Reklama

Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole

Policejní nákupy bývají pravidelně zdrojem kontroverzí, sázka na ekologicky se tvářící Teslu se ale zdála být dobrou. Občané to přesto vidí jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole

16.2.2018 | Mirek Mazal | 9 příspěvků

Policejní nákupy bývají pravidelně zdrojem kontroverzí, sázka na ekologicky se tvářící Teslu se ale zdála být dobrou. Občané to přesto vidí jinak.

Policejní zakázky bývají pro automobilky sice trnitou, ale přesto obtížně odolatelnou cestou, jak prodat spoustu aut navíc. Zrovna u nás nedávno Škoda předala policii nové stíhací Superby a mnoho obdivu si tím nevysloužila - zakázka nepůsobila dvakrát transparentním dojmem a i samotné nahánění řidičů civilními auty je značně kontroverzní praktikou, se kterou je nyní značka ještě více spojována. Zdrojem nevole ale podobné nákupy nebývají jen u nás, jak ukazuje čerstvý případ z Kanady.

Jeden ze členů policejního sboru v Ontariu se před pár dny pustil do jakéhosi postupného odhalování nejnovějšího služebního vozidla. Na sociálních sítích příslušník kanadské policie postupně odkrýval vůz, ze kterého se nevyklubalo nic menšího než Tesla Model X. Černo-bílé zbarvení s policejním potiskem je z velké části skryté pod plachtou a seržant Kerry Schmidt natěšené zvedá pokrývku před fotografem.

Schmidt asi čekal obdiv a jásot, setkal se ale s pravým opakem. Tesla Model X totiž může v Kanadě stát až 189 000 tamních dolarů (3 086 000 Kč), což se občanům zdá na služební auto policie jako nesmyslně vysoká cena. Lidé tak nezůstali v klidu a Schmidtovi i policii začali vyčítat špatné hospodaření s jejich penězi.

Shmidt zveřejňuje obrázky pod svým jménem a do schránky mu podle jeho vlastních slov přistál nespočet naštvaných dopisů od rozzlobených obyvatel, o reakcích přímo na sociálních sítích ani nemluvě. Většina požaduje vysvětlení a předložení dokladů, kolik elektrický nákup vyčerpal peněz a z jakého důvodu byl vůbec uskutečněn.

Auto bude policií slavnostně předáno dnes na mezinárodním autosalonu v Torontu a seržant si myslí, že celá kauza tím splaskne. Uvidíme, zda tomu tak opravdu bude, na každý pád si policie tímto nákupem tak trochu naběhla na vidle - 3 miliony korun jsou hodně peněz, Model X je luxusní auto a bude opravdu těžké ospravedlnit, že nakoupeným „služebákem” musel být právě tento stroj...

Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 1 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 01Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 2 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 02Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 3 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 03Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 4 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 04Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 5 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 05Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 6 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 06Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 7 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 07Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 8 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 08Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 9 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 09Policie si koupila jako služební vůz Teslu. A spustila tím lavinu nevole - 10 - Tesla Model X nakup Kanada nastvani obcane 10
Přes 3 miliony korun šly utratit lépe, myslí si Kanaďané. Jeden automobil za tolik peněz prý rozhodil i jinak klidnější povahy

Zdroj: Sgt Kerry Schmidt@Facebook

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše