Reklama

Muž objevil při dovolené hřbitov Jaguarů. V zemi, kde byste jej rozhodně nečekali

Už sama existence takového místa je zvláštní, kdyby ale někdo nechal rozpadat britské ikony ve Walesu, Skotsku či v Irsku, asi by se nikdo nedivil. Ale africká Ghana?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž objevil při dovolené hřbitov Jaguarů. V zemi, kde byste jej rozhodně nečekali

30.4.2018 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Už sama existence takového místa je zvláštní, kdyby ale někdo nechal rozpadat britské ikony ve Walesu, Skotsku či v Irsku, asi by se nikdo nedivil. Ale africká Ghana?

Ghanu má spousta lidí zafixovanou jako jakýkoliv jiný africký stát. Tedy za zemi písku, lvů, žiraf a křováků. Ve skutečnosti však jde o jedno z nejdostupnějších a nejpřátelštějších míst západní Afriky, kde navíc vládne demokratický režim. Pokud pak přijde řeč na hrubý domácí produkt, je země dle klasifikace Světové banky na 76. místě v pořadí. Tedy sice daleko za Českou republikou, ovšem třeba před Chorvatskem či Srbskem.

Ne, nebojte, nezměnili jsme se z automobilového webu na cestopisný. Spíše jen mapujeme prostředí, kam se právě vydáváme a které mají mnozí spojené s různými mýty. Jak jsme si ale právě řekli, ekonomiku má Ghana poměrně vyspělou a navíc konstantně rostoucí. Stojí za tím také automobilový průmysl, neboť v zemi má továrnu Mahindra, která tam vyrábí dokonce i relativně dostupné elektromobily.

Moderní povozy s alternativním pohonem ale necháme stranou, místo toho naši pozornost upoutalo to nejméně pravděpodobné pohřebiště vozů Jaguar, které na tomto místě náhodou objevil jeden holandský turista. I on byl udiven, a proto fotil - tuto značku by člověk v Ghaně čekal maximálně v souvislosti s nějakou exkluzivní sbírkou. Jak je ovšem patrné z fotek, britské sedany a sem tam i nějaké to kupé či kabriolet se zde válí na hlíně, často ve zbědovaném stavu.

Jakým způsobem se tyhle vozy dostaly až sem, bohužel nevíme. Nicméně tipujeme, že původně zdobily garáž kohosi bohatého, než přestaly být žhavou novinkou. Poté postupně změnily několik majitelů, přičemž každý byl zřejmě chudší a proto méně a méně investoval do oprav. Maximálně byly u několika kousků provedeny tuningové úpravy, ta jíž byl podroben novější X-Type ale evidentně nedošla konce.

Po bezpočtu najetých kilometrů tedy modely jako S-Type či dokonce XJR zamířily mimo silnici ke svému poslednímu odpočinku. Z něj se pak nejspíše opravdu již neprobudí, i kvůli nedostatku náhradních dílů v zemi. Také proto jsou ostatně některé více či méně očesány, aby umožnily další službu svým „příbuzným“, než se ti dočkají stejného osudu.

Muž objevil při dovolené hřbitov Jaguarů. V zemi, kde byste jej rozhodně nečekali - 1 - Jaguar pohrebiste Ghana 2018 01Muž objevil při dovolené hřbitov Jaguarů. V zemi, kde byste jej rozhodně nečekali - 2 - Jaguar pohrebiste Ghana 2018 02Muž objevil při dovolené hřbitov Jaguarů. V zemi, kde byste jej rozhodně nečekali - 3 - Jaguar pohrebiste Ghana 2018 03Muž objevil při dovolené hřbitov Jaguarů. V zemi, kde byste jej rozhodně nečekali - 4 - Jaguar pohrebiste Ghana 2018 04Muž objevil při dovolené hřbitov Jaguarů. V zemi, kde byste jej rozhodně nečekali - 5 - Jaguar pohrebiste Ghana 2018 05Muž objevil při dovolené hřbitov Jaguarů. V zemi, kde byste jej rozhodně nečekali - 6 - Jaguar pohrebiste Ghana 2018 06
Pohled na pohřebiště Jaguarů v africké Ghaně je netradiční, ovšem smutná podívaná

Zdroj: Auto Junk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama