Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko

Na začátku všeho stál nápad ztvárněný na počítači, pak už stačilo vše „jen” realizovat. Výsledek vypadá poněkud měně přesvědčivě, o to více ale dokáže pobavit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko

27.12.2018 | Mirek Mazal

Na začátku všeho stál nápad ztvárněný na počítači, pak už stačilo vše „jen” realizovat. Výsledek vypadá poněkud měně přesvědčivě, o to více ale dokáže pobavit.

Dva veselí Rusové se rozhodli vlastním silami razantně omladit Ladu 2105. První sériové exempláře tohoto modelu existovaly již na konci roku 1979, a tak už bylo na čase zakročit proti prehistorickým tvarům. Jako předloha omlazující kúry posloužil grafický návrh, který zkřížil právě žigulík s moderní Ladou Vesta, i s jejím výrazně zeleným lakem.

Pánové z uskupení příznačně nazvaného „Cirkus na kolech” se rozhodli, že takovému vozu zkusí vdechnout život bez velkých investic. A povedlo se, třebaže skutečná Vesta poskytla jen přední nárazník s mřížkou. V případě zbytku si autoři vystačili se sortimentem z nejbližšího papírnictví.

Chybějící díly tedy nahradila lepenka, kterou si muži barevně upravili po vzoru originálních součástek. Mohli tak například přišroubovat napodobeninu předních světlometů s charakteristikou strukturou, přidali nové blatníky, rádoby chromové nasávací otvory a protažení krytu motoru. Hlavním spojovacím materiálem se staly vruty a lepicí páska, jako dominantní nástroje posloužily šroubovák a vrtačka.

Rusové se vydali s hotovou Ladou do ulic a sledovali reakce kolemjdoucích. Většinou se lidé zasmáli, vyfotili fotku nebo ukázali prstem ve znamení dobré práce. Objevilo se pár negativních ohlasů, ale nic, co by mohlo zkazit náladu aktérům pojízdného cirkusového vystoupení.

Práce na modernizaci symbolu východního automobilového průmyslu vážně nebyly drahé. Celkový rozpočet si vystačil s 12 tisíci rubly, což jsou v přepočtu přibližně 4 tisíce korun. Asi od začátku tušíte, že tahle modernizace jen jen legrace, právě tento účel ale naplnila dokonale, i vzhledem k vynaloženým prostředkům.


Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 1 - Lada 2105 facelift a la Lada Vesta Rusko Perex
Grafická představa o propojení Lady 2105 s Vestou vypadala ještě snesitelně...

Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 2 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 00Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 3 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 01Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 4 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 02Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 5 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 03Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 6 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 04Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 7 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 05Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 8 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 06Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 9 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 07Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 10 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 08Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 11 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 09Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 12 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 10Rusové našli cestu, jak ze staré Lady levně udělat tu nejnovější, alespoň na oko - 13 - Lada 2105 jako Lada Vesta Rusko 11
...realita je nakonec o dost horší. S ohledem na investici ve výši 4 000 Kč ale nelze před výsledkem práce dílny Cirkus na kolech než smeknout

Zdroj: Цирк на колесах@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama