Reklama

K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné

Je svým způsobem slavné, ale v době prodeje bylo zoufale nechtěné a v Evropě se nenabízelo vůbec. Narazit tady na kus k mání je už proto výjimečná věc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné

23.2.2018 | Petr Miler

Je svým způsobem slavné, ale v době prodeje bylo zoufale nechtěné a v Evropě se nenabízelo vůbec. Narazit tady na kus k mání je už proto výjimečná věc.

Když se někoho zeptáte na příklad opravdu ošklivého auta, dá vám obvykle jednu ze dvou následujících odpovědí. Někdo, kdo se o automobily zajímá jen velmi povrchně, nejspíše vytáhne Fiat Multipla, notoricky známý postrach evropských silnic. Ti znalejší ale sáhnou úplně jinam a jmenují Pontiac Aztek. Tohle auto se na vrcholu žebříčků nejošklivějších vozů historie objevuje nejčastěji a soutěžit může nanejvýš s některými SsangYongy či právě s Multiplou.

Upřímně líbit se bude asi jen někomu hodně svéráznému, jenže právě to jej činí zajímavým. Pro svou bizarnost se stává kultem, který notně podporuje jeho „role” v televizním seriálu „Breaking Bad” (u nás Perníkový táta). Když se s ním tedy objevíte kdekoli na ulici, lidé si vás zaručeně budou všímat - tohle auto nenechá chladným snad nikoho.

Problém je, že koupit Aztek v Evropě je oříšek. Z USA si člověk většinou doveze Corvette, Mustang, Challenger nebo nějaký veterán, divné crossovery na seznamu normálních lidí nebývají. A v Evropě se ve své době oficiálně neprodával. Pro to všechno tu obvykle není nabízen jediný, široko daleko. Když se ale teď podíváte do inzerce, na jeden narazíte.

Podle prodávajícího - a podle fotek to tak vypadá - je ve velmi slušném stavu, má prý najeto 94 tisíc kilometrů, což je na 15 let staré auto příjemně málo. Pořád má dokonale variabilní interiér, který si nezadá ani s onou Multiplou, a pod kapotou je 3,4litrový šestiválec. Jestli pohání přední nebo všechna kola, nevíme; čtyřkolka Versatrac byla u Azteku docela dobrá, jak jsme kdysi psali jiném v článku.

Jistě, základ v Opelu Sintra není něco, čím by se mohl kdokoliv chlubit, ale pokud je pro vás auto tím lákavější, čím víc je divné a nepochopené, tohle by nemusela být špatná volba. Kousek na snímcích přijde na 6 tisíc Eur, tedy asi 152 tisíc korun, což je (na Evropu) překvapivé příznivá cena. Stojí ve Wuppertalu, což není vysloveně za rohem, ujet nějakých 700 km z Prahy ale nebude velká dřina, rozhodně menší než ho vozit z USA. Zvláště když máme co do činění s takovým unikátem.

A pokud by vám jeho vzhled byl lhostejný, nezapomeňte, že jde o auto víc praktické než všechny Škody dohromady. Což v kombinaci s dnes skoro „vybitým” benzinovým motorem V6 a zmíněným stavem i kilometráží nemusí být za zmíněné peníze úplně nezajímavá nabídka. Nakonec, tohle je Aztek z pozdějších let výroby, kdy už jen s drobnějším nelakovaným oplastováním nebyl ani tak vizuálně nesnesitelný...

K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 1 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2018 01K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 2 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2018 02K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 3 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2018 03K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 4 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2018 04K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 5 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2018 05K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 6 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2018 06K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 7 - Pontiac Aztek prodej Evropa 2018 07
Tento Aztek je právě k mání je ve Wuppertalu. Docela levně

K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 8 - Pontiac Aztek odhaleni prezentace 01K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 9 - Pontiac Aztek odhaleni prezentace 02K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 10 - Pontiac Aztek odhaleni prezentace 03
Na tomto autě je bizarní úplně všechno, i nad obrázky z dobové premiéry zůstává rozum stát

K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 11 - pontiac aztek 01K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 12 - pontiac aztek 02K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 13 - pontiac aztek 03K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 14 - pontiac aztek 04K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 15 - pontiac aztek 05K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 16 - pontiac aztek 06K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 17 - pontiac aztek 06aK mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 18 - pontiac aztek 06bK mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 19 - pontiac aztek 07K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 20 - pontiac aztek 08K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 21 - pontiac aztek 09K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 22 - pontiac aztek 10K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 23 - pontiac aztek 11K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 24 - pontiac aztek 12K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 25 - pontiac aztek 13K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 26 - pontiac aztek 14K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 27 - pontiac aztek 15K mání je nejošklivější auto všech dob. Stojí výjimečně nedaleko a je docela levné - 28 - pontiac aztek 16
Aztek vyniká praktičností interiéru. Vzhledem také, ale na tom neslavném konci

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Další zajímavé články:

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše