Reklama

Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda

Více jak dekádu žil ve stínu řádění Jeremyho Clarksona v Top Gearu, srdce automobilových fandů si ale získal i tak. V roce 2016 skončil a s jeho budoucností to nevypadalo dobře, teď se ale Fifth Gear vrací.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda

15.6.2018 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Více jak dekádu žil ve stínu řádění Jeremyho Clarksona v Top Gearu, srdce automobilových fandů si ale získal i tak. V roce 2016 skončil a s jeho budoucností to nevypadalo dobře, teď se ale Fifth Gear vrací.

Před několika málo dny se nám jako sudí v rámci srovnávacího testu levnějších SUV připomněla Vicky Butler-Henderson. Ta má závodění přímo v krvi, neboť svět motorsportu učaroval jejímu dědovi, otci i bratrovi. Ona sama se pak do soutěží vrhla ve dvanácti letech, přičemž v motokárách našla přemožitele jen v podobě Davida Coultharda. To ji ale rozhodně nesrazilo ke dnu, naopak v roce 1997, tedy ve svých pětadvaceti letech rozšířila tehdejší tým Top Gearu.

Poté, co byl původní Top Gear zrušen, Vicky společně s Tiffem Needellem přešla k televizní stanici Channel 5, kde pokračovala ve své práci pod hlavičkou zcela nového pořadu zvaného Fifth Gear. Ten nikdy neměl lehký život, neboť prakticky celou dobu jeho existence provázela nejslavnější éra konkurenčního Top Gearu, již ve stejném roce 2002 vzkřísil dle nového formátu Jeremy Clarkson. „Pátá rychlost“ tak nikdy neměla takovou sledovanost jako „Nejvyšší rychlost”, na druhou stranu se však kladla daleko větší důraz na samotná auta než doprovodný cirkus.

Pouhých sedm let po svém spuštění byl Fifth Gear ukončen, nicméně již po pár měsících došlo k obnovení pořadu. První díl sedmnácté série byl odvysílán 3. června 2010, přičemž jako host se v něm objevil Lewis Hamilton. Za zmínku pak stojí, že ve stejné době bylo oznámeno, že k pořadu se připojí i Ben Collins, někdejší Stig z Top Gearu. Ten však nakonec u Fifth Gearu vydržel jen po jednu sérii.

S příchodem roku 2012 se Fifth Gear přesunul z původního pátého kanálu na stanici Discovery, o tři roky později na History a ještě tentýž rok na ITV4. V předloňském roce však Needell oznámil, že pořad bohužel končí. A co je horší, tentokrát se zdálo, že na nové zmrtvýchvstání již nedojde. Jenže Fifth Gear má očividně velmi tuhý kořínek a proto Needell nyní mohl na Twitteru oznámit radostnou zprávu.

„Včera jsem natáčel novou sérii... Fifth Gearu. Ano, po tříleté pauze jsme zpátky, více toho uvidíte v září,“ uvedl oblíbený moderátor na sociální síti. Zároveň přiznal, že spolu s ním se vrací i Jason Plato, se kterým „pálili pneumatiky“. Zda ovšem dorazí i v úvodu zmiňovaná Vicky či další z původních moderátorů Jonny Smith, to aktuálně netušíme. Těšit se každopádně je na co...

Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 1 - Fifth Gear se vraci 2018 avizo 01Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 2 - Fifth Gear se vraci 2018 avizo 02
Tiff Needell na svém účtu na Twitteru potvrdil...

Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 3 - Fifth Gear Tiff Needell 04Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 4 - Fifth Gear Tiff Needell 05Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 5 - Fifth Gear Tiff Needell 06Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 6 - Fifth Gear Tiff Needell 07Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 7 - Fifth Gear Tiff Needell 08Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 8 - Fifth Gear Tiff Needell 09Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 9 - Fifth Gear Tiff Needell 10Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 10 - Fifth Gear Tiff Needell 11Věčný konkurent Top Gearu se vrací na obrazovky. Potvrdila to sama hlavní hvězda - 11 - Fifth Gear Tiff Needell 12
...že Fifth Gear se po třech letech znovu vrací na scénu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama