-

Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře

Za krajně nepravděpodobnou můžeme už v tuto chvíli označit možnost, že by se jméno Schumacher nevrátilo do Formule 1. Syn Michaela Mick míří do série, z níž letos do F1 odešli hned tři jezdci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře

27.11.2018 | Petr Prokopec

Za krajně nepravděpodobnou můžeme už v tuto chvíli označit možnost, že by se jméno Schumacher nevrátilo do Formule 1. Syn Michaela Mick míří do série, z níž letos do F1 odešli hned tři jezdci.

Před necelými dvěma měsíci získal Mick Schumacher svůj první titul v evropské Formuli 3. Nyní je ovšem nad slunce jasné, že další již do svého domova ve švýcarském Glandu nedoveze. Nikoliv proto, že by postrádal talent či mu jedna trofej stačila, v podstatě by se ovšem jednalo o krok zpátky. Devatenáctiletý mladík totiž aktuálně potvrdil, že příští rok zamíří do Formule 2. Přiblíží se tak už na pouhý krůček od vrcholné královské disciplíny.

„Opravdu se těším, až budu příští sezónu bojovat s týmem Prema v šampionátu FIA Formule 2 - je to logický krok v mé sportovní kariéře, neboť chci nadále vylepšit mé technické znalosti i jezdecké zkušenosti,“ uvedl Schumacher Jr. Zároveň dodal, že volba stáje byla naprosto jasná s ohledem na úspěch, kterého s ní letos dosáhl v nižší divizi. Svůj nový služební vůz si přitom vyzkouší již velmi brzy, a to tento týden během testů na okruhu Yas Marina v Abú Zabí.

Jak se přitom dalo očekávat, jeho přechod již nyní vzbudil nemalý rozruch. Nesmíme totiž zapomínat na skutečnost, že se jménem Schumacher je spojen takový reklamní potenciál, jaký nedá ani několik špičkových jezdců F1 dohromady. Je tedy víceméně jasné, že před televizní obrazovky bude v příštím roce usedat daleko více lidí - každý závod F2 bude totiž přenášen živě na Sky Sports. A pokud si Mick povede dobře, má vlastně přestup do vyšší ligy zajištěn automaticky.

Právě F2 se letos ukázala být neskutečnou líhní pro mladé talenty, které příští rok uvidíme v monopostech Formule 1. Vítěz letošního šampionátu George Russell totiž podepsal smlouvu s Williamsem, druhý v pořadí Lando Norris byl angažován McLarenem a bronzového Alexandra Albona před několika málo hodinami potvrdilo Toro Rosso. Samotná Prema pak v Poháru konstruktérů skončila pátá se ztrátou pouhých tří bodů na tým před sebou.

Příchod Schumachera je ale velkou nadějí stáje na lepší umístění v příštím roce, neboť týmový šéf Rene Rosin považuje Micka za „extrémně talentovaného závodníka, který je navíc tomuto sportu plně oddán“. Ač tedy sice první rok pro něj nemusí být zrovna jednoduchý s ohledem na zcela nový monopost, Schumacher Jr. by dle Rosina měl být již natolik vyzrálý, že se otřepá během prvních závodů.

„Jsme velmi nadšeni ze začátku nové kapitoly v jeho kariéře a neskutečně šťastni, že můžeme být její součástí,“ dodal dále Rosin. My pak již jen můžeme zmínit, že s italskou stájí je Schumacher spojen již od roku 2016, kdy ještě závodil ve Formuli 4. Není tedy nikterak překvapivé, že ji považuje za svou druhou rodinu. Pokud ale skutečně zamíří o příčku výše, čeká jej loučení, v F1 totiž Prema chybí. Nicméně Ferrari i Mercedes již mají náruče otevřené - obě stáje byly druhou rodinou jeho otci, kterému jsou za mnohé vdečné.


Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 1 - Mick Schumacher Formula 2 prvni foto
Mick se již pochlubil prvním snímkem s monopostem F2

Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 2 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 01Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 3 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 02Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 4 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 03Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 5 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 04Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 6 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 05Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 7 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 06Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 8 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 07Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 9 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 08Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 10 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 09Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 11 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 10Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 12 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 11Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 13 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 12Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 14 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 13Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 15 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 14Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 16 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 15Schumacher je už krůček od Formule 1, zaznamenal další zásadní posun v kariéře - 17 - Mick Schumacher mistr sveta F3 2018 16
Ve vyšší lize znovu pojede za tým Prema, se kterým letos získal titul v evropské Formuli 3

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše