O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě

Za dobrý aprílový žert je obvykle považován ten, který lidé „zbaští” i s navijákem. Tomuto věřili mnozí a vlastně se ani není čemu divit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě

6.4.2018 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Za dobrý aprílový žert je obvykle považován ten, který lidé „zbaští” i s navijákem. Tomuto věřili mnozí a vlastně se ani není čemu divit.

Jen málokdo si na apríla neodpustí nějaký ten žertík. Je to zkrátka tradice a 1. dubna nesmíte slepě věřit nikomu nic - legraci si z vás může dělat kdokoli od blízkých po média a také my jsme si z vás v ten den trochu utahovali. Vše jsme stylizovali tak, aby bylo po hlubším začtením se do článku jasné, že nejde o realitu, trochu jinou cestou se ale vydal ruský designér Alexander Bušujev. Ten se rozhodl pustit do médií zprávu o novém dopravním prostředku zvláštních policejních sil a vážně to aspoň chvíli bral kde kdo.

Speciální jednotky Ruské federace dnes používají k dopravě na místo určení obvykle stárnoucí minibusy. Jeho náhradou se měl stát stroj nazvaný Bronebus - dlouhý obrněný autobus na dvojím podvozku spojeným kloubovým mechanismem. Upravený transportér měl vznikal v utajení, aby se mohl podílet na programu pro ochranu obyvatel Ruska.

Komplexní dlouhý autobus měl být testován za zdmi továrny a na svět tak rovnou přišel hotový produkt. Bronebus měl podle zveřejněných informací úspěšně složit zátěžové zkoušky a bojové verze již měly absolvovat 93,8 % všech plánovaných testů včetně ostré střelby.

Nový taktický prostředek měl zajišťovat pořádek hlavně v metropoli Ruska a být tedy schopen se postavit i demonstrantům. Moskva měla být pro Bronebus tím pravým místem k nasazení - žije tam spoust lidí a jen takový stroj dokáže na zvolené místo bezpečně dopravit velké množství ozbrojených policistů či vojáků. Zároveň měl osmikolový autobus zajistit jejich ochranu na místě a palebnou podporou zvládnout ochránit i kohokoliv jiného.

Vozidlo slibovalo i slušnou dynamiku díky pohonu hybridním systémem o výkonu 582 koní. Elektropneumatické zavěšení kol mělo umět snížit světlou výšku na 72 milimetrů, na povrchu se špatným terénem by světlá výška vystoupala až na 320 milimetrů. V režimu vojenského krytu vůz klesne k zemi do pevné pozice vlivem centralizovaného systému vyfukování či nafukování pneumatik. Během takové situace měla posádka vydržet obývat uzemněný příbytek po dobu 128 dnů, tvrdily ruské zdroje.

Je to v mnoha ohledech absurdní stroj a když se na něj podíváte dnes, patrně se jen pousmějete. Mnohá ruská média jej ale i kvůli povedeným fotomontážím brala vážně a fámu podpořily sociální sítě, kde lidé houfně sdíleli údajně uniklý snímek prototypu. A zrovna v této zemi není z tak divu. V Rusku vznikla spousta až nesmyslných automobilů podobného ražení a tento by prostě byl dalším z nich. Nakonec, zbraň proti demonstrantům od Kalašnikovu je dokonale skutečná a od tohoto monstra nemá zase tak daleko...

Během pár hodin se pochopitelně rozkřiklo, že bláznivý stroj je jen vyvedený aprílový žert Alexandera Bušujeva. Nápad vznikl jako reakce na neklidnou situaci v zemi Putina, myšlenku podpořil boj proti mezinárodnímu terorismu. Bušujevův nápad se zkrátka nezdál být až tak daleko od pravdy a nakonec jí nemusí být příliš vzdálen ani z hlediska budoucí perspektivy. Autor použil skutečné prvky, které by se mohly objevit ve výbavě ruských speciálních sil. Vtip roku tak může předpovědět alespoň část budoucnosti...

O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě - 1 - Bronebus rusky aprilovy obrneny autobus 01O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě - 2 - Bronebus rusky aprilovy obrneny autobus 02O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě - 3 - Bronebus rusky aprilovy obrneny autobus 03O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě - 4 - Bronebus rusky aprilovy obrneny autobus 04O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě - 5 - Bronebus rusky aprilovy obrneny autobus 05O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě - 6 - Bronebus rusky aprilovy obrneny autobus 06O tomto Rusové žertovali na apríla, byli ale snad až moc blízko pravdě - 7 - Bronebus rusky aprilovy obrneny autobus 07
Brutální policejní autobus s kloubem a natáčecími nápravami vypadá na ruské poměry až příliš skutečně

Zdroj: Ruská média

Mirek Mazal

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše