Reklama

Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak

Bizarní nabídky ojetých aut mohou být jen stěží bizarnější, než je tato. Ještě nikdy jsme neviděli prodávat pojízdné šadí McLarenu distributorem Ferrari.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak

13.9.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Bizarní nabídky ojetých aut mohou být jen stěží bizarnější, než je tato. Ještě nikdy jsme neviděli prodávat pojízdné šadí McLarenu distributorem Ferrari.

Když člověk brouzdá nabídkami ojetých aut na internetu, většinou narazí na kompletní vozy či kousky po větších nebo menších nehodách. Tedy, nehledá-li přímo motory nebo části karoserie. Jistě tak zvedne obočí, když mezi McLareny MP4-12C, předchůdci dnešní 650S, najde jeden, kterému toho chybí... docela hodně. Vlastně celá karoserie a interiér.

Na prodej je pojízdné šasí tohoto modelu McLarenu, karbonová vana s předním a zadním pomocným rámem, koly se zavěšením, motorem, jednou sedačkou a volantem. Toť vše a vypadá to skutečně bizarně - do tohoto auta teoreticky můžete i nasednout, odjet a poznat, co to teprve je „otevřený vůz”.

Jako by to nebylo zvláštní samo o sobě, je pozoruhodná i firma, která ho prodává - firma Charles Pozzi Ferrari, o kterém jsme se již zmiňovali v případě unikátního modrého Ferrari 488 GTB. Tato společnost od roku 2003 patřila samotné automobilce Ferrari a nevlastní jen pařížské dealerství, je i dovozcem Ferrari do Itálie. Úzké vazby na automobilku jsou tedy nepochybné.

Pravda, Ferrari tuto firmu na přelomu let 2010 a 2011 prodalo velké distribuční korporaci Neubauer, jenže ta sama má v Paříži dealerství McLarenu. A je skutečně velmi podivné, aby firma vlastnící dealerství McLareny nabízela šasí McLarenu přes firmu prodávající Ferrari, která má tak úzké vazby na automobilku, že s ní dodnes připravuje speciální edice nových modelů. Zajímavé také je, že u inzerátu není žádný popis, Charles Pozzi Ferrari nemá tohle „auto” vystavené na vlastním webu a když zkusíte zavolat prodejci, neřekne vám vůbec nic dalšího - prostě pojízdné šasí, které si můžete koupit.

Takováto nabídka nutně nahrává spekulacím. Že si i Ferrari pořizuje auta konkurence, aby ta svá vyvinula co nejlepší, je vysoce pravděpodobné, stejně jako si konkurenti pořizují jeho auta. Stejně tak není možné předpokládat, že by automobilka takto nakoupené vozy prostě vyhodila - proč? A co s ním uděláte, když ho zbude jen kus, přesto použitelný? Spřátelený dealer, který vůz zkrátka nabídne k prodeji, zní jako docela elegantní řešení, jak se dostat zpět k části peněz, do kanálu je nevyhazuje nikdo.

Toto tedy může být šasí vozu, který byl použit při testování, výzkumu nebo při něčem na ten způsob. A asi se mu Ferrari dívalo hodně detailně pod sukně, jinak by nemělo důvod ho do takovéhle míry rozebrat s nemožností jej složit. A nyní, když už je 488 GTB v prodeji a i McLaren MP4-12C minulostí, se může maranellská automobilka pokoušet takto zbavit něčeho, co už nepotřebuje.

Ať je to jakkoliv, čisté šasi v nabídce je poměrně zajímavá nabídka, pokud přemýšlíte nad nějakým projektem a jste ochotni do začátku utratit 40 900 Eur (cca 1,1 milionu korun) za jeho základ. Na tomhle šasi totiž nyní můžete postavit téměř jakékoliv auto, které třeba nebude navenek příliš nápadné, ale na zadní kola pošle stále svých 600 koní. A cena je vážně dobrá - celý McLaren 12C bude stát čtyřnásobek, tento má udávaný proběh jen 5 km a rok výroby 2012.

Anebo můžete na tomhle základě postavit vlastní supersport, představivosti se tady meze nekladou, dokud má to, co nosíte v hlavě, motor uprostřed. Pick-up truck nebo kombík by s takovýmto základem šel dost těžko, aby byl použitelný, ale vůz může klidně karoserii trucku nebo kombíku dostat... a být nenápadně rychlejší než všechno kolem. Inzerát je případně zde.

Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 1 - mclaren mp4 12c sasi prodej 01Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 2 - mclaren mp4 12c sasi prodej 02Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 3 - mclaren mp4 12c sasi prodej 03Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 4 - mclaren mp4 12c sasi prodej 04Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 5 - mclaren mp4 12c sasi prodej 05Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 6 - mclaren mp4 12c sasi prodej 06Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 7 - mclaren mp4 12c sasi prodej 07Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 8 - mclaren mp4 12c sasi prodej 08Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 9 - mclaren mp4 12c sasi prodej 09
Tenhle McLaren možná sloužil Ferrari, nyní je na prodej... nebo aspoň to, co z něj zbylo

Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 10 - McLaren MP4-12C 18Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 11 - McLaren MP4-12C 17Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 12 - McLaren MP4-12C 16Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 13 - McLaren MP4-12C 13Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 14 - McLaren MP4-12C 15Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 15 - McLaren MP4-12C 14Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 16 - hennessey mclaren mp4-12c hpe700 24Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 17 - hennessey mclaren mp4-12c hpe700 26Prodává Ferrari levně torzo McLarenu, které si koupilo na testy? Vypadá to tak - 18 - hennessey mclaren mp4-12c hpe700 19
Celý McLaren MP4-12C, pro představu...

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše