Reklama

Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět

Jiný kraj, jiný mrav, říká se. Poznat to jde, když vyrazíte kamkoli za hranice České republiky, ale co když dorazíte až do středu Ameriky a tamní Nikaraguy?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět

24.2.2018 | Mirek Mazal | 17 příspěvků

Jiný kraj, jiný mrav, říká se. Poznat to jde, když vyrazíte kamkoli za hranice České republiky, ale co když dorazíte až do středu Ameriky a tamní Nikaraguy?

Automobilový tuning asi nejvíce proslavila série filmů Rychle a zběsile. Loni představený osmý díl vážně není poslední, nekonečná sága tak měla hodně času nakazit tuningem lidi na všech kontinentech, třebaže poslední díly už míří trochu jiným směrem. Potíž je, že rozličné úpravy se často zvrhávají v něco, pro co si čeština vynalezla slovo tuzing. Zdá se, že v Česká republika má největší vlnu podobné lidové tvořivost za sebou, obyvatelé Nikaraguy ale něco takového říci nemohou.

Při poznávacím pobytu ve Střední Americe autor snímků na čerpací stanici ve městě Managua potkal zajímavé úkazy z dílny tamního automobilového klubu. Improvizovanému srazu vévodilo Hyundai Elantra (poznali byste ho ještě?), jakási čtyřkolová verzi Ironmana zkřížená s produktem Briana O'Connora. A nejen to, zdatně kýčovitému vozu dodávají na výjimečnosti i obrazce, ze známé planiny Nazca. Když už, tak už.

Tento podivný styl je ve středu Ameriky oblíbený, jak můžeme vidět, ani další auta si s tímto strojem nemají co závidět. Fotograf nicméně tvrdí, že se s mladíky pobavil a přestože mají omezené zdroje, jsou to velcí nadšenci, kteří se nebojí si věci dělat sami. A dělají je navzdory svéráznému stylu kvalitně. Hoši tráví čas modelováním nových tvarů nárazníků a vymýšlením nápaditých barevných kombinací laků. Z bývalých sériových Hyundai a Hond se tak stali kandidáti na hlavní roli v jednom z „revivalů” někdejších dílů kultovního filmu.

Škoda, že se úpravci pilně nevěnovali funkčním vylepšením, ale to by asi náhodné cestovatele s foťákem v ruce tolik nezaujalo. Posuďte sami a klidně můžete ohodnotit zářivá díla pod článkem. Našemu vkusu příliš nesedí, ale kdo říká, že by autorům těchto kreací ladily stroje, které se pro změnu líbí nám...

Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět - 1 - Tuning Nikaragua zarive upravy Rychle a zbesile 01Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět - 2 - Tuning Nikaragua zarive upravy Rychle a zbesile 02Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět - 3 - Tuning Nikaragua zarive upravy Rychle a zbesile 03Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět - 4 - Tuning Nikaragua zarive upravy Rychle a zbesile 04Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět - 5 - Tuning Nikaragua zarive upravy Rychle a zbesile 05Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět - 6 - Tuning Nikaragua zarive upravy Rychle a zbesile 06Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět - 7 - Tuning Nikaragua zarive upravy Rychle a zbesile 07Takhle si upravují auta lidé z Nikaraguy. Je to hodně jiný a hodně bizarní svět - 8 - Tuning Nikaragua zarive upravy Rychle a zbesile 08
U nás by takové úpravy byly za extrém i před mnoha lety. V Nikarague prý ze židle nikoho nezvedají. Inu, jiný kraj...

Zdroj: The Gentleman Racer

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše