Reklama

Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu

Nová show Clarksona a spol. se sotva stačila pořádně rozjet a už se má dočkat z vůle Amazonu posledního pokračování. Co za tím stojí?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu

12.3.2018 | Mirek Mazal | 15 příspěvků

Nová show Clarksona a spol. se sotva stačila pořádně rozjet a už se má dočkat z vůle Amazonu posledního pokračování. Co za tím stojí?

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May po odchodu z BBC v roce 2015 podepsali smlouvu s Amazonem, který provozuje internetovou televizi Prime. Trio britských moderátorů v pořadu nazvaném The Grand Tour v podstatě jen pokračuje v tom, v čem bylo dlouhá léta ta úspěšné, jen bez nutnosti dodržovat přece jen striktnější interní pravidla britské mediální korporace. Počáteční dohoda jim dávala velice velkorysé podmínky a počítala se 36 epizodami po třech sériích.

Obecně se předpokládalo, že po prvních třech sezónách přijdou další, zvláště po tom, co se nová show stala velmi populární. Nyní se ale ukazuje, že se to stát nemusí. „Není nic, co by naznačovalo, že udělají další pokračování. Nikdo s nikým nic nepodepsal, zaměstnanci se zajímají, kam půjdou po skončení natáčení,“ řekl nejmenovaný zdroj z Amazonu pro britský Daily Mail.

Je třeba říci, že Daily Mail není ten nejvěrohodnější zdroj na světě, smést jakoukoli jeho informaci ze stolu jako nesmyslnou ale nelze. Sám James May kdysi řekl, že The Grand Tour vydrží nanejvýš pět let a tři roky nebo pět let, to už není zase takový rozdíl. Sami aktéři pořadu navíc tyto zvěsti nevyvrátili „Soustředíme se na třetí sérii,“ řekl v reakci na prosbu o komentář producent The Grand Tour Andy Wilman. Jeremy Clarkson se k věci odmítl pro tisk vyjádřit, to samé udělal Amazon. Nic to nutně nemusí znamenat, ale proč by zprávu Daily Mail jednoduše nedementovali, pokud by na ní nebylo ani zrnko pravdy?

Sám Clarkson pouze na Twitteru pronesl pár komentářů ve stylu: „Nevěřte všemu, co píše Daily Mail,” ale to může nanejvýš znamenat, že jistý není konec, nikoli to, že se počítá s pokračováním. Jezza má navíc svou budoucnost pod kontrolou - pozornost nyní soustřeďuje k natáčení anglické verze soutěžního pořadu „Chcete být milionářem?”, kterém bude za „tamního Vladimíra Čecha”. Jediný oficiální komentář Clarksona pro tisk z posledních dnů navíc zněl: „Tento týden točím Chcete být milionářem, potom je tu třetí série The Grand Tour. Teprve pak budu přemýšlet, co bude dál.“ Ani to není příliš uklidňující.

Je tedy opravdu otázkou, co nás čeká. Amazon do show o autech investoval 100 milionů liber (2,864 mld korun) a ty se mu ve sledovanosti jeho sítě Prime velice pravděpodobně vrátily. Úplné ukončení spolupráce s britskou trojicí by tak z ekonomického hlediska nedávalo smysl a považujeme jej za spíše nepravděpodobné. Ale takto na dálku nikdy nelze soudit - mohlo se stát, že Amazon začal chtít totéž levněji nebo že Clarkson a spol. chtěli za totéž více. Obojí mohlo být přes dosavadní úspěch show pro jednu či druhou stranu nepřijatelné. Uvidíme tedy, co přinesou další týdny a měsíce - situace se dříve nebo později jistě vyjasní...

Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 1 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 01Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 2 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 02Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 3 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 03Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 4 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 04Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 5 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 05Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 6 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 06Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 7 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 07Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 8 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 08Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 9 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 09Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 10 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 10Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 11 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 11Clarksonova The Grand Tour má skončit třetí sérií, Amazon neprodlouží smlouvu - 12 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 12
Britský tisk mluví o brzkém konci The Grand Tour. Amazon prý nemá prodloužit smlouvu na další pokračování a Jeremy Clarkson se už teď věnuje moderování hry Chcete být milionářem?

Zdroj: Daily Mail

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše