Reklama

Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je

(+ video) Tohle auto vypadá na první pohled jako zachovalý Phantom V a má i zajímavou historii. Jeho pravou podstatu ale prozradí traktor po boku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je

23.9.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

(+ video) Tohle auto vypadá na první pohled jako zachovalý Phantom V a má i zajímavou historii. Jeho pravou podstatu ale prozradí traktor po boku.

Pokud se po představení prvního dieselového Bentley těšíte na Rolls-Royce Cullinan, který by mohl být prvním dieselovým Rolls-Royce, asi vás zklameme - tohle nejspíš mateřské BMW neudělá žádnému z modelů své britské odnože. Pravda, nikdy neříkej nikdy, ale i kdybyste věřili opaku, čekání na zahájení prodejů Cullinanu může být dlouhé. Pro takové máme dobrou zprávu - dieselovou čtyŕkoliku s dvojitým R ve znaku si můžete koupit už nyní. Dokonce bude mít i něco z šarmu starých britských aut.

Automobil, který si můžete prohlédnout na snímcích níže, je Rolls-Royce Phantom V, vyrobený v roce 1960 s 6 1/4 l V8 pod kapotou. V posledních letech ovšem prošel několika zásadními změnami. Netýkaly se vzhledu, jako Mitsubishi Pajero „Létající Mops” vypadal pořád. Pod karoserií je nyní jiné šasí a za motor tu je turbodiesel o objemu 3,1 l, obojí od Isuzu a s rokem výroby 1993, a je to prý jediný Rolls-Royce s dieselem a pohonem 4x4 na světě. Čemuž... není těžké věřit.

Díváme se na starý Rolls-Royce, dokonce kus, který byl jako nový doručen tehdejšímu vládci Nigérie jako jeden ze tří takových. Později se dostal zpátky do Evropy a ještě později ho někdo prostě vzal, oddělil rám od karoserie a tu posadil na upravený rám dieselového Isuzu z roku 1993. Benefit je ve vinutých pružinách na zadní nápravě místo původních listových per, ale to je tak všechno.

Pod kapotou je nyní čtyřválcový diesel s pětistupňovou manuální převodovkou a pohonem všech kol. Dárce dílů neznáme, ale podle těchto základních specifikací ho odhadujeme na Isuzu Trooper druhé generace. Tam měl motor 3,1 TD 114 koní a 260 Nm, tedy nic světoborného. Do tohoto Rollsu navíc našlo cestu i tažné zařízení, takže s ním klidně můžete něco tahat, třeba pluh.

Je nyní na prodej, ovšem nikoliv poprvé, prodával se už v roce 2013, kdy měl ještě původní automat, který ale fungoval v nouzovém režimu, a vůz tak nebyl reálně použitelný. Tehdy za něj majitel chtěl 18 500 liber, tehdejším kurzem asi 557 tisíc korun. Nyní neurčil cenu, prý prodá nejvyšší nabídce. Jestli ale takový vůz někdo koupí, si opravdu nejsme jisti, je to vážně nesmysl. Ale třeba to uvidíte jinak. Prodávající říká, že se auto hodí třeba na svatby. Pravda, pokud chcete, aby to pro váš život byla teprve noční můra, pak zapojení Rollsu s dieselovým čtyřválcem nelze než doporučit...

Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 1 - rolls-royce phatom v diesel prodej 01Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 2 - rolls-royce phatom v diesel prodej 02Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 3 - rolls-royce phatom v diesel prodej 03Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 4 - rolls-royce phatom v diesel prodej 04Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 5 - rolls-royce phatom v diesel prodej 05Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 6 - rolls-royce phatom v diesel prodej 06Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 7 - rolls-royce phatom v diesel prodej 07Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 8 - rolls-royce phatom v diesel prodej 08
Tohle auto může být vaše. Cenu neznáme, a neznáme ani nikoho, kdo by ho chtěl

Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 9 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 00Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 10 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 00aJe libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 11 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 01Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 12 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 02Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 13 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 03Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 14 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 04Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 15 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 05Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 16 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 06Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 17 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 07Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 18 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 08Je libo Rolls-Royce s dieselem a 4x4, když už to má i Bentley? Existuje, tady je - 19 - rolls-royce phatom v diesel prodej 2013 09
Fotky inzerátu z roku 2013 ukazují trochu víc. Tehdy měl vůz ještě automatickou převodovku, která ale sotva fungovala


Tohle video ukazuje úplně jiný vůz, ale odhadujeme, že Phantom V 3,1 TD bude mít podobný, ne-li horší projev

Zdroje: eBay, Car From UK

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše