Reklama

Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu

Nová generaci britské limuzíny byla v Číně nafocena tak, jako by ji někdo nechal stát bez dozoru otevřenou. Bude dál luxusní, ale i modernější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu

9.6.2017 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Nová generaci britské limuzíny byla v Číně nafocena tak, jako by ji někdo nechal stát bez dozoru otevřenou. Bude dál luxusní, ale i modernější.

V úvodní červnový den Rolls-Royce vyrukoval s prvními snímky nové generace limuzíny Phantom. Ta bude světu slavnostně představena 27. července v londýnském Mayfair, do té doby nás ovšem Britové hodlají zásobovat útržkovitými informacemi. Těmi vás dnes ale zatěžovat nemůžeme, místo toho však přinášíme sadu špionážních snímků pořízených v Číně, které neodhalují jen exteriér, ale také interiér, který ani není příliš maskovaný.

Prohlédnout si tedy můžeme především přístrojový štít, který již nesází na analogovou techniku, nýbrž tu digitální. V současné chvíli je u prototypů kryje rámeček se sklem, u ryze produkčního modelu ale nejspíše můžeme očekávat jeho odstranění. Či alespoň lepší zakomponování do palubní desky. Momentálně totiž vše i přes LCD displej působí až příliš archaickým dojmem.

Kromě přístrojového štítu si můžeme do detailu prohlédnout i nový volant, který sice opět sází na tři ramena, nicméně jeho průměr bude menší než dosud. Britové totiž již mnohokrát naznačili, že nový Phantom bude o trochu řidičštější. Stále však půjde o komfortně zaměřenou limuzínu, kde majiteli je vyhrazen spíše prostor na zadních sedadlech než na těch předních.

Další změny jsou spojeny se středovou konzolí, která již nebude tak kolmá vůči centrálnímu tunelu převodovky, ale naopak se má více svažovat. O záplavu kůže či dřevěných dekorů ovšem majitelé nepřijdou, jen dostanou nově k dispozici modernější technologie a tedy i vyšší konektivitu. Osmistupňová převodovka ZF s ovládací pákou pod volantem pak taktéž zůstává.

Novinky lze však čekat pod kapotou, kde velmi pravděpodobně již nebude sloužit 6,75litrový dvanáctiválec N73B67, se kterým jsou spojeny vysoké emise. Místo toho by značka měla vsadit na 6,6litrovou pohonnou jednotku, jíž využívají i menší modely. Ta ale dozajista bude přepracována, aby nabídla více výkonu v nižších otáčkách pro komfortnější jízdu.

Prozatímní informace přitom naznačují, že výkon 571 koní, který mají k dispozici modely jako Ghost, změněn nebude. Nový Phantom totiž díky hliníkové konstrukci zamíří s hmotností dolů a proto nebude třeba agregát N74 nějak výrazně posilovat. Zvláště když dosavadní pohonná jednotka produkovala o poznání menších 460 koní a 720 Nm (versus 780 Nm u Ghostu).

Dále již jen můžeme zmínit, že prototyp na snímcích dostal do vínku 22palcová litá kola, která vzadu užívají pneumatiky o rozměru 285/40. To je nemalá velikost, přičemž zatím není jisté, zda jde o standardní či příplatkovou výbavu. Ať tak či onak, jistotou bude u novinky vyšší vizuální agresivita daná i přepracovanou přídí, kam se nastěhuje zcela kolmá maska chladiče.

Rolls-Royce má kromě toho vsadit na laserovou technologii světlometů, ta ovšem bude i u tak drahého vozu nejspíše doplňkovou výbavou. Vzadu by se pak mohla objevit OLED-světla, to ale již spekulujeme. Uvidíme ovšem, zda s nimi Britové nakonec skutečně nevyrukují. Zvláště když třeba takové Audi s nimi počítá u citelně levnějších modelů...

Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 1 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 01Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 2 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 02Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 3 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 03Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 4 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 04Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 5 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 05Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 6 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 06Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 7 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 07Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 8 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 08Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 9 - Rolls-Royce Phantom 2018 nove spy foto 09
Nová generace Rolls-Royce Phantom byla nafocena zvenčí i zevnitř, v kabině sází na digitální techniku

Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 10 - Rolls-Royce Phantom 2018 prvni foto 01Nový Rolls-Royce Phantom poprvé nafocen zevnitř, tohle bude vrchol luxusu - 11 - Rolls-Royce Phantom 2018 prvni foto 02
Přihodit můžeme i první oficiální snímky, které toho ale zatím příliš neodhalují

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše