- -

Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný

Plné odhalení osmé generace Phantomu je naplánováno na 27. červenec, zatím vám můžeme ukázat alespoň střípky a prototypy zahalené kamufláží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný

1.6.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Plné odhalení osmé generace Phantomu je naplánováno na 27. červenec, zatím vám můžeme ukázat alespoň střípky a prototypy zahalené kamufláží.

Výroba Rolls-Royce Phantom sedmé generace sice skončila, přesto jsou neustále představovány nové a nové limitované edice. Ty jsou však jen ohlédnutím za érou, která je již skutečně definitivně uzavřena. Poslední exemplář sjel z montážních linek továrny v Goodwoodu v únoru (ony speciality jsou pak dílem pozdějších úprav mimo výrobní linky) a firma v ten moment začala s přípravami podniku na příchod nové generace, přičemž se zahájením její produkce se počítá na počátku příštího roku.

Na slavnostní odhalení osmého Rolls-Royce Phantom ale tak dlouho čekat nemusíme. Britové již potvrdili, že slavnostní premiéra proběhne 27. července. Konat se bude - tak jako v mnoha předchozích případech - v londýnském Mayfair, kam se kromě novinky sjedou i významné exempláře předchozích generací. Automobilka během následujících týdnů každý z nich připomene v samostatném medailonku.

První přichází na řadu Phantom I, který si v roce 1928 objednal Fred Astaire. O karoserii se postarala společnost Hooper, která vozu dodala zelený lak s černými doplňky. V tomto odstínu byla vyvedena i kožená střecha, šlo ovšem o moderní doplněk té doby, nikoliv o otevřené nebe nad hlavou. Živlům byl vystaven pouze řidič, jímž se Astaire jako milovník luxusu nechával vozit na společenské akce.

Také osmá generace jistě bude vozit nejednu celebritu. Dorazí na zcela nové platformě široce používající hliníku. Phantom tedy vůči svému předchůdci „shodí hodně kil“. Ian Grant, prodejní manažer pro asijsko-pacifický region k tomu dodává, že novinka je „absolutně překrásná“.

„Vůz jsem již osobně viděl a jeho designové linie jsou uchvacující. Je to elegantní a působivý Rolls-Royce,“ říká dále na adresu novinky Grant. Zároveň prozradil, že zadní náprava bude natáčecí. Na vůz své velikosti tak má nový Phantom disponovat neuvěřitelnou manévrovatelností a velmi malým poloměrem otáčení.

Na konkrétní data je třeba vyčkat, stejně tak nemůžeme zatím potvrdit hnací ústrojí - jistý je ale návrat dvanáctiválce. Zda ale půjde o evoluční verzi stávajícího 6,75itrového agregátu či posílenou variantu 6,6litrového motoru, to je sporné. Po ryze benzinovém provedení má ovšem dorazit i plug-in hybrid, přičemž dle spekulací by nemusel stranou zůstat i pohon 4x4.

Důvodem těchto zvěstí je příchod prvního firemního SUV Cullinan, jež bude s osmou generací Rolls-Royce Phantom sdílet zmiňovanou hliníkovou architekturu. U něj se s pohonem všech kol počítá stoprocentně, adoptovat by jej tedy mohla i limuzína. Nicméně pravděpodobnější možností bude, že Britové systém 4x4 vyhradí pouze SUV.

Aktuálně tak již jen můžeme přihodit do placu dva oficiální snímky novinky, které Rolls-Royce publikoval. První z nich odhaluje zrevidovanou čelní masku a nad ní se tyčící sošku Spirit of Ecstasy, druhý láká do interiéru na zdobný dekor palubní desky před spolujezdcem. Povšimnout si můžeme i analogových hodin, vše další zůstává skryto. Za týden ale možná „RR“ ukáže více.

Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 1 - Rolls-Royce Phantom 2018 prvni foto 01Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 2 - Rolls-Royce Phantom 2018 prvni foto 02
Rolls-Royce publikoval první oficiální snímky již osmé generace modelu Phantom...

Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 3 - Rolls-Royce Phantom 2018 spy last 01Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 4 - Rolls-Royce Phantom 2018 spy last 02Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 5 - Rolls-Royce Phantom 2018 spy last 03Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 6 - Rolls-Royce Phantom 2018 spy last 04Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 7 - Rolls-Royce Phantom 2018 spy last 05Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 8 - Rolls-Royce Phantom 2018 spy last 06
...neoficiálně se nám vůz ukázal v maskování při severských testech

Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 9 - Rolls-Royce Phantom 2018 prvni foto 03Rolls-Royce poprvé ukázal nový Phantom, prý je absolutně překrásný - 10 - Rolls-Royce Phantom 2018 prvni foto 04
Automobilka zároveň ukázala i Phantom první generace, který bude přítomen na slavnostním odhalení novinky. Tento konkrétní exemplář až do 50. let minulého století patřil Fredu Astairovi

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše