Reklama

Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše

Lze dnes mluvit o Škodě Felicia jako o sběratelském kousku? Dalo by se o tom diskutovat. Tomuto kousku z Náchoda ale nelze upřít výjimečnost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše

14.9.2016 | Robert Malík | 28 příspěvků

Lze dnes mluvit o Škodě Felicia jako o sběratelském kousku? Dalo by se o tom diskutovat. Tomuto kousku z Náchoda ale nelze upřít výjimečnost.

Pokud byť jen zpovzdálí sledujete nabídky ojetin na domácím trhu, patrně vám neuniklo, co se poslední dobou děje s cenami starších škodovek. Auta, která ještě před pár lety nikdo nechtěl a nezřídka stála opuštěná vydaná všanc větru dešti, najednou plní stránky inzertních portálů a částky stoupají pomalu ale jistě i bez ohledu na jejich stav.

Nemá smysl hádat se, jestli za to skutečně stojí anebo zdali jde jen o další (za asistence překupníků) uměle nafouknutou bublinu. Všechno je to hlavně věcí poptávky, kterou sice můžete přiživovat vzbuzením zájmu o „další atraktivní artikl“, pokud by ale skuteční fanoušci neexistovali, nabízené vozy by časem jednoduše zapadly.

Tady navíc máme více než dojem, že v případě mladoboleslavských strojů ve velkém úřaduje kromě jiného i nostalgie, takže se vlastně ani nedivíme, co se momentálně děje. Že lze navzdory tomu staré škodovky pořád nakupovat levně, o tom v zásadě nepochybujeme, stačí akorát vědět, kde hledat. Tohle ale není ten případ.

Skoro novou Felicii uskladněnou dvacet let v garáži, jsme tu před pár měsíci už měli, máme ale pocit, že se objevila další, která svým parádním stavem tu předchozí ještě překonává. Je totiž tak dokonalá, že ji ani to minimum najetých kilometrů nebudete věřit.

Pokud vám kromě stáří, vzhledu a autenticitě záleží rovněž na výbavě, pak tato nabídka pro vás není. Prodávaná Felicia LX je všechno jen ne vybavená, provedení X-Line, jak se může zdát z nálepky na fotce, to ale není. To byl svého času naprostý základ nabídky Škody a z výbavy nenabízel v podstatě nic. „Nejlevnější model škodovky je vybaven motorem 1,3 l s výkonem 40 kW. Zákazník si může vybrat mezi bílou, modrou a červenou barvou a na přístrojové desce bude mít místo otáčkoměru analogové hodiny,” psala svého času při uvedení této Felicie na trh ČTK. Tento kus není X-Line - vznikl dříve a má třeba otáčkoměr či metalízu - není to ale jediný důvod, proč nad tímto 54koňovým strojem nemávnout rukou. Však se podívejte na přiložené fotografie, co tady ve skutečnosti stojí.

Aktuální vlastník píše o ojedinělém kusu v nevídaném stavu, o který se zasloužila jeho první a jediná majitelka - paní s rokem narození 1935. Povídačkám o „autech po dědovi” obvykle nevěříme, tady ale není důvod si nemyslet, že jde skutečně o „auto po babičce”, i když dovnitř motoru či převodovky nevidíme. Působí jako úplně nové, do detailu.

Vyrobeno bylo v prosinci 1996, takže ano, letos slaví dvacetiny. Na odometru je však podle prodávajícího pouze 3 300 kilometrů a stav vozu odpovídá i méně než tomu. Nápravy, podběhy a i karoserie vypadají na první pohled bez chybičky. Inzerát také tvrdí, že auto nezná déšť, zimu či delší pobyt na sluníčku a dostupné záběry to nerozporují.

Jinou otázkou ale samozřejmě je, jestli Škoda Felicia, někdejší obyčejný oslík silnic stojí za ty peníze. Prodává se za 135 tisíc Kč, což je odhadem zhruba desetinásobek ceny dnešních ojetin, má to ale i druhou stránku mince. Lidé pohybující se kolem renovátorských dílen by vám možná řekli, že dostat běžnou škodovku do tohoto stavu by ve výsledku stálo více, navíc už by nebyla v autentickém stavu.

Netvrdíme tedy, že je důvod sednout si před tímto vozem na zadek, v jiných garážích by se možná v podobném stavu našly i další, ale pokud hledáte auto do sbírky a tohle vám tematicky vyhovuje, máte důvod přemýšlet.

Díky za tip, Jiří!

Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 1 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 01Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 2 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 02Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 3 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 03Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 4 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 04Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 5 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 05Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 6 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 06Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 7 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 07Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 8 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 08Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 9 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 09Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 10 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 10Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 11 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 11Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 12 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 12Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 13 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 13Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 14 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 14Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 15 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 15Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 16 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 16Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 17 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 17Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 18 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 18Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 19 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 19Našla se nová Škoda Felicia „po babičce”. Je naprosto netknutá a může být vaše - 20 - Skoda Felicia X-Line 1996 nova 20
Zachovalejší „porevoluční” Škodu Felicia jsme už dlouho neviděli

Zdroj: Sbazar

Robert Malík

Další zajímavé články:

Diskuze 28 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše