Reklama

Rolls-Royce po ostudě stáhl propagační video, zapomněl na naprosto základní věc

Měla to být propagace nejtiššího auta světa, teď je z toho hlasitá ostuda. Za vše přitom může chyba z první kapitoly přešlapů filmových tvůrců.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rolls-Royce po ostudě stáhl propagační video, zapomněl na naprosto základní věc

12.12.2017 | Mirek Mazal | 54 příspěvků

Měla to být propagace nejtiššího auta světa, teď je z toho hlasitá ostuda. Za vše přitom může chyba z první kapitoly přešlapů filmových tvůrců.

Před pár dny jsme psali o pozoruhodném střetu dvou světů. Londýnský hudebník Joseph Junior Adenuga, známější pod svým rapperským pseudonymem Skepta, měl ukázat světu, že Rolls-Royce poslední generaci vlajkové lodi Phantom odhlučnil v interiéru tak dokonale, že jej lze použít i jako nahrávací studio.

Na snímcích jsme viděli Skeptu, kterak v bundě nápadně podobné pláštěnce přebírá od elegantně oděného šéfa britské automobilky poslední generaci Phantomu, což nás na celé prezentaci zaujalo nejvíce. Ve stínu tohoto střetu dvou docela odlišných kultur nám ale kvůli tomu unikl „detail”, kterého si záhy všimla široká veřejnost. A právě kvůli němu dnes už část materiálů mapujících výsledek této spolupráce na oficiálních prezentačních kanálech automobilky nenajdete, však se podívejte do předchozího článku.

Odstraněno bylo i video, které si neoficiální cestou stále můžete prohlédnout níže. Právě to se stalo jablkem sváru, neboť je na něm opakovaně jasně k vidění, že se ani jeden z umělců na palubě při jízdě nepřipoutal bezpečnostním pásem. To je v zemi, jako je Velká Británie, velké faux-pas. A fakt, že video bylo natočeno ve Švýcarsku, na tom nic nemění.

Věčně korektní Britové dnes leckdy považují za problematické objednávat si černou kávu označením „černá”, protože by to mohlo znít rasisticky. Preferují raději slova „bez mléka”. A na takovém místě pochopitelně vyvolalo velké pozdvižení, když si tamní automobilový klenot dovolil v oficiálním propagačním materiálu mlčky akceptovat nepoužití bezpečnostních pásů.

Můžete namítnout, že to je banalita, ale obecně vzato není - poutat se prostě má a automobilka si nemůže dovolit dávat najevo, že lze akceptovat jiný stav. Navíc tohle je věc, na kterou každý zkušený filmový tvůrce myslí už dekády, to se snad učí v prvním ročníku na každé akademií múzických umění. Vzpomeňte už na seriály jako Akta X či cokoli z té doby - už tehdy by před veřejností neprošlo sednout do auta a rozjet se bez připoutání. Rolls-Royce tohle dopustil na sklonku roku 2017 a projít mu to nemohlo, ať už si o tom myslíme co chceme.

Video tedy možná dobře propaguje komfort na palubě, ale na bezpečnost se zapomnělo. Skepta pouští skladby z počítače na odkládacím stolku, rappuje do mikrofonu, s kolegou chválí zvukotěsnost a sledují krajinu. Ale kdyby se stala nehoda, proletí se oba luxusním interiérem než by řekli švec. Video tak muselo pryč a pochybujeme, že se kdy vrátí - na záběrů do interiéru na nepřipoutané pasažéry je v něm spousta. A to bylo v případě této prezentace alfou a omegou - bez něj tak trochu ztrácí smysl...

Rolls-Royce po ostudě stáhl propagační video, zapomněl na naprosto základní věc - 1 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 01Rolls-Royce po ostudě stáhl propagační video, zapomněl na naprosto základní věc - 2 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 02Rolls-Royce po ostudě stáhl propagační video, zapomněl na naprosto základní věc - 3 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 03Rolls-Royce po ostudě stáhl propagační video, zapomněl na naprosto základní věc - 4 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 04Rolls-Royce po ostudě stáhl propagační video, zapomněl na naprosto základní věc - 5 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 05
I na oficiálních fotkách je vidět, že pasažéři zapomněli na bezpečnostní pásy. Z fotek ale nikomu nedokážete, že auto jelo, z videa je to jasně patrné...

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 54 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše