Reklama

Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil

Absurdní tanečky Fordu kolem nového GT se dostávají na novou úroveň. Automobilka teď už ani neváhá žalovat celebriti mezi kupci, Johna Cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil

2.12.2017 | Petr Prokopec | 25 příspěvků

Absurdní tanečky Fordu kolem nového GT se dostávají na novou úroveň. Automobilka teď už ani neváhá žalovat celebriti mezi kupci, Johna Cenu.

John Cena je jedním z nejslavnějších wrestlerů všech dob. A co více, je tím vůbec nejlépe placeným. V loňském roce jeho gáže činila 9,5 milionu dolarů (cca 203,5 milionů korun), což je částka, ke které se nikdo další ani nepřiblížil. Jde přitom pouze o peníze, které dostává ročně od organizace WWE, Cena si ale vydělává také reklamou a v neposlední řadě již prorazil i v Hollywoodu (snímek Daddy's Home 2, kde hraje vedlejší roli, měl nedávno premiéru).

Jak je tedy vidno, Cena rozhodně nemá existenční problémy, o čemž svědčí i výše majetku, již magazín Forbes konzervativně vyčíslil na 1,18 miliardy Kč. Navíc se zdá, že i přes řadu ran, jež utržil v ringu, to má v hlavě vcelku srovnáno. Nedávno řekl, že „v dubnu mi bylo čtyřicet, přičemž ve světě wrestlingu je stále více mladých a talentovaných sportovců. Nevím tedy, kolik aktivních let mi ještě zbývá“.

Dle svých slov se tedy hodlá do budoucna více než ringu věnovat spíše své herecké kariéře, stejně jako investicím. Kromě toho pak Cena nemalý čas obětuje i na oltář sociálních sítí, neboť na Facebooku, Twitteru a Instagramu má celkově přes 50 milionů sledujících. Ve světě se tedy rozhodně neztratí, už jen kvůli své „nařachané” postavě. O to více nás i Ford překvapil jeho nedávný krok - Cena prodal svůj nový Ford GT. A ještě více nás překvapuje, jak na to reaguje samotný Ford.

Prodej dříve koupeného auta by by na stranu nemuselo být nic až tak podivného. Wrestler a herec je rovněž znám jako automobilový nadšenec, který čas od času nějaký nový vůz pořídí a jiný starší prodá. Nicméně v tomto případě je řeč o zcela novém Fordu GT. Ten si Cena převzal krátce po 23. září letošního roku, kdy byl šestiválcový supersport doručen do dealerství Elder Ford v Naples na Floridě.

Ford tahle auta neprodal jen tak někomu, nové majitele hledal hlavně mezi celebritami a byli jsme potěšeni, když vybral i Cenu. On je pochopitelně též celebritou, také je to ale fanda, který kupříkladu dodnes neprodal své vůbec první auto a léta vlastní původní GT. Zrovna v jeho případě se ale stalo, že nové GT rychle prodal. Třeba mu nesedlo, říkáte si? Je to možné, důvod neznáme, automobilka to ale takhle jednoduše nepřijala.

Že Cena svůj vůz prodal, se Ford dozvěděl 20. října. Může ho to mrzet, zajisté, z pohledu automobilky tím ale byly v prvé řadě porušeny smluvní podmínky, neboť jakožto každý vybraný kupec se Cena zavázal, že GT minimálně po dva roky neprodá. Měl tak i po celou tu dobu zásobovat zmiňované fanoušky na sociálních sítích příspěvky, ve kterých by modře lakované kupé hrálo nemalou roli. To ale již neklapne.

Výběr majitelů GT je od začátku jedna velká šaškárna a Ford nyní jen potvrzuje, že svou volbou opravdu sledoval jen marketingový efekt a ne přízeň ke značce, jak se sám oháněl. Cena nepochybně má Fordy rád, má jich několik a mnohokrát o nich pozitivně hovořil, nové GT ale z nějakého důvodu prodal. Jako automobilka bychom z toho nepochybně neměli radost, Ford ale zašel mnohem dál - Cenu žaluje za porušení kontraktu. A to nám přijde být zcela přes čáru.

Klauzule o nutnosti si vůz ponechat po nějakou dobu nejsou dnes neobvyklé, kolikrát hrozí i sankcemi, ale nevíme o případu, kdy by automobilka zákazníka žalovala - obvykle mu nanejvýš příště nějaké auto prioritně neprodala. Ford ale zjevně po onom marketingovém efektu touží tak moc, že se nebojí ani tohoto nepopulárního kroku.

Cena podle žaloby s Fordem zkraje spolupracoval na nápravě. Zástupcům značky měl obratem přiznat, že vůz prodal, že si je plně vědom prohřešku a že hodlá s modrým oválem pracovat na nápravě. Automobilce měl přitom herec přislíbit, že jí předá veškeré dokumenty, které povedou k vypátrání nového majitele. Kromě toho se měl zasadit o navrácení vozidla Fordu, který by mu následně vyplatil částku, jíž Cena za vůz zaplatil (šlo o 463 376,50 USD/9 925 000 Kč). Nicméně to bylo v říjnu, od začátku listopadu již Cena s Fordem nekomunikuje - asi na něj byl vzhledem k jeho postavení takový tlak Fordu příliš.

Ford tvrdí, že na prodeji hodně vydělal a automobilka na něm naopak hodně prodělala kvůli ztrátě pozitivního kreditu z Cenova vlastnictví a jeho působení na sociálních sítích. Možná pravdivé, ale přesto bizarní, výsledkem žaloby bude jen negativní publicita, tím si Ford nemůže pomoci. Jsme tedy vskutku zvědavi, jak se celá záležitost vyvrbí, hodně bychom se ale divili, kdyby došlo ke skutečnému soudnímu sporu - očekávejme rozumnější mimosoudní vyrovnání domluvené právníky obou stran, kteří budou prosti emocí, jichž je vztah Ceny a Fordu nyní zjevně plný...

Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil - 1 - Ford GT a John Cena 01Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil - 2 - Ford GT a John Cena 02Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil - 3 - Ford GT a John Cena 03Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil - 4 - Ford GT a John Cena 04
Ještě na začátku října se John Cena chlubil novým Fordem GT, na konci měsíce jej ale již neměl

Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil - 5 - Ford GT a John Cena 05Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil - 6 - Ford GT a John Cena 06
Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil - 7 - Ford GT a John Cena 07Ford žaluje svého slavného zákazníka. Jen proto, že prodal auto, které si dříve koupil - 8 - Ford GT a John Cena 08
Cena přitom měl a nadále má předchozí, generaci GT. Už proto by mohl být Ford velkorysejší a svého slavného zákazníka nežalovat

Zdroj: WXYZ

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 25 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše