Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa

Jako by jeho 1 521 koní a rychlost 410 km/h nebyly dostatečně omamné parametry, přidává se v případě tohoto exempláře i neobvyklý lak. V prodeji se Koenigsegg Regera nevídá vůbec, natož kousek od našich hranic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa

24.8.2019 | Mirek Mazal

Jako by jeho 1 521 koní a rychlost 410 km/h nebyly dostatečně omamné parametry, přidává se v případě tohoto exempláře i neobvyklý lak. V prodeji se Koenigsegg Regera nevídá vůbec, natož kousek od našich hranic.

Fialovou barvu na autech vídáme velmi výjimečně. Průnik červené a modré prý může mít až hypnotizující účinky, což se nezdá být daleko od pravdy při pohledu na auto malajsijského korunního prince nebo německou modlu exhibicionistů. A ještě příhodnější se to zdá být u Koenigseggu Regera, který se právě objevil v prodeji.

Vůz, který jsme dodnes sotva viděli v pořádné akci, byl vyroben letos a už hledá nového majitele. Jen prvních sto kilometrů na tachometru naznačuje, že první vlastník (pokud nejde přímo o prodejce) jej koupil „na kšeft”, ale komu to vadí, když je celá jeho omezená edice 80 kusů dávno vyprodaná a přímo u Koenigseggu jej nekoupíte ani za všechny peníze světa? Omezená dostupnost a jedinečná barva jsou tu navíc jen vrcholy ledovce výjimečnosti.

Tím nejpozoruhodnějším je v případě Regery technika. Vůz má pod kapotou má něco jako jaderný reaktor o výkonu 1 119 kW (1 521 koní) a točivém momentu 2 170 Nm. Hybridní ústrojí navíc nepoužívá jakoukoli obvyklou převodovku, přesto - nebo právě proto - zvládá zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,7 sekundy a rozjet se až na 410 km/h. To vše z něj dělá jedno z bezpečně nejsilnějších a nejrychlejších aut světa.

Současná vlajková loď Koenigseggu čeká na svůj další osud v Německu pod zámkem dealerství Semco Exclusive Cars východně od Mnichova, asi 200 km od hranic s Českou republikou. Salon je to vážně okázalý, člověk by si vybral i z jiných aut kolem, záběry Regery ale pochopitelně ukazují především švédský stroj a jeho fialový exteriér z karbonu. Ten který byl použit i na výrobu kol a najdeme jej také v interiéru. Sportovní kabinu doplňují hliníkové detaily a zvenčí oživuje relativně temné odstíny zlatý proužek vedený středem karoserie.

Vzácná příležitost pořídit jednu z mála Reger je nepochybně jen pro vyvolené, neboť zveřejněna nebyla ani cena. Prodejce se dost možná drží nesmrtelného pravidla, že kdo se na cenu ptá, na koupi takového auta nemá. Bez daně se švédská stíhačka prodávala jako nová od 45 milionů korun, vyladěná karbonová fialka s úchvatnými detaily, jako je svítící trilobit v zrcátku coby upozornění na blížící se auto v mrtvém úhlu, by i s daní dnes snadno může přijít na dvojnásobek.


Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 1 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 01Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 2 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 02Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 3 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 03Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 4 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 04Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 5 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 05Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 6 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 06Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 7 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 07Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 8 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 08Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 9 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 09Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 10 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 10Nedaleko ČR je k mání je jedno z nejsilnějších a nejrychlejších aut světa - 11 - Koenigsegg Regera 1 of 80 prodej 11
Jeden z osmdesáti vyrobených Koenigseggů Regera se objevil na prodej v Německu, v modrém odstínu vypadá úchvatně, stojí jen kousek od hranic s Českou republikou

Zdroj: Semco Cars

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama