Reklama

Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál

Občas vám ukazujeme auta, která s dobrou péčí majitele urazila obrovské porce kilometrů. Na toto Céčko majitel kašlal, obří kilometráž zvládl i tak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál

3.7.2016 | Petr Miler | 11 příspěvků

Občas vám ukazujeme auta, která s dobrou péčí majitele urazila obrovské porce kilometrů. Na toto Céčko majitel kašlal, obří kilometráž zvládl i tak.

Auta s vysokou kilometráží, najetou ať už během krátké doby nebo i v průběhu mnoha let, nás fascinují. Jsou totiž nejlepším důkazem toho, že je určité auto připraveno na to, co má dělat především - jezdit. Měli jsme tu například VW Passat s neskutečnými kilometry za jediný rok nebo Volvo 850 TDI se skoro 1 milionem celkově. I když jde o docela jiné případy využití, tyto i další podobné vozy vždy spojovalo jedno - dobrá péče majitele.

Zdá se to být skoro nezbytným předpokladem, aby nějaký stroj vydržel dvacetkrát objet zeměkouli, jenže dnes vám ukážeme vůz, který naznačuje něco trochu jiného. Neberte to prosím jako impuls k tomu se o svůj vůz nestarat, přesto je při pohledu na tento exemplář obtížné ubránit se jednomu dojmu: Že když si pro náročné využití vyberete to správné auto, můžete být klidně - s prominutím - prase a auto to stejně zvládne.

To, co vidíte na fotkách, je Mercedes třídy C generace W203 v ne až tak obvyklé karosářské verzi Sportcoupé (CL203), která měla svého času konkurovat mnichovskému BMW 3 Compact. Je to zvláštní stroj, který někteří milují a jiní nenávidí, všichni vlastně pro to samé - protože „lepí” líbivou příď sedanu třídy C té generace ke svérázně pojaté kapkovité zádi. Nevíme, k jaké z těchto skupin budete patřit vy, pravděpodobně k té početnější, druhé.

Takoví rovněž nezřídka tvrdí, že tohle ani není Mercedes, ale my vám dnes ukážeme důkaz opaku. Tento vůz v provedení 200 CDI, tedy s dnes už legendárním, 2,1litrovým naftovým čtyřválcem o výkonu 90 kW (122 koní), totiž zvládl od svého zrodu v roce 2004 ujet 826 tisíc km. To je samo o sobě obdivuhodná porce, na Céčkové Sportcoupé obzvlášť, jenže tím tady to zajímavé teprve začíná.

Však se na to auto podívejte. Zvenčí tedy vypadá ještě docela solidně, pomineme-li rozličné oděrky a extrémně vysleplé světlomety odpovídající zřejmě 826 tisícům kilometrů... svícení. Ale mrkněte se do interiéru. Ten je dvěma slovy na maděru a svědčí zejména o tom, že pokud tento vůz měl nějakou údržbu, pak to byla leda ta italská.

Vůz totiž byl prodán v Itálii, provozován v Itálii a také teď je na prodej v Itálii u autorizovaného dealera Mercedesu. Podle jeho zástupce je vůz po technické stránce ve velmi dobrém stavu a plně pojízdný nejen že je, ale prý by mu to mělo ještě nějakou chvíli vydržet. A to přesto, že sám dealer uznává, že s ním jeho majitel zacházel dosti nevybíravě. Snaha udržovat auto v pěkném stavu tady nebyla veškerá žádná a majiteli nevadilo ani to, že se z interiéru postupně trhaly - doslova - některé jeho součásti. Chybí tu mj. kus sedadla a středového tunelu, ze samotné sedačky jsou vytrhané kusy čalounění a další plastové části jsou též výrazně opotřebené. Volant s řadící pákou pak vypadají, jako by tento stroj používala Máša s medvědem. A medvěd řídil.

Co je tu zjevně podstatné, auto má prý „slušně” zdokumentovanou servisní historii, což nezní jako „dokonale”, ale očividně bude pohled do servisní knížky působit lépe než do interiéru. Jinými slovy, majitel nebyl zrovna pečlivka, na věci jako výměnu oleje ale úplně nekašlal. A zbytek jeho zacházení prostě přežil.

Tento vůz je tak dalším důkazem, že rozličné statistiky naznačující odolnost Mercedesů obecně a nebo konkrétních modelů značky proti vysoké kilometráži nejsou mimo realitu. Tohle auto je zjevné těžké zabít, i když chcete. A je otázkou, co vydrží, když se mu budete snažit pomoci žít co nejdéle.

Pochopitelně, vůz je na prodej, nepředpokládáme ale, že by někdo z vás po této „pelešárně” zatoužil. Pokud přece jen, nabídka je zde. Cena mimochodem není dvakrát lidová - 1 700 Eur znamená asi 46 000 Kč. Zdráhali bychom se za tento relikt dát 4 600 Kč, ale kdo má rád stroje „zocelené žárem asfaltových bitev”...

Díky za tip, Lukáši!

Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 1 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 01Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 2 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 02Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 3 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 03Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 4 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 04Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 5 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 05Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 6 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 06Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 7 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 07Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 8 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 08Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 9 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 09Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 10 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 10Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 11 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 11Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 12 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 12Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 13 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 13Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 14 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 14Těžko ho zabít: tento Mercedes najel 826 tisíc km. Vypadá příšerně, ale jezdí dál - 15 - Mercedes C 200 CDI Sportcoupe 2004 devastace 15
Některé Mercedesy je zjevně těžké zabít, i když se o to majitel snaží. Toto Céčkové Sportcoupe vypadá uvnitř jako by vyjelo z vrakoviště, autorizovaný dealer Mercedesu ale tvrdí, že má před sebou ještě slušnou perspektivu

Zdroj: Rossi S.p.a.

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama