Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA

Schumi byl tento týden uveden do Síně slávy FIA. Jeho žena ale na galavečeru chyběla, protože je mimo Evropu. K tomu může mít jediný dobrý důvod.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA

6.12.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Schumi byl tento týden uveden do Síně slávy FIA. Jeho žena ale na galavečeru chyběla, protože je mimo Evropu. K tomu může mít jediný dobrý důvod.

Zdravotní stav Michaela Schumachera je jedním z nejpřísněji střežených tajemství na světě - v oficiální rovině jsme se o něm dlouho nedozvěděli vůbec nic. Přesto se však nyní zdá, že víme o dost více a že by mohlo jít konečně o jistotu a ne jen spekulace.

Možná si vzpomenete, že na sklonku září přinesl německý magazín Bravo Sport informaci, že Schumacherův stav se zlepšil, a byl tak k poněkud konstruktivnější léčbě převezen do Spojených států. Konkrétně pak do texaské kliniky Marka Meekse, který je světovou kapacitou na mozkové buňky.

Chtěli jsme tomu věřit, s ohledem na charakter zdroje (ano, Bravo Sport je skutečně sportovní mutací i u nás kdysi velmi populárního časopisu pro teenagery) jsme ale měli důvod pochybovat. Navzdory tomu, že Meeks přijetí Schumachera nepopřel, je vrcholným specialistou ve svém oboru a Schumacherova rodina vlastní v Texasu ranč. Nic z toho ale samozřejmě nebylo potvrzením skutečnosti, že Michael byl do Spojených států opravdu převezen.

Nyní ale vše nepřímo potvrdil prezident FIA Jean Todt, který byl Schumacherovým šéfem u týmu Ferrari a který se počítá mezi jeho nejbližší přátele. Sedminásobný světový šampión byl v pondělí v Paříži uveden do Síně slávy mezinárodní automobilové federace. Z logických důvodů u toho nemohl být přítomen, zastoupila jej ovšem jeho manažerka Sabine Kehm a přítomen byl rovněž Todt.

Schumacherova rodina ale chyběla a právě informace o jejím pohybu naznačují, že německý závodník byl skutečně převezen do Spojených států. „Michael nám všem chybí,“ uvedl Todt. „Je ale stále mezi námi a stále bojuje. Jsem rád, že dorazila Sabine, aby mohla zastoupit rodinu. Chtěl jsem, aby tu byl dnes večer i Mick, ale má nějaké testování ve Španělsku a Corinna je ve Státech.“

Právě tím Todt řekl podstatné. Nedokážeme si představit, Schumacherova manželka odcestovala do USA, její muž by zůstával doma ve Švýcarsku a ona takovou akci ignorovala. Pokud v tuto chvíli není ve Švýcarsku a v USA je „nezvratně”, musí to být kvůli jejímu muži. Ano, k úrazu hlavy došlo již v roce 2013, v mezičase si tak Corinna jistě zvykla na jinou situaci, nicméně pokud by neměla vážný důvod k pobytu ve Státech, do Evropy by se kvůli Michaelovu ocenění vrátila.

Je tedy možné, že zakrátko se dočkáme velmi dobré zprávy týkající se Schumacherova zdravotního stavu, a to buď od jeho manažerky, či přímo od samotné rodiny. Stojí za to se ještě vrátit k pondělnímu galavečeru. Todt během něj prozradil o trochu více o Schumacherově povaze, která rozhodně nezavání arogancí, jak se mnohdy mohlo zdát.

„Pamatuju si, když jezdil pro Ferrari, a jsou tu dvě věci, které chci zmínit,” uvedl Todt. „V roce 2000, po jednadvaceti letech, bylo Ferrari mistrovským týmem díky Michaelovi. Vzal jsem jej sebou na pódium a řekl mu, že náš závodní život již nikdy nebude stejný jako předtím. Ten den v Suzuce byl nejsilnějším momentem v celé mé kariéře,“ dodal.

„Další věc, která ukazuje, jaký Michael je, se odehrála na sklonku sezóny 2000, jíž končil jako šampión. Zeptal se mně - poměrně plaše, protože je plachý, jakkoliv může působit arogantně - zda bych mu nedovolil soukromé testování na Fioranu, aby se ujistil, že je stále schopen řídit. Stále byl na pochybách, zda je dobrý pilot či ne. Tak šel testovat a rozhodně nebyl špatný.“

Zdá se tedy, že Schumachera měla řada lidí zařazeného ve špatné škatulce. Ať již ovšem Todtovým slovům věříte či nikoliv, jedno zpochybnit nelze, a sice že Michael byl do Síně slávy FIA uveden více než oprávněně. Stále je jediným sedminásobným mistrem světa v historii Formule 1, přičemž je otázkou, zda zrovna tento rekord ještě někdo překoná. Stejně jako mnoho dalších, které stále drží. Pokud na něj chcete zavzpomínat v tom nejlepším, podívejte se na video úplně dole - tehdy se ze skoro beznadějné situace doslova protančil k vítězství v deštivé velké ceně Malajsie. Jeho nadvláda za těchto podmínek nad veškerou konkurencí - včetně stájového kolegy - byla neskutečná...

Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 1 - Ferrari F2001 Michael Schumacher na prodej 01Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 2 - Michael Schumacher zavodni vozy 19Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 3 - Michael Schumacher zavodni vozy 20Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 4 - Michael Schumacher zavodni vozy 21Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 5 - Michael Schumacher zavodni vozy 22Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 6 - Michael Schumacher zavodni vozy 23Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 7 - Michael Schumacher zavodni vozy 24Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 8 - Michael Schumacher zavodni vozy 25Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 9 - Michael Schumacher zavodni vozy 26Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 10 - Michael Schumacher zavodni vozy 27Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 11 - Michael Schumacher zavodni vozy 28Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 12 - Michael Schumacher zavodni vozy 29Schumacher se skutečně doléčuje v USA, nepřímo potvrdil sám šéf FIA - 13 - Jean Todt 02
Schumachera máme spojeného především s týmem Ferrari, kde mu po dlouhou dobu šéfoval i Jean Todt. Ten nyní nepřímo potvrdil, že Michael byl zřejmě doopravdy převezen kvůli další léčbě do Spojených států

Zdroj: Motorsport

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše