Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu

Není to poprvé, co vidíme supersport v policejních barvách, ale nepamatujeme případ, kdy by k němu policie přišla za méně než 1 500 Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu

12.6.2018 | Petr Prokopec

Není to poprvé, co vidíme supersport v policejních barvách, ale nepamatujeme případ, kdy by k němu policie přišla za méně než 1 500 Kč.

Supersporty ve službách policie nejsou žádnou novinkou. Vozový park dubajské policie je notoricky znám, přesto připomeňme, že do něj patří třeba Bugatti Veyron. V sousedním Abú Dhabí si prozatím musí vystačit „jen” s Nissanem GT-R, nicméně se dá předpokládat, že ani to není konečná.

Stranou nezůstává ani Evropa, kupříkladu v italské Boloni a Římě slouží Lamborghini Huracán. To bylo uzpůsobeno rychlému transportu krve a orgánů na transplantaci, proto má pod přední kapotou chladicí zařízení a uvnitř nabízí dokonce defibrilátor. A pokud neslouží těmto účelům, může honit i padouchy.

O trochu jiné využití ovšem čeká Ferrari 458 Spider, které se stalo součástí inventáře policejního sboru v Miláně. Tento vůz je totiž středobodem edukačního projektu, v jehož rámci zákonodárci vysvětlují mladistvým, že zločin se nevyplácí. K čemu přitom potřebují Ferrari? Inu, to je ideálním demonstrátorem podstaty programu.

Tento Spider byl zabaven mafii, přičemž italské zákony umožňují policii (či třeba požárníkům), aby o zkonfiskované automobily či jiné věci požádala a ty se následně stanou jejím majetkem. Někteří by to nazvali krádeží posvěcenou zákonem, nicméně jde o majetek nabitý nezákonnou činností, takže propadnutí ve prospěch státu nelze vnímat jako mimořádný akt. A ať už se na něj díváte jakkoli, je to nepochybně lepší než sešrotování, které v podobných případech též někdy přichází ke slovu.

Auto zločinců se tak ze dne na den stalo autem policistů, což je vážně ironie osudu. Policii to navíc nevyšlo nikterak draho, neboť jedinou platbou byl poplatek za registraci vozu na nového majitele ve výši 57 Eur (cca 1 460 Kč). Povinná inspekce v autorizovaném servisu Rossocorsa, která zahrnovala výměnu brzd, však již byla bezplatná. A své služby si neúčtovala ani firma Caronno Petrusella, která se specializuje na konverze běžných aut na policejní. Ferrari přitom dala nejen specifický polep, ale také varovná světla, která se nastěhovala na oblouky za sedadla, protože u otevřeného Spideru by na střeše poněkud omezovala možnosti vozu.

„Nyní se toto Ferrari stalo symbolem legality a může sloužit komunitě. Bylo přiděleno naší jednotce, která s jeho pomocí bude vzdělávat mladé lidi. Během roku se naši agenti setkají s více než 55 tisíci dětmi, jimž vysvětlí i to, že stát může využít zabavených věcí, které byly pořízeny nelegální aktivitou,“ dodává důstojník Antonio Barbato.

Kromě Ferrari milánská policie zabavila ještě dalších 29 automobilů a tři motocykly. Všechny se stanou součástí výše zmiňovaného programu či poslouží požárnímu oddělení. Pokud nyní máte pocit, že policisté „si budou jezdit s Ferrari”, což není nutné ani levné, nebude tomu tak. Auto slouží skutečně jen pro prezentační účely a není nasazováno ve službě - majáky a vysílačka jsou tu v podstatě jen pro parádu.

A pokud by i to někomu přišlo jako mrhání, vězte, že bílé „Ferro” bude k výše popsaným účelům sloužit jen pár let, pak bude prodáno v aukci a výtěžek zamíří na pomoc pozůstalým obětem mafie. O kolik chytřejší využití než primitivní silácké šrotování čehokoli...


Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 1 - Ferrari 458 Spider policie Milan 01
V této podobě bylo Ferrari 458 Spider zabaveno mafii...

Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 2 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 01Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 3 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 05Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 4 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 03Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 5 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 02Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 6 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 04Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 7 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 06Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 8 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 07Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 9 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 12Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 10 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 11Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 11 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 08Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 12 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 09Policie v Miláně si pořídila Ferrari za 1 460 Kč. Jak? To je vtipná ironie osudu - 13 - Ferrari 458 Spider Policie Italie 10
...dnes už ji zdobí policejní barvy a majáčky. Za nic z toho přitom nemusela ruka zákona platit

Zdroj: Marchettino@Youtube

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše