K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa

Svět nepoznal mnoho aut, která by se zaryla po kůži tolika lidem, jako Knight Industries Two Thousand. Auto, které už v 80. letech umělo to, co žádné dodnes nesvede, vám teď může říkat pane, doslova.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa

26.1.2019 | Petr Miler

Svět nepoznal mnoho aut, která by se zaryla po kůži tolika lidem, jako Knight Industries Two Thousand. Auto, které už v 80. letech umělo to, co žádné dodnes nesvede, vám teď může říkat pane, doslova.

Pokud jste tak jako já měli možnost u nás v 80. letech možnost ladit některou z německých televizí, jen stěží ho dostanete z hlavy. Už tehdy světově proslulý televizní seriál o Michaelu Knightovi a jeho věrném druhovi v podobě automobilu jménem KITT byl vedle místní totalitní tvorby prostě „něco” a bylo těžké mu nepropadnout, ať už vám bylo 8, 18 nebo 28 let. Dnes se nad nad tím možná poušklíbneme a pomyslíme si něco o trochu jiném pojetí „pohádkových” seriálů typu Walker, Texas Ranger, ani to ale dobré vzpomínky na tehdejší zpestření jinak ne zase tak pestrého života z hlavy nedostane.

Pokud si je chcete řádně osvěžit, můžete si právě teď jeden KITT koupit a používat ho třeba... na ježdění do práce. Není to originální vůz ze seriálu, těch se dodnes zachovalo minimum, ale velmi precizně postavená replika, to je ovšem s ohledem na možné využití jedině dobře. Originál bude dobrý hlavně do muzea, s kvalitní replikou můžete jezdit a prožívat to, co jsme vám přibližovali nedávno. Existuje jen málo lidí, kteří by nevěděli, co je to KITT a za takovým autem se na ulici neotočili.

Tento konkrétní vůz se objevil v prodeji na eBay a maximálně věrně kopíruje podobu inteligentního auta se skoro nekonečnou škálou až nadpřirozených schopností z 3. a 4. série Knight Ridera. Že jde o povedený kus, dokumentuje i podpis Davida Hasselhoffa na palubní desce, která je podobně jako exteriér upravena k nerozeznání od originálu. Jsou tu všechny ty specifické displeje a tlačítka, která v seriálu hrála po Hasselhoffovi hned druhou nejvýraznější roli a auto dokonce dokáže mluvit. Nečekejte skutečnou umělou inteligenci, s použitím současné techniky ale bylo možné auto naučit alespoň odpovídat na typické dotazy.

Se 70 tisíci mílemi (necelých 113 tisíc km) na tachometru se tohle auto zdá být ve velmi dobrém stavu a prodávající si myslí, že by za něj někdo mohl dát 59 999 dolarů, tedy asi 1,35 milionu Kč. To rozhodně není málo na Pontiac Trans Am z roku 1983, ale zkuste si z některého postavit tak autentický KITT. Jeden z dřívějších stavitelů se podělil o to, že jej přišlo na 50 tisíc dolarů a 2 000 hodin vlastní práce dobrou repliku stvořit. V tomto kontextu nevypadá aktuální nabídka nezajímavě, jen na tlačítko Turbo Boost bychom za jízdy raději nesahali...


K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 1 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 01K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 2 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 02K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 3 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 03K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 4 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 04K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 5 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 05K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 6 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 06K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 7 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 07K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 8 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 08K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 9 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 09K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 10 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 10K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 11 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 11K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 12 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 12K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 13 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 13K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 14 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 14K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 15 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 15K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 16 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 16K mání je asi nejslavnější seriálové auto, KITT i s podpisem Davida Hasselhoffa - 17 - KITT Pontiac Trans AM 1983 prodej 17
Velice věrná kopie KITTu se objevila v prodeji na eBay. Za 1,35 milionu Kč dokonale probudí Michaela Knighta žijícího ve vašem nitru

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše