Reklama

Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku

Agenta Jejího Veličenstva nemiluje každý. Pokud patříte k těm, kteří ho přímo nenávidí, autentický stroj padouchů z bondovky Spectre může přijít vhod.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku

26.7.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Agenta Jejího Veličenstva nemiluje každý. Pokud patříte k těm, kteří ho přímo nenávidí, autentický stroj padouchů z bondovky Spectre může přijít vhod.

Poslední bondovka Spectre ve světových kinech utržila přes 880 milionů dolarů (cca 19,7 miliardy korun). Diváci z ní ale bůhvíjak nadšení nebyli, filmoví kritici ještě méně a producenti nakonec také nejásali. Není to vlastně až tak překvapivé, předchozí Skyfall totiž i při nižším rozpočtu utržil o 228 milionů USD (5,1 mld. Kč) více. Okamžitě se tak začalo mluvit o restartu celé série, stejně jako o výměně hlavního představitele. Tyto zvěsti jen přiživil Daniel Craig, který uvedl, že k Bondovi jej již nikdo nedostane ani párem volů.

Dle nových spekulací si ovšem britský herec měl vše rozmyslet a podepsal smlouvu i na další snímek. Zároveň dodal, že jeho předchozí slova byla vytržena z kontextu, neboť prý mínil, že se k Bondovi nemíní vrátit okamžitě, nikoliv navždycky. Oficiální potvrzení ovšem chybí, přestože jako datum premiéry byl již potvrzen na 8. listopadu 2019 a pětadvacátá bondovka v pořadí má i přiklepnuté scénáristy (režiséra ale zatím taktéž ne).

Výhled do budoucna proto opustíme a místo toho se vrátíme do minulosti, konkrétně ke zmiňovanému snímku Spectre. V něm se objevilo hned několik automobilů, kromě Astonu Martin DB10 a Jaguaru C-X75 to byl i speciální Land Rover Defender. Ten se stal autem zločinců, přičemž britská automobilka dodala filmařům deset exemplářů verze 110 se čtyřdveřovou karoserií lakovanou černou barvou Santorini Black.

Tyto vozy následně ještě zamířily ke společnosti Bowler, která se specializuje na závodní úpravy Land Roveru. Pro „záporácký“ Defender připravila kola Beadlock obutá do 37palcových off-roadových pneumatik, s nimiž zároveň dorazily i rallyové tlumiče Bilstein nebo pohonná jednotka disponující 185 koňmi namísto standardních 120. Zvenčí pak bylo možné počítat třeba s navijákem, uvnitř se skořepinami a ochrannou klecí.

Land Rover tuto edici pojmenoval jako Defender SVX Concept, konce natáčení se však nedožily veškeré kusy. Minimálně jeden, který byl používán pouze pro statické záběry, však zůstal zachován v prvotřídním stavu. Prodán byl přitom anonymnímu sběrateli, který se s ním ovšem aktuálně rozhodl rozloučit. Pokud jste se tedy vždy stylizovali do role Bondova protivníka, nyní vše můžete dotáhnout k dokonalosti.

Stroj nabízený v aukci RM Sotheby's je skutečně originálem, který se účastnil natáčení a jenž zazářil i na stříbrném plátně. Nejde tedy o repliku či dodatečnou přestavbu stejnou firmou, čemuž bude odpovídat i cena. Odhad aukčního domu nebyl zveřejněn, majitel ovšem vůz nabízí bez rezervy. To znamená, že půjde za nejvyšší nabídkou. Pokud tedy nemáte hluboko do kapsy a chcete si rozšířit sbírku, neměli byste v září v Londýně chybět...

Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 1 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 01Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 2 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 02Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 3 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 03Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 4 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 04Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 5 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 05Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 6 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 06Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 7 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 07Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 8 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 08Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 9 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 09Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 10 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 10Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 11 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 11Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 12 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 12Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 13 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 13Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 14 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 14Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 15 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 15Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 16 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 16Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 17 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 17Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 18 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 18Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 19 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 19Nemáte rádi Jamese Bonda? Kupte si auto těch, kteří mu naposledy šli po krku - 20 - Land Rover Defender SVX Concept na prodej 20
Tento Land Rover Defender SVX Concept jako jeden z mála - a dost možná i jediný - přežil natáčení poslední bondovky. Nyní může být váš

Zdroj: RM Sotheby's

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše