Reklama

Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií

450 koní v Porsche s čtyřzónovou klimatizací za cenu „holé” Fabie? Podle prodejce je stav auta „velmi dobrý” a servisováno bylo vždy jen u Porsche.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií

5.7.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

450 koní v Porsche s čtyřzónovou klimatizací za cenu „holé” Fabie? Podle prodejce je stav auta „velmi dobrý” a servisováno bylo vždy jen u Porsche.

Slovní spojení „levné Porsche Turbo” se zdá být oxymorónem, však se stačí podívat na ceny přeplňovaných 911 libovolné generace. Nejen tenhle model ale má turbodmychadla a nejlevnější moderní, vlastně jakékoli přeplňované Porsche je model Cayenne.

Nedávno jsme vám ukazovali kousek pořízený za 143 tisíc korun, který byl s ohledem na svou cenu ve velmi dobrém stavu a člověka snadno napadne, zda podobný nákup nelze zopakovat. Takhle levně v Evropě funkční Cayenne Turbo běžně opravdu neseženete, ale to neznamená, že by tu nebyly k mání jiné vozy za velmi nízkou cenu, i když nejsou ani bourané, ani porouchané, ani jinak zničené či podezřelé. Dokonce mohou mít perfektní servisní historii.

Narazili jsme na inzerát, který takové auto nabízí. Je to Cayenne Turbo z roku 2004 a s proběhem 328 tisíc km má daleko k nejetému. Je ale k mání za 8 750 Eur, tedy zhruba 229 tisíc korun. A podle prodávajícího je jeho stav „velmi dobrý”. Vůz jsme neviděli, a tak to nemůžeme dostatečně dobře posoudit, ale žádné velké opotřebení na fotkách nevidíme, rozhodně ne na 328 tisíc kilometrů. Co naopak vidíme, je perfektní servisní historie, auto do poslední chvíle pravidelně jezdilo do autorizovaných servisů.

Výbava je samozřejmě špičková, kožené čalounění a vyhřívání sedaček je samozřejmostí, je tu i čtyřzónová klimatizace, audiosystém Bose, vyhřívaný volant, měnič CD a spousta dalších věcí, které byste v luxusním SUV z první dekády 21. století čekali. Pod kapotou je 4,5l V8 o výkonu 450 koní, který svého času dělal z Cayenne Turbo nejsilnější a nejrychlejší SUV světa - se stovkou za 5,6 sekundy a maximálkou 266 km/h si neuděláte ostudu ani dnes, mezi jakýmkoli auty. Natož pak mezi SUV.

Vůz má údajně spotřebovávat v průměru 13 litrů benzínu na 100 km, což bude jistě odpovídat dosti umírněné jízdě. Tuhle informaci nacházíme na obrazovce palubního počítače za posledních 8,5 tisíce km a také v popisu inzerátu hned vedle zprávy o tom, že vůz vlastnil starší pán, stejně jako všechny ostatní ojetiny na trhu, až na těch pár, které vlastnila starší paní. Někdy to ale pravda pochopitelně být musí...

Ať byl prvním uživatelem kdokoliv, tohle Cayenne Turbo může být zajímavou možností, jak zopakovat nákup Tylera Hoovera. Servis byl do poslední chvíle prováděn v autorizované dílně, takže stav auta přinejmenším nemůže být špatný. Ovšem, údržba levná nebude, zejména pokud budete chtít pokračovat v servisování vozu přímo u Porsche...

Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 1 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 01Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 2 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 02Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 3 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 03Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 4 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 04Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 5 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 05Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 6 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 06Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 7 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 07Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 8 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 08Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 9 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 09Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 10 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 10Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 11 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 11Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 12 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 12Tohle je nejlevnější Porsche Cayenne Turbo. Stojí málo i s dokonalou historií - 13 - Porsche Cayenne Turbo 229 tisic Kc prodej 13
Tohle Porsche na první pohled vypadá na skvělou koupi, i na poměry obecně levných Cayenne první generace

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše