Reklama

Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet...

Tuny stavební hmoty skončily na zadních sedadlech více jak třicet let staré Lady. Podívejte se, jak se s tím starý ruský stroj dokázal vypořádat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet...

4.6.2018 | Mirek Mazal | 17 příspěvků

Tuny stavební hmoty skončily na zadních sedadlech více jak třicet let staré Lady. Podívejte se, jak se s tím starý ruský stroj dokázal vypořádat.

Ruské pokusy se starými Ladami neberou konce. Po betonových kolech, dřevěných pístech a dřevěném kardanu přichází na řadu znovu stavební hmota. Pořad Garage 54 v čele s holohlavým vykonavatelem šílených experimentů sehnal Ladu z osmdesátých let a pokusil se ji naplnit pěti tunami betonu. V plánu bylo zkusit takto odjet.

Zkouška začala stavbou dřevěné přepážky okolo místa řidiče, aby prostor zůstal použitelný k ovládání vozidla. Poté dojela míchačka s nákladem betonu. Jeho řidič nasměroval koryto do kufru sovětského auta a mohlo se začít plnit. Po chvíli byl interiér plný až po okraj. Během několika hodin hmota zatvrdla a z Lady se stal nízko položený stroj připravený na hlavní část pokusu.

Možná si teď říkáte, že nemohlo jít o pět tun, však betonem byl zalit relativně malý prostor a auto by se pod takovou „tíhou” navíc muselo snad zlomit. Jenže objemová hmotnost betonu se běžně pohybuje mezi 2 a 2,5 tunami na m3, takže není důvod věřit, že do kufru a prostoru pro cestující opravdu přibylo pět tun materiálu. A že auto i s takový nákladem vypadá jako auto mu jde jedině ke cti.

Rus cvičně otevřel dveře, kde je vidět pevný jednolitý náklad. Následně sedl za volant a zkouší nastartovat. Motor přežil bez újmy, však je vepředu, stěrače stírají a nastal čas otestovat projížďku. Od výfuku za začalo kouřit, ale ještě více plynu znamenalo, že se Lada zalitá betonem se skutečně pohnula z místa.

Neočekávaný úspěch podpořil Mercedes-Benz třídy G s pohonem všech kol, který těžké auto roztáhl na laně. Vrchol nastal poté, co Rus napumpoval zadní pneumatiky. Po dofouknutí muž šlápl pořádně na plynový pedál a bílá Lada s podvozkem na zemi se rozjel bez většího zaváhání. Ani mnohatunový náklad ji nezastavil. Neobvyklý pokus skončil úspěšně, i tohle Lada zvládla se ctí...

Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 1 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 01Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 2 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 02Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 3 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 03Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 4 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 04Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 5 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 05Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 6 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 06Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 7 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 07Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 8 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 08Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 9 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 09Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 10 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 10Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 11 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 11Co vydrží staré Lady? Rus ji napumpoval 5 tunami betonu. A pak se zkusil rozjet... - 12 - Lada zalita betonem dokaze jezdit 12
Z odepsaného auta se vyklubala překvapivě odolná mašina. Za schopnost jezdit s pěti tunami betonu „na hrbu” si zaslouží obdiv

Zdroj: Garage 54 ENG@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše