Reklama

Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí

Na nové SUV nepotřebujete milion korun, všechny tyto modely se vejdou bezpečně do půl milionu. Je tedy nejlepší Dacia Duster, Jeep Renegade nebo Suzuki Vitara S?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí

11.6.2018 | Petr Prokopec | 32 příspěvků

Na nové SUV nepotřebujete milion korun, všechny tyto modely se vejdou bezpečně do půl milionu. Je tedy nejlepší Dacia Duster, Jeep Renegade nebo Suzuki Vitara S?

Motorismus jako takový máme spojený především s pánskou částí publika. Za tím nehledejte žádný sexismus, jen reflektování světa tak, jak je skutečně rozdělen. Zatímco pro většinu žen auto představuje pouhý dopravní prostředek, který je odveze z bodu A do bodu B, nemalá část mužů v něm vidí cosi více - v krajních případech dokonce i toho nejváženějšího člena rodiny, na kterého se ostatní nesmí ani křivě podívat.

Přesto čas od času můžeme hovořit o výjimkách. Koncern GM kupříkladu vede Mary Barra, v zámořských okruhových sériích lze pravidelně potkat Danicu Patrick. A ve Velké Británii se pro změnu zformovalo dívčí trio, ovšem nikoliv za účelem vydělání milionů liber v pop music. Místo toho tu máme trojici moderátorek, které se pravidelně pouští hlavně do srovnávacích testů.

Nejinak tomu je i dnes, kdy tu máme hon na krále levných SUV. Je ovšem třeba říci, že slovo „levných“ musíme dát do uvozovek. S vyloženě nízkou cenou je totiž spojena pouze Dacia Duster, která startuje na 260 tisících korunách. Pokud ovšem zatoužíte po Jeepu Renegade, musíte si připravit minimálně 453 500 Kč. A takové Suzuki Vitara S vás vyjde dokonce přinejmenším na 489 900 Kč. Všechno jsou to na SUV nízké cenovky, ale půl milionu korun asi za láci v České republice označí málokdo.

Pokud by tedy cena byla stěžejním kritériem, byly by Jeep a Suzuki okamžitě mimo hru. Nicméně trojice žen v čele s Vicky Butler-Henderson, která kromě závodění má za sebou i moderování původního Top Gearu či Fifth Gearu, samozřejmě přistoupí také k otestování dalších vlastností. Dojde tedy i na komfort v kabině při přejezdu nekvalitního povrchu, k čemuž je využíván tácek se třemi kelímky na nápoje. Nejméně rozlité kávy tu pak byl jeden z určujících faktorů. Žen možná pochopí, muži nejspíše nikoli.

I díky tomu se stalo, že ač je Renegade vyzdvihován za skutečné off-roadové vlastnosti, v testu skončil na třetím místě. A to mu byl k dobru přičten ještě prostorný interiér. Ten je však na druhou stranu také nudný, mnohé detaily navíc nepůsobí robustně. V kontrastu s tím je pak vysoká cena, což je i neduh Suzuki, zde jej však kompenzuje bohatá výbava.

První tedy nakonec doopravdy skončil Duster, a to přesto, že před kamerami se ukázala ještě první a tedy několik let stará generace. Ta nová pak sice vychází ze stejného mechanického základu, pročež bychom se výrazných změn v oblasti dynamiky či spotřeby nedočkali, nicméně její exteriér a interiér působí daleko hodnotněji než u předchůdce. Cena se přitom nezměnila.

Ač lze tedy dodat, že i rumunské SUV má svá negativa, a ve výsledku jich vlastně není málo, dostatkem kvalit je dokáže vynahradit. Následně si vás pak definitivně nakloní cenou, která je prostě bezkonkurenční a jíž lze omluvit prakticky jakékoliv selhání. Do jakékoliv vady má pak daleko Suzuki, nicméně za kvalitu si značka nechává zaplatit a vedle Dusteru se tak jeho kvality, zase tak zajímavě nejeví...

Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 1 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 01Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 2 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 02Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 3 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 03Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 4 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 04Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 5 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 05Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 6 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 06Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 7 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 07Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 8 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 08Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 9 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 09Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 10 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 10Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 11 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 11Jaké levné SUV je nejlepší podle žen? O vítězi rozhodla i věc, kterou muži nepochopí - 12 - Dacia Duster vs Jeep Renegade vs Suzuki Vitara S 2018 videoscreen 12
Britské trio REV (Rachael, Erin a Vicky) porovnalo Dacii Duster, Jeep Renegade a Suzuki Vitara S. Z tohoto srovnání přitom vítězně vyšlo rumunské SUV

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 32 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše