Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč

Chvíle nepozornosti po náročném dni vyšla majitele tohoto vozu pěkně draho. Z jeho auta si zloději udělali zlatý důl během jediné noci. Policii při pátrání po pachatelích můžete pomoci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč

30.8.2018 | Mirek Mazal

Chvíle nepozornosti po náročném dni vyšla majitele tohoto vozu pěkně draho. Z jeho auta si zloději udělali zlatý důl během jediné noci. Policii při pátrání po pachatelích můžete pomoci.

Majitel osobního vozu zaparkoval v centru Prahy v Dušní ulici a po zamknutí zapomněl zavřít okno u místa spolujezdce. Byly 12. srpna čtyři hodiny ráno a zjevně unavený řidič po sobotní noci celkem dvakrát doplatil na předčasné opuštění otevřeného auta. Dvojitou smůlou přišel o 200 tisíc korun.

Auto stálo chvíli bez pozornosti okolí. „Toho si o hodinu později všiml neznámý, přibližně 180 centimetrů vysoký mladík, oblečený do černé mikiny s kapucí přes hlavu a černých kraťasů,“ sdělil mluvčí policistů Tomáš Hulan. Podezřelý muž se rozhlédl a sáhl do interiéru otevřeným oknem. Něco si vzal a rychlým krokem se ztratil z dohledu bezpečnostních kamer.

Zhruba v sedm ráno se na místě objevila přibližně třicetiletá žena, oblečená do žlutého letního svetru a hnědé minisukně s maskáčovým vzorem. Zaujal ji volný přístup do kabiny, kterou si zvědavě prohlédla. Následně opět něco vytáhla, strčila předmět do kabelky a ustoupila bokem. Po chvíli situaci zopakovala, než zmizela v dáli.

Rychlá návštěva dvou zlodějů stála nepozorného vlastníka stovky tisíc. „Majitel auta uvedl, že při krádežích přišel o tašku, platební karty a peněženku, ve které měl v přepočtu na českou měnu bezmála dvě stě tisíc korun. Oba podezřelé se zatím policistům nepodařilo zadržet,“ popsal médiím Hulan a prosí všímavou veřejnost o případnou pomoc.

Někteří se poškozenému smějí, že nechávat v autě něco cenného a ještě jej pořádně nezabezpečit není normální. Mohou mít pravdu, je ale současně třeba připomenout, že normální je v prvé řadě nekrást. Že se něco někde nachází na dostupném místě ještě neznamená, že to někomu nepatří. Dokud to ovšem Češi nezačnou bezezbytku ctít, bude opravdu lepší se dvakrát přesvědčit, že jste v autě nic nenechali a není pouze zamčené, ale nedá se do něj dostat ani jiným způsobem.

Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 1 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 01Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 2 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 02Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 3 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 03Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 4 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 04Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 5 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 09
Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 6 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 05Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 7 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 06Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 8 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 07Chyba při opouštění tohoto auta stála jeho majitele 200 tisíc Kč - 9 - Jedina chyba pri opousteni auta muze prijit draho 08
Není moudré nechávat jakékoliv cennosti v autě, už vůbec ne za otevřeným oknem. Přesto je třeba se podivit, že si hned dva lidé v takové situaci troufnou z auta cokoli vytáhnout a bez uzardění si to přivlastnit

Zdroje: Policie ČR, iDnes

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama