Reklama

Renault otočil, ostrá SUV jsou znovu ve hře. A může za to Nissan

V rámci francouzsko-japonské aliance dojde k většímu propojení i mezi sportovními divizemi. Právě díky tomu nejsou Captur RS a Kadjar RS mimo hru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Renault otočil, ostrá SUV jsou znovu ve hře. A může za to Nissan

18.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

V rámci francouzsko-japonské aliance dojde k většímu propojení i mezi sportovními divizemi. Právě díky tomu nejsou Captur RS a Kadjar RS mimo hru.

Nikdy neříkej nikdy. Toto známé pořekadlo platí ve světě automobilů dvojnásob, zvláště když řeč přijde na značku Renault. Ta nás vcelku pravidelně zásobuje informacemi o příchodu ostrých SUV, aby je vzápětí zase dementovala. Poslední stanovisko týkající se modelů Captur RS a Kadjar RS tak bylo jasně zamítavé, nicméně zdá se, že ne definitivně. Francouzi nyní obrátili o sto osmdesát stupňů.

„SUV od Renaultsportu? Proč ne? SUV jsou nyní více než relevantní. Vyrobili jsme již nějaké prototypy a SUV, která máme dnes v nabídce, bez pochyb vyhovují. Podívejte se na konkurenty - řada z nich ostré SUV má a ty fungují. Daná formule tedy může vyhovovat i modelu Captur a bude vyhovující i pro Nissan Juke,“ uvedl výkonný viceprezident pro produktové plánování Bruno Ancelin.

Jeho slova do značné míry odpovídají tomu, co jsme slyšeli naposledy. Tedy, že skutečně existují testovací prototypy, jež dokonce měly být osazeny přeplňovaným 1,6litrovým čtyřválcem z Renaultu Clio RS220 Trophy. Nicméně anonymní zdroje také naznačovaly, že v Renaultu panují obavy spojené s poptávkou i ztrátou reputace divize RS. A právě proto měl celý projekt zamířit k ledu.

Ancelin však nic takového nenaznačuje, byť na druhou stranu ani neuvádí, že by došlo k oficiálnímu požehnání. „Rozhodli jsme se již? Zatím ještě ne, ale není času nazbyt, abychom začali verzi Renaultsportu na trhu nabízet.“ To znamená, že ostré SUV má velké šance na výrobu, přičemž jakmile bude schváleno, jeho příchod do prodeje evidentně dlouho nepotrvá.

Tento názor ostatně potvrdil i šéf sportovního oddělení Renaultu Patrice Ratti, dle kterého „SUV je možností, na kterou se díváme. Celosvětově dochází k růstu segmentu s SUV a jsou zde i sportovní od prémiových výrobců. Stále pracujeme na definici SUV od Renaultsportu a musíme vše vyjasnit. Je to těžké, ale třeba Porsche odvedlo s modelem Macan velmi dobrou práci.“

Francouzi přitom na daný úkol nebudou sami. Ancelin upozornil svými slovy o Nissanu Juke na jeden aspekt - v budoucnu dojde k výraznějšímu propojení mezi divizemi Renaultsport a Nismo. „Hledáme možné synergie s Nismem - a velmi pravděpodobně se na ně podrobně podíváme, abychom si navzájem pomohli. To je klíčová aktivita v rámci aliance.“

Captur a Kadjar by se tedy velmi pravděpodobně měly dočkat přeplňované jedna-šestky o výkonu 200 koní, jíž užívá třeba Nissan Qashqai Nismo. Už jen z toho důvodu, že jde o SUV sdílející stejný mechanický základ, jakým byl obdařen i větší francouzský model. Dočkat bychom se tedy v jeho případě měli akcelerace z klidu na stovku okolo 7,5 sekundy.

Mimo to nás ovšem čeká také rozšíření japonské nabídky, neboť jak dodává Ancelin, „oni mají Nismo, ale Micra Nismo neexistuje. My ovšem máme Clio RS.“ Zatímco tedy standardní provedení hatchbacku ze Země vycházejícího slunce je po stránce motorické aktuálně jistým zklamáním, do budoucna by se okolnosti mohly změnit.

Renault otočil, ostrá SUV jsou znovu ve hře. A může za to Nissan - 1 - Renault Kadjar RS novy render 01Renault otočil, ostrá SUV jsou znovu ve hře. A může za to Nissan - 2 - Renault Kadjar RS novy render 02Renault otočil, ostrá SUV jsou znovu ve hře. A může za to Nissan - 3 - Renault Kadjar RS novy render 03
Zvažovaný Renault Kadjar RS se ukázal na nových neoficiálních ilustracích...

Renault otočil, ostrá SUV jsou znovu ve hře. A může za to Nissan - 4 - renault kadjar rs ilu xtomi 01Renault otočil, ostrá SUV jsou znovu ve hře. A může za to Nissan - 5 - renault kadjar rs ilu xtomi 02
...posloužit ovšem můžeme i předchozími...

Renault otočil, ostrá SUV jsou znovu ve hře. A může za to Nissan - 6 - Renault Captur RS ilustrace 01
...na nichž se ukazuje i Captur RS

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše