Reklama

Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři

Auta a moře běžně nejdou dohromady, nová výletní loď jménem Norwegian Joy ale tyto světy spojuje. Dovoluje užít si ježdění přímo na své palubě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři

25.4.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Auta a moře běžně nejdou dohromady, nová výletní loď jménem Norwegian Joy ale tyto světy spojuje. Dovoluje užít si ježdění přímo na své palubě.

Výletními loděmi bychom se běžně nezabývali, protože dovolená, na které člověk nemůže jezdit autem, pro nás jako pro nadšené řidiče není zase tak lákavá. Loď Norwegian Joy ovšem tenhle problém částečně řeší - nabízí dvoupatrovou trať pro motokáry, která je prý jedinou závodní tratí na moři. Samotná informace novinkou není, zmiňovali jsme se o tom už loni, tehdy ale celý nápad existoval pouze ve formě počítačových ilustrací. Teď vám můžeme ukázat i skutečnou loď a je to vážně pořádný kus.

Měla být pokřtěna v červenci 2017 a s tímto cílem pokračují dokončovací práce. Teď už je loď z většiny hotová a byla vytažena z doku, jak se můžete podívat na záběrech níže. A skutečně má to, co slibovala - dva tobogány, park a zejména dvoupatrovou trať pro motokáry. Jsou elektrické, takže vůni benzínu nečekejte, ale možná budou mít o to zajímavější výkonový projev.

Přesné plány trati neznáme a její horní patro vypadá jako změť vraceček, což pro leckoho nemusí být tak lákavé. Na druhou stranu, jen takhle dostanete relativně dlouhý okruh na malý prostor. A motokárové trati na souši nebývají o moc jiné, zejména jsou-li v halách či na jinak omezených prostorech.

Jediná změna, kterou vidíme, je, že trať má na sobě nyní loga Ferrari a byl k ní připojen obchod se zbožím s logy Ferrari. Že si budete moci z paluby lodi objednat novou 488 GTB, nepředpokládáme, tohle budou jen hodinky, trička, propisky a podobné drobnosti. Možná bude k mání i F40 z Lega.

To kdyby vás omrzely tobogány, kasina, bary, kluby, bazény, posilovny a wellness centra, která Norwegian Joy nabízí. Má být nejluxusnější lodí světa a jejími domovskými přístavy budou Šanghaj a Tchien-ťin u Pekingu. Ceny plaveb budou jistě odpovídat, ovšem zatím je neznáme.

Stejně tak neznáme ceník jízd na motokárách. Podle Norwegian Cruise Lines, společnosti, která bude Norwegian Joy provozovat, dostanou pasažéři ve třídách The Haven a Concierge několik jízd v ceně. Pokud si tedy budete chtít užít motokáry na moři, bude potřeba se vypravit do Číny - a utratit nemalé peníze.

Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 1 - ncl norwegian joy vypluti z doku 01Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 2 - ncl norwegian joy vypluti z doku 02Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 3 - ncl norwegian joy vypluti z doku 03Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 4 - ncl norwegian joy vypluti z doku 04Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 5 - ncl norwegian joy vypluti z doku 05Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 6 - ncl norwegian joy vypluti z doku 06Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 7 - ncl norwegian joy vypluti z doku 07Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 8 - ncl norwegian joy vypluti z doku 08Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 9 - ncl norwegian joy vypluti z doku 09
Norwegian Joy bude mít trať s logy Ferrari. Takhle to vypadalo, když vyplouvala z doku

Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 10 - ncl norwegian joy vypluti z doku 10Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 11 - Norwegian Joy prvni sada 03Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 12 - Norwegian Joy prvni sada 04Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 13 - Norwegian Joy prvni sada 05Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 14 - Norwegian Joy prvni sada 06Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 15 - Norwegian Joy prvni sada 07Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 16 - Norwegian Joy prvni sada 08Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 17 - Norwegian Joy prvni sada 09Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 18 - Norwegian Joy prvni sada 10Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 19 - Norwegian Joy prvni sada 11Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 20 - Norwegian Joy prvni sada 12Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 21 - Norwegian Joy prvni sada 13Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 22 - Norwegian Joy prvni sada 14Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 23 - Norwegian Joy prvni sada 15Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 24 - Norwegian Joy prvni sada 16Nová nejluxusnější výletní loď světa nese i jedinou závodní trať na moři - 25 - Norwegian Joy prvni sada 17
Na starších obrázcích můžeme vidět vizualizace motokárové trati a interiérů lodi

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše