V Německu shořel skoro na troud nový Ford. Reakce automobilky vás překvapí

Ford v posledních letech stihlo hned několik závažných technických potíží s jeho auty a k řešení se obvykle stavěl liknavě. O to více překvapí, jak se postavil k požáru skoro nového GT.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V Německu shořel skoro na troud nový Ford. Reakce automobilky vás překvapí

20.8.2018 | Petr Prokopec

Ford v posledních letech stihlo hned několik závažných technických potíží s jeho auty a k řešení se obvykle stavěl liknavě. O to více překvapí, jak se postavil k požáru skoro nového GT.

Fix Or Repair Daily, tak někteří škodolibě vysvětlují pravý význam slova Ford. Je to pochopitelně žert, sama automobilka mu ale v posledních letech dávala trochu zapravdu. Na Američany se jen během uplynulých měsíců sesypaly problémy s jejich tříválcovými motory, dvouspojkovými automaty či pohonnými jednotkami Focusu RS. Firma se k nim navíc stavěla povětšinou liknavě a v případě oněch automatů je k lepšímu zacházení se zákazníky musel dokonce přimět až soud a miliardová pokuta.

O to více překvapí, jak automobilka zareagovala na smutný incident z německého Mnichova, kde z dosud neznámých příčin začal hořet Ford GT. Jeho dvaapadesátiletý majitel, který na Instagramu vystupuje pod přezdívkou Muc.collector, naštěstí stihl kabinu opustit bez zranění, stejně jako jeho syn. Velmi rychle zareagovali také hasiči, kteří zabránili rozšíření ohně do okolí. Samotný americký supersport se jim ale zachránit nepovedlo, „zdravá” z něj zůstala jen malá část.

Jak je patrné z fotografií, k požáru došlo v zadní části vozu, tedy v místech, kde se nachází pohonná jednotka. Tu už dohromady nikdo nedá, proto byl celý vůz odepsán. Ford se přitom rozhodl, že majiteli jej nahradí, a to přesně v té specifikaci, v jaké bylo GT objednáno. Jen u slibů navíc nezůstalo, mnichovský sběratel tak před dvěma dny na sociální síti oznámil převzetí „náhražky“.

Právě rychlost, s jakou Ford zareagoval, naznačuje, že GT nejspíše shořelo v důsledku tovární vady. Pokud by totiž šlo o chybu majitele, automobilka by jej rozhodně neupřednostnila před dalšími zájemci a nedodala by mu vůz tak rychle a navíc bezplatně. Zajímavé rovněž je, že ačkoliv došlo k tak rychlému nahrazení shořelého vozu, příčina požáru zůstává stále neznámá. Ford v tiskovém prohlášení uvedl pouze tolik, že si je incidentu vědom. „V této chvíli ale nemáme o jeho vzniku žádné další detaily, věc tedy nemůžeme dále komentovat. Naši technici ovšem spolupracují s majitelem, aby se dozvěděli o možné příčině mnohem více.“

Na další reakci značky jsme tedy zvědavi. Aktuálně tedy jen dodáme, že ve chvíli, kdy k požáru došlo, měl Ford GT najeto pouhých 43 kilometrů. Šlo tedy o úplně nové auto, možná proto automobilka nepochybovala, že problém musel být na její straně. Tak či onak jde o ukázkové řešení toho, jak by výrobce podobné potíže měl řešit - škoda, že zrovna Ford tak postupuje spíše výjimečně.


V Německu shořel skoro na troud nový Ford. Reakce automobilky vás překvapí - 1 - Ford GT 2018 pozar v Mnichove 01V Německu shořel skoro na troud nový Ford. Reakce automobilky vás překvapí - 2 - Ford GT 2018 pozar v Mnichove 02V Německu shořel skoro na troud nový Ford. Reakce automobilky vás překvapí - 3 - Ford GT 2018 pozar v Mnichove 03V Německu shořel skoro na troud nový Ford. Reakce automobilky vás překvapí - 4 - Ford GT 2018 pozar v Mnichove 04V Německu shořel skoro na troud nový Ford. Reakce automobilky vás překvapí - 5 - Ford GT 2018 pozar v Mnichove 05
V polovině června došlo v německém Mnichově k samovznícení Fordu GT...

V Německu shořel skoro na troud nový Ford. Reakce automobilky vás překvapí - 6 - Ford GT 2018 pozar v Mnichove 06
...jeho majitel se již pochlubil identickou náhradou

Zdroj: muc.collector@Instagram

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše