Německá policie se pochlubila likvidací dalšího pozéra. S tímto vyjel na silnice

Lidé fandící výrazným úpravám aut mají v Německu stále složitější život. Majitel tohoto Golfu to vážně přehnal, speciální jednotka policie bojující proti pozérům mu zabavila auto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Německá policie se pochlubila likvidací dalšího pozéra. S tímto vyjel na silnice

20.6.2018 | Mirek Mazal | 100 příspěvků

Lidé fandící výrazným úpravám aut mají v Německu stále složitější život. Majitel tohoto Golfu to vážně přehnal, speciální jednotka policie bojující proti pozérům mu zabavila auto.

Na západ od našich hranic pokračuje hon na automobilové pozéry. Tak sami Němci říkají řidičům, kteří se podle nich v autech více předvádí než aby se přesouvali z místa na místo a mají pro ně stále menší pochopení. Speciální útvary policie titulované Soko Auto Poser aktivně vyhledávají všechna auta, která od pohledu neodpovídají sériovému stavu. Tentokrát lapili šedý Volkswagen Golf GTI sedmé generace, který měl od standardního provedení opravdu hodně daleko.

Stalo se tam minulý týden při policejní akci na okresní silnici B229 ve městě Lüdenscheid. Řidič šedého Golfu na sebe hloupě upozornil tím, že telefonoval za volantem, proto byl zastaven a podroben další kontrole. Neoprávněné použití telefonu se ale nakonec ukázalo být podružným. Upravený hatchback na první pohled prošel rukama náruživého tunera a z auta se stal objekt nevhodný pro provoz na silnici.

Zásadní problém je patrný na první pohled. Auto mělo tak krátké pružiny, že podvozek skoro brousil zem, světlá výška dosahovala jen čtyři centimetry. Pneumatiky nesprávného rozměru utopené v podbězích drhly o plech a jako poslední hřebíček do rakve byl hlasitý projev motoru.

Policisté bez váhání předali Golf stanici technické kontroly, kde inspektoři podrobněji prohlédli všechny části vozu. Objevili zakázané díly na podvozku, a také výfukový systém s elektromechanickou klapkou opět bez homologace pro provoz na běžných komunikacích. Zkušební komisaři zaznamenali všechny nelegální úpravy odporující předpisům a na základě toho prohlásili automobil za technicky nezpůsobilý. Auto bylo zadrženo a majitel k tomu dostal pokutu ve výši 350 Eur (9 000 Kč).

Problematické snížení se projevilo i při opouštění zkušebny, kdy Golf uvízl spodní částí na zvýšené hraně podlahy. Auto podle technického průkazu patřilo otci zastaveného řidiče, který svého pozérského synka asi nepochválí za zbytečné oplétačky se zákonem.

Německá policie tento boj myslí očividně smrtelně vážně, když nyní vydává oficiální tiskové zprávy už i k jednotlivým případům ve snaze odradit další od páchání téhož. Jak moc tento postup schvalujete, posuďte sami, s výrazněji upraveným autem bychom ale Německu v tuto dobu raději vyhýbali...


Německá policie se pochlubila likvidací dalšího pozéra. S tímto vyjel na silnice - 1 - VW Golf VII GTI zabaveny tuning Nemecko 01Německá policie se pochlubila likvidací dalšího pozéra. S tímto vyjel na silnice - 2 - VW Golf VII GTI zabaveny tuning Nemecko 02Německá policie se pochlubila likvidací dalšího pozéra. S tímto vyjel na silnice - 3 - VW Golf VII GTI zabaveny tuning Nemecko 03
Odvážní tuneři to v Německu nemají snadné. Jejich díla obdivuje stále méně lidí a navíc musí řešit problémy s policii. Tento Golf GTI byl označen za nezpůsobilý provozu a při manipulaci na kontrole za sebou nechal kus podvozku

Mirek Mazal

Diskuze 100 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama