Reklama

Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání

Je to zvláštní, ale i když v ČR existuje oficiální dovozce Lad, nové modely nejenže nenabízí, jejich prodeji brání. Koupit se ale i tak dají, celkem snadno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání

22.3.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Je to zvláštní, ale i když v ČR existuje oficiální dovozce Lad, nové modely nejenže nenabízí, jejich prodeji brání. Koupit se ale i tak dají, celkem snadno.

O vozech značky Lada se mluví stále častěji i mimo Rusko, třeba i v Německu, kam ruská automobilka své vozy oficiálně vyváží. Dováženy jsou i k nám, dokonce společností, kterou ovládá sama automobilka, přesto tu nejnovější modely značky nekoupíte. Řeč je především o Vestě a jejích variantách, které jsou na Slovensku běžně k mání, česká dealerská síť je ale nezná. A když jeden z oficiálních prodejců začal loni Vestu ze Slovenska dovážet, česká filiálka Lady mu to rychle zakázala.

Tento bizarní stav trvá dodnes. Vesta je tak k mání skoro ve všech okolních zemích, u nás však nikoli. A soudě podle slov Jana Ptáčka, který takřka čtvrtstoletí zastával různé posty ve skupině Renault, až byl předloni povýšen na post prodejního a marketingového ředitele AvtoVAZu, se na tom asi hned tak nic nezmění. Dle něj se ruská automobilka soustředí na trhy, na kterých již působí. Prioritou je pak upevnění pozic, případně opanování již ztracených kót.

Tento stav ale neznamená, že by nové Lady nebyly v ČR k mání. Jistě, můžete si nějakou sami vyrazit koupit do některé ze zmíněných zemí, ale úplně pohodlné to není. Existuje ale přinejmenším jedna firma, která vám tu nové Lady prodá se vším všudy za české koruny a bez jakéhokoli zbytečného papírování, a to paradoxně díky tomu, že oficiálním prodejcem Lad není. Ruská auta zkrátka dováží a nejen na přání, má je i skladem.

Z čeho lze aktuálně vybírat? Pohled na nabídku firmy Remoraid odhaluje kromě Vesty sedan a SUV také kombík Vesta SW, a to ve standardním hávu i ve verzi Cross. Ta je k dispozici od 347 900 Kč, za což dostáváte třeba manuální klimatizaci nebo 17palcová kola. Zvolit pak lze i vyšší úroveň výbavy Luxe, kde nechybí multimédia a kamera.

Na stupních Ice i Luxe lze samozřejmě pořídit také sedan, přičemž ten levnější osazený třeba 15palcovými ocelovými koly a lakovaný modrou metalízou byl nedávno prodán za 294 900 Kč. Na skladě má tedy dovozce pouze červený exemplář za 345 900 Kč, který se pyšní kupříkladu automatickou klimatizací nebo vyhřívanými předními sedadly.

Dále se můžeme zaměřit ještě na model 4x4, tedy Nivu. Objednávat ji lze v základní verzi Classic, jenž je k mání od 284 900 Kč, respektive v lépe vybaveném provedení Urban, za které je třeba zaplatit o 25 tisíc korun více. Pod kapotou je přitom vždy 1,7litrový benzinový motor, ten ale v prvním případě roztáčí ocelová a ve druhém litá kola.

Cesta tedy existuje, teď je jen otázkou, jestli jsou pro vás nové ruské modely dostatečně atraktivní, Němci z nich zase tak nadšení nebyli...

Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 1 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 01Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 2 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 02Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 3 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 03Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 4 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 04Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 5 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 05Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 6 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 06Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 7 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 07Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 8 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 08Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 9 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 09Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 10 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 10Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 11 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 11Nové Lady si opět můžete koupit i v České republice, i když tomu Rusové brání - 12 - Lada Memoraid 2018 aktualni nabidka 12
Tyto Lady si můžete aktuálně pořídit i v České republice, ihned. Dopřát si ale na objednávku můžete i kombík Vesta SW v základu či v provedení Cross

Zdroj: Remoraid

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše