Reklama

Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká

Čekáte, že každý bude rád, že Richard Hammond přestál vážnou nehodu jen s menší újmou na zdraví a bude mu jen přát to nejlepší? Mýlíte se, každý ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká

17.6.2017 | Petr Miler | 22 příspěvků

Čekáte, že každý bude rád, že Richard Hammond přestál vážnou nehodu jen s menší újmou na zdraví a bude mu jen přát to nejlepší? Mýlíte se, každý ne.

Skoro přesně před týdnem obletěla svět zpráva, že Richard Hammond těžce havaroval při natáčení The Grand Tour. Jeho vůz po krátkém putování dolů ze srázu skončil v plamenech a zejména s ohledem na to není divu, že si Clarkson a May po spatření následků nehody mysleli, že Hammond je mrtvý. Naštěstí není, zdaleka ne - z auta se před vypuknutím požáru vyškrábal sám a ačkoli i „jen” zlomené koleno znamená, že přípravy nové The Grand Tour jsou v chaosu, všichni jsou dnes hlavně rádi, že se „Hamsterovi” nic až tak vážného nestalo. Tedy skoro všichni.

S něčím docela jiným než přáním brzkého uzdravení se po nehodě ozval Marcel Steiner, profesionální švýcarský závodník, který zvítězil v závodě, po jehož trati se Hammond s půjčeným Rimacem pohyboval. Ten pro The Sun řekl, že profesionální závodníci před kláním detailně studovali trať, aby minimalizovali riziko při následném závodě. Richard H. prý ne a vzkázal mu to dost nevybíravým způsobem: „Superhrdinové jako Hammond se na trati ukázali jen krátce před závodem, a tak podstupovali obrovské riziko. Tohle by se skutečnému profesionálovi nestalo,” řekl bez skrupulí Steiner.

Mohl by mít pravdu, pakliže by Hammond skutečně jel po trati závodu „na první dobrou” blízko hranici možností a byl zaskočen charakterem silnice v jakémkoli smyslu těchto slov. A možné to je, neboť šéf švýcarské federace automobilového sportu Patrick Falk říká, že nad Hammondovým pohybem po trati neměla jeho organizace žádnou moc. „Hammond se neúčastnil oficiálního závodu, ale jen doprovodného programu, a tak jsme neměli přístup k němu a jeho autu. Profíci si běžně projedou trať den předem na kole a zajímají se o podmínky na tom kterém místě. Pochybujeme, že Hammond měl na toto čas,” říká Falk.

To pro slavného moderátora nevyznívá moc dobře, k čemuž si ještě přisazuje švýcarský automobilový novinář Peter Wyss, který byl u trati přítomen. Podle něj nikdo nemohl být překvapen, že při závodě došlo ke skoro tragické nehodě: „Účastnící závodu mimo soutěž se proháněli po horské silnici bez helmy a příliš vysokou rychlostí,” lamentoval s tím, že organizátoři by se měli na podobné jednání příště více zaměřit a že Hammondovo přežití bylo čirou otázkou štěstí. Jenže ne každý s tím souhlasí.

Docela jiného názoru je organizátor závodu Christian Smid, který podobné spekulace smetl ze stolu: „Hammondova účast v závodě byla připravována týdny před jeho startem,” konstatoval s tím, že britský moderátor se na trati neobjevil zničeho nic.

Kde je pravda, posuďte sami, my zůstáváme věrni našemu původnímu pohledu na věc - jsme rádi, že Hammond je v pořádku a jsme přesvědčení, že je dost zkušený a odpovědný na to, aby při „závodě” neúměrně neriskoval. Konec konců, příčina nehody je stále neobjasněna a komplikovaný superstroj malé chorvatské automobilky mohl snadno stihnout defekt, který poslal Hammonda mimo silnici nezávisle na jeho vůli.

Pro tuto chvíli tedy už jen dodejme, že Hammond byl ve čtvrtek propuštěn z nemocnice a převezen do Londýna, kde bude pokračovat v rekonvalescenci blíže své rodině. Že tím komplikuje další přípravy nové sezóny The Grand Tour, je nepochybné, budeme si ale muset ještě počkat, jestli to změní i původně avizovaný termín začátku druhé série show...

Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 1 - Richard Hammond crash vs Michael Steiner 01
Michael Steiner nemá s Hammondem žádné slitování...

Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 2 - Richard Hammond crash dalsi 03Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 3 - Richard Hammond crash dalsi 04
...sám moderátor s pochroumaným kolenem opustil nemocnici ale už zamířil do rodné Anglie

Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 4 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 01Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 5 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 02Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 6 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 03Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 7 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 04Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 8 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 05Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 9 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 06Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 10 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 07Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 11 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 08Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 12 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 09
Co přesně vedlo k jeho nehodě, zůstává otázkou...

Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 13 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 10Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 14 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 11Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 15 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 12Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 16 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 13Vítěz závodu plísní Hammonda za jeho nehodu. Profíkovi by se to nestalo, říká - 17 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 14
...s ohledem na následky ale musí být rozumný člověk rád, že Hammond vše přežil jen s menším zraněním

Zdroj: The Sun

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 22 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše