Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu

Může se zdát, že v kavárně na chodníku můžete potkat tak nanejvýš nákladní auto, v Benátkách ale platí jiné poměry. Tam se kapitán obří zaoceánské lodi vydal na prohlídku města s tisíci cestujících.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu

9.7.2019 | Mirek Mazal

Může se zdát, že v kavárně na chodníku můžete potkat tak nanejvýš nákladní auto, v Benátkách ale platí jiné poměry. Tam se kapitán obří zaoceánské lodi vydal na prohlídku města s tisíci cestujících.

Benátčanům dochází trpělivost s obřími výletními loděmi proplouvající kanálem vedoucím těsně okolo památek UNESCO. Množí se nehody a podle odpůrců je pouze otázkou času, kdy mořský provoz centrem města způsobí větší katastrofu. V neděli tomu nebylo daleko, když se z mlhy vynořila gigantická loď blízko chráněných pamětihodností.

Park Giardini della Biennale vytvořil Napoleon Bonaparte v samém srdci Benátek a dnes jde o významnou součást městského kulturního dědictví. Místo odpočinku hned vedle Náměstí svatého Marka devastuje námořní doprava na přiléhajícím kanálu. Poslední nebezpečný průjezd lodi jménem Costa Deliziosa rozzuřil občany do nepříčetnosti.

Jen pár metrů od břehu se zjevilo plující městečko pro 2 800 pasažérů. Výletní loď společnosti Carnival Cruise Lines vtrhla do města sužovaného bouří. Chybělo jen velmi málo a v jednom z turisticky nejvytíženější destinaci světa došlo na nejhorší - kapitán nedbal špatné viditelnosti a vydal se na průplav hlavním benátským kanálem, kde olízl břeh jen těsně minul další lodě a přilehlá mola. Zhruba 300 metrů dlouhý parník o několika patrech kličkoval mezi domy za asistence tří tažných remorkérů.

Záznam manévru znovu rozdmýchal italské vášně, v pozadí natočených záběrů jsou slyšet nadávky rezidentů. „Je šílenství, že obří lodě mohou vjíždět do Benátek. Ale za špatného počasí to je už zločin,“ reagovali na situaci naštvaní kritici. Starosta Benátek Luigi Brugnaro viní z nepříjemné situace ve městě italského ministra dopravy. Navzdory pětitisícovým protestům se předpisy pro zaoceánské námořníky mění jen pomalým tempem.

Je vidět, že děsit se v kavárně na hlavní třídě aut z přilehlé silnice lze vnímat jako znak přecitlivělosti - v Benátkách řeší větší patálie...


Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 1 - Vyletni lod projela Benatky foto 01Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 2 - Vyletni lod projela Benatky foto 02Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 3 - Vyletni lod projela Benatky foto 03Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 4 - Vyletni lod projela Benatky foto 04Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 5 - Vyletni lod projela Benatky foto 05Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 6 - Vyletni lod projela Benatky foto 06Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 7 - Vyletni lod projela Benatky foto 07Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 8 - Vyletni lod projela Benatky foto 08Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 9 - Vyletni lod projela Benatky foto 09Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 10 - Vyletni lod projela Benatky foto 10Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 11 - Vyletni lod projela Benatky foto 11Z mlhy ve městě se zničehonic vynořila obří zaoceánská loď a najela do břehu - 12 - Vyletni lod projela Benatky foto 12
Třistametrová loď uprostřed Benátek vzbudila hrůzu i u místních zvyklých na lodní dopravu

Zdroj: Roberto Ferrucci@Youtube, Petra Reski@Twitter

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama