-

Räikkönen sepsul Rosberga při křtu své knihy. Servítky si jako vždy nebral

Kimi Räikkönen normálně neříká skoro nic, teď se ale při křtu své knihy rozpovídal a opřel se do svého bývalého parťáka. Ten si jeho slova za rámeček nejspíše nedá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Räikkönen sepsul Rosberga při křtu své knihy. Servítky si jako vždy nebral

22.8.2018 | Petr Prokopec

Kimi Räikkönen normálně neříká skoro nic, teď se ale při křtu své knihy rozpovídal a opřel se do svého bývalého parťáka. Ten si jeho slova za rámeček nejspíše nedá.

Letní přestávka Formule 1 se již blíží ke svému závěru, již o víkendu se jede Velká cena Belgie. Jezdci během uplynulých týdnů hlavně relaxovali, Kimi Räikkönen měl ovšem i pracovní povinnosti. Nikoliv však ty, jenž by po něm vyžadovaly usednutí do úzkého kokpitu monopostu. Finský jezdec se místo toho věnoval propagaci nové knihy s názvem The Unknown Kimi Räikkönen (Neznámý Kimi Räikkönen), která aktuálně vyšla v jeho rodné zemi.

Tisková konference k této knize byla tentokráte prosta suchých komentářů ve stylu „Vyšla vám nová kniha?“ „Ano.“, jimiž je závodník proslulý. Místo toho se Kimi poněkud rozpovídal, mimo jiné i na adresu Nica Rosberga. Ten doslova šokoval celý svět, když pouhých pár dnů po zisku mistrovského titulu v roce 2016 oznámil konec své závodní kariéry. Dle svých slov se rozhodl věnovat své rodině.

Pokud jste ale fanoušky německého jezdce, jistě víte, že v Monaku, kde bydlí, jej s kočárkem uvidíte jen zřídkakdy. Místo posedávání u rodinného krbu se Rosberg věnuje natáčení videí pro svůj kanál na Youtube, objevuje se na různých reklamních akcích a dokonce nechybí coby specialista u mnoha reportáží sledujících dění ve Formuli 1. Tím ale podle Kimiho zcela neguje vše, co mělo být důvodem pro jeho odchod. A to mistrovi světa z roku 2007 vrtá hlavou.

„Když vysvětlil, proč končí, říkal jsem si, že je vážně super a chápal jsem to. Nyní ho tu vidím postávat s mikrofonem. Proto teď důvody, které měly vést k jeho odchodu, nechápu,“ uvedl Kimi během křtu knihy. A dodal, že i on by rád po konci aktivního závodění ve světě F1 zůstal, ovšem nikoliv jako komentátor. „Zajímají mě věci ze zákulisí, jako třeba vývoj vozu, ne ty veřejné. Nebudu tu postávat s mikrofonem.“

Je otázkou, zda Räikkönen nechtěl trochu přitvrdit jen kvůli propagaci a Rosberg byl pro něj snadným cílem. Na každý pád je ale faktem, že Rosbergův život nyní vypadá jinak, než jej popisoval bezprostředně po skončení své kariéry, nakonec i do monopostů pravidelně usedá. Nabízí se tak otázka, jestli Rosberg neskončil prostě a jednoduše proto, že už si nebyl jist svou schopností zopakovat své předchozí úspěchy. Kimi se s názory na něj nepáře: „Tak to prostě je. A je mi jedno, jestli se to někomu líbí nebo ne,“ řekl při křtu své knihy.

Ta zatím vyšla pouze ve finském a švédském jazyce. V anglické podobě bude publikována 18. října, tedy den po závodníkových 39. narozeninách. Dočíst se budete moci i o jeho soukromí a démonu jménem alkohol, který prý Kimiho zbavuje stresu. Dokázat to má třeba třetí místo z Velké ceny Španělska v roce 2012, kterého dosáhl po 16denní nonstop pařbě.

Räikkönen sepsul Rosberga při křtu své knihy. Servítky si jako vždy nebral - 1 - Kimi Raikkonen a Nico Rosberg 01Räikkönen sepsul Rosberga při křtu své knihy. Servítky si jako vždy nebral - 2 - Kimi Raikkonen a Nico Rosberg 02
Dosud se zdálo, že Rosberg a Räikkönen jsou přátelé...

Räikkönen sepsul Rosberga při křtu své knihy. Servítky si jako vždy nebral - 3 - Kimi Raikkonen a Nico Rosberg 03Räikkönen sepsul Rosberga při křtu své knihy. Servítky si jako vždy nebral - 4 - Kimi Raikkonen a Nico Rosberg 04
...aktuální Nicovo angažmá u mikrofonu ale Kimi nechápe...

Räikkönen sepsul Rosberga při křtu své knihy. Servítky si jako vždy nebral - 5 - Kimi Raikkonen a Nico Rosberg 05
...jak uvedl při křtu své knihy

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama