptáci káleli na drahá auta, zatočili s nimi radikálním způsobem - 2 - Hroty proti sedani ptaku Bristol dalsi 02Bohatým Britům ptáci káleli na drahá auta, zatočili s nimi radikálním způsobem - 3 - Hroty proti sedani ptaku Bristol 03Bohatým Britům ptáci káleli na drahá auta, zatočili s nimi radikálním způsobem - 4 - Hroty proti sedani ptaku Bristol 04Bohatým Britům ptáci káleli na drahá auta, zatočili s nimi radikálním způsobem - 5 - Hroty proti sedani ptaku Bristol 05
Toto je vskutku radikální postup proti ptactvu

Zdroj: The Independent

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše