Reklama

Střet kultur: distingvovaný boss Rolls-Roycu předvádí vůz rapperovi v pláštěnce

Tento pohled vypadá až nepatřičně. Vše má ale své vysvětlení, které přesahuje „pouhý” vztah výrobce automobilu se zákazníkem ze světa šoubyznysu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Střet kultur: distingvovaný boss Rolls-Roycu předvádí vůz rapperovi v pláštěnce

8.12.2017 | Anna Fišerová | 14 příspěvků

Tento pohled vypadá až nepatřičně. Vše má ale své vysvětlení, které přesahuje „pouhý” vztah výrobce automobilu se zákazníkem ze světa šoubyznysu.

Rolls-Royce si šel vždy svou vlastní cestou, ze které nesestoupil ani ve chvíli, kdy přešel pod BMW. Chytře si od mnichovské značky vzal to nejlepší, a ještě to o fous vylepšil. Proto se v současné době u modelu Phantom pyšní nelepším odhlučněním interiéru ve světě aut. Převedeno do řeči běžných smrtelníků, i při rychlé jízdě si na zadních sedadlech můžete se spolujezdce povídat šeptem, a přesto přesně víte, co dotyčný říká.

Pro Rolls-Royce jsou pojmy jako aerodynamický hluk nebo hluk z motoru sprostá slova. Neexistuje totiž, aby posádku něco takového, jakkoliv obtěžovalo. Snad jen v případě kabrioletu Dawn se k ní v případě stažené střechy nějaké ty zvuky z okolí dostanou, ale něco nám říká, že i na tom už Rolls-Royce pracuje.

Ale zpět k novému modelu Phantom. Vzhledem k tomu, že jde o vlajkovou loď značky, může-li se tak nějakému Rolls-Royce modelu vůbec říkat, nabízí opravdu dokonalé zpracování a extrémní odhlučnění. Jen pro představu. Auto stojí na nově vyvinutém a patentovaném hliníkovém rámu, který umí minimalizovat jakékoliv vibrace. K tomu inženýři značky přihodili 130 kg zvukové izolace a dvojitá skla, přičemž jedno je 6 mm široké. O tom, že by se do interiéru nějak projevila V12 o objemu 6,75, která produkuje 563 koní a 900 Nm, nemůže být řeč.

A jak tedy dokázat že takto má vypadat dokonalé ticho? Právě tady se dostáváme k onomu střetu kultur, neboť Rolls-Royce nenapadlo nic lepšího, než oslovit jednoho ze svých klientů z řad hudebních hvězd, aby přímo ve Phantomu za jízdy nahrál novou píseň. Úkolu se zhostil Brit Joseph Junior Adenuga známý spíše jako Skepta, kterému vůz představil sám šéf Rollsu Torsten Müller-Ötvös. Je to zvláštní pohled vidět vedle sebe tyto dva muže ze zjevně docela jiných světů, oba se ale svých rolí zhostili profesionálně.

Vzhledem k tomu, že pro nahrávání skladem je ve studiích doslova zvukotěsno, to byla od Rolls-Roycu celkem odvážná výzva, není ale asi překvapením, že výsledek se tomu nahrávacímu studiu celkem přiblížil. Nakonec i na to se můžete podívat na přiloženém videu...

Střet kultur: distingvovaný boss Rolls-Roycu předvádí vůz rapperovi v pláštěnce - 1 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 01Střet kultur: distingvovaný boss Rolls-Roycu předvádí vůz rapperovi v pláštěnce - 2 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 02Střet kultur: distingvovaný boss Rolls-Roycu předvádí vůz rapperovi v pláštěnce - 3 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 03Střet kultur: distingvovaný boss Rolls-Roycu předvádí vůz rapperovi v pláštěnce - 4 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 04Střet kultur: distingvovaný boss Rolls-Roycu předvádí vůz rapperovi v pláštěnce - 5 - Rolls-Royce Phantom Skepta nahravaci studio 05
Rappeři Rolls-Roycům holdují celkem tradičně, sama automobilka se k nim ale dosud až tak nehlásila. Teď už je tomu zjevně jinak

Anna Fišerová

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama