Reklama

Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa)

Vidět umírat jakékoli auto je bolestivé, pokud jej ale záměrně likvidují úřady z banální příčiny, bolí to ještě více. Z tohoto Murciélága nezbylo vůbec nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa)

14.12.2016 | Petr Miler | 14 příspěvků

Vidět umírat jakékoli auto je bolestivé, pokud jej ale záměrně likvidují úřady z banální příčiny, bolí to ještě více. Z tohoto Murciélága nezbylo vůbec nic.

Chce se říci, že ještě můžeme být rádi, že žijeme tam, kde žijeme. I náš právní systém je zaplevelen spoustou nesmyslných trestů, jedna věc se u nás ale neděje - auta tu nejsou trestána za činy svých majitelů. Snad v domnění, že jedině likvidace cenného majetku napraví toho, kdo tu či onu věc vlastní, snad v předpokladu, že viditelná devastace něčeho hodnotného odradí od páchání podobných skutků ostatní, se právě k tomuto některé země uchylují. A ničí zcela funkční a použitelné věci, jako by za něco mohly.

Zabavit? Budiž, nakonec i u nás vídáme prodávat zabavená auta „zločinců” a třebaže zrovna tato konkrétní praktika je pochybná pro ignoraci presumpci neviny, zabavit a prodat majetek nakoupený třeba z peněz získaných podvodem je v pořádku. Dokážeme si představit i to, že auto bude za určité skutečně nebezpečné jednání zabaveno a zpeněženo jako forma skutečně tvrdého finančního trestu. Ale zabavit jej a zničit? To je naprosto stupidní. Zvláště pak z příčin, o kterých bude řeč.

Níže zachycené Lamborghini Murciélago bylo zabaveno taiwanskou policií poté, co bylo při namátkové kontrole zjištěno, že jej majitel řídí s registrační značkou patřící jinému vozu, konkrétněji sedanu značky Ford. Z jakého důvodu to dělal, nevíme, mohlo to být dáno i problematickým dovozem, neboť vůz se do země dostal až jako ojetý v roe 2013. Majitelem auta na každý pád nebyl žádný desperát - šlo o pana Lina, dobře placeného pilota soukromých aerolinek, který si takový vůz mohl dovolit.

Primárně tedy mělo jít o ono použití špatné značky, což je v Taiwanu vnímáno jako závažný čin s předpokladem, že se majitel k této praktice uchyluje ve snaze učinit hůře stíhatelným své nebezpečné jednání v provozu. I u nás je podobná věc absurdně tvrdě stíhána - už s pouhou upadlou značkou se budete muset tvrdě hájit, aby vám nebyl „sebrán řidičák”. Oproti taiwanskému trestu je ale český postih čajíčkem - v Asii znamená tato věc zabavení a zničení auta, ať je jím cokoli.

Proti podobnému postihu se pan Lin bránil, ale neubránil. Jeho Lamborghini Murciélago tak bylo tento týden exemplárně zničeno dvěma bagry před objektivy mnoha kamer. Dva zkrácené záznamy a pár záběrů přidáváme, pro automobilové nadšence a inteligentní lidi budou dost bolestivé už ty - něco takového se autům prostě nedělá. Na Youtube lze případně najít i třičtvrtěhodinová videa zachycující tento akt v celé své ubohosti.

Podobné jednání nelze akceptovat ani jako exemplární trest. Takové patří k totalitě, takže i snaha podobnou věc co nejšířeji medializovat je nepřijatelná. Především je ale neakceptovatelné se k takovým akcím uchylovat, ať už mělo být důvodem cokoli - i kdyby auto mělo být zabaveno, vždy může být prodáno a takto použito k bohulibějším účelům. Nechceme být demagogičtí, ale asi bychom nechtěli vysvětlovat dětem v dětském domově, že se místo opravy střechy mohou dívat na Youtube na devastaci Lamborghini. Jedno místo druhého se totiž mohlo stát realitou a nikdo na světě není tak bohatý, aby si mohl z jakéhokoli důvodu dovolit ničit cokoli, co ještě může být komukoli k užitku...


Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 1 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 01Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 2 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 02Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 3 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 03Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 4 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 04Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 5 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 05Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 6 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 06Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 7 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 07Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 8 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 08Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 9 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 09Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 10 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 10Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 11 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 11Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 12 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 12Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 13 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 13Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 14 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 14Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 15 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 15Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 16 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 16Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 17 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 17Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 18 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 18Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 19 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 19Policie v Taiwanu zabavila a zničila toto Lambo. Důvod je neuvěřitelný (videa) - 20 - Lamborghini Murcielago devastace Taiwan 20
Něco takového může udělat jen barbar, ať už má být důvodem cokoli

Petr Miler

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama