Reklama

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali

Lékaři léčí, řekl by jeden. Tito dva muži dělali i to, vedle toho si ale našli pozoruhodnou „bokovku”. Bohužel pro ně ilegální a míru zjevně neznali.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali

29.9.2016 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Lékaři léčí, řekl by jeden. Tito dva muži dělali i to, vedle toho si ale našli pozoruhodnou „bokovku”. Bohužel pro ně ilegální a míru zjevně neznali.

Automobilové sbírky mění své majitele poměrně často. Nejčastější příčinou bývá úmrtí dosavadního vlastníka, neobvyklé nebývá ani to, když se nějaký sběratel rozhodne zaměřit na trochu jiné vozy a většinu těch dosavadních rozprodat. Čas od času se ovšem najde jiná, poněkud bizarnější příčina. Nadcházející dražba společnosti Gaston and Sheehan je toho typickým příkladem, v jejím centru jsou totiž vozy doktorů Xiulu Ruana a Johna Patricka Couche. Ti měli svou ordinaci v arizonském městečku Mobile, kde se ovšem nevěnovali pouze péči o pacienty.

Oba doktoři byli totiž v předloňském roce shledáni vinnými z ilegálního předpisování narkotik a farmaceutických drog. Této činnosti se věnovali několik let, přičemž většinu peněz následně utráceli za luxusní a sportovní automobily. Jak se přitom říká, s jídlem roste chuť - a tu měli Couach a Ruan zjevně enormní. V letech 2013 a 2014 byli totiž doktory číslo jedna a dvě, kteří předepsali největší množství farmaceutik v celých Státech.

Jistě, někdo musí být první a někdo další druhý. Tady ovšem situace zašla až tak daleko, že v roce 2014 byla skoro celá třetina pilulek Abstralu (obchodní označení Fentanylu, syntetického opioidu) napříč celými Spojenými předepsána těmito dvěma doktory. A to není vše. I když si takto přišli měsíčně na miliony, koupili si ještě akcie farmaceutické společnosti Galena Biopharma (výrobce Abstralu) za 35 milionů Kč, protože věřili, že zvýšení prodeje Abstralu jen díky jejich masivní preskripci povede k růstu cen akcií a vydělají tak ještě více. Člověk si říká, jak chytří mohli být tito lidé a jak vůbec mohli dostat doktorát, na každý pád došlo k nevyhnutelnému - svou aktivitou na sebe upozornili policii, která je v roce 2015 zatkla.

Coach byl následně odsouzen na 20 let, jeho kolega stráví za mřížemi o rok více. Kromě toho byli vinnými shledáni i asistenti obou doktorů, těm byl ovšem výměnou za svědectví snížen trest na několik málo měsíců za mřížemi. Soudce Callie Granade byl nekompromisní, neboť uvedl, že pokud by se opiáty přepočítaly na marihuanu, šlo by o více než 90 tisíc kilogramů.

Jak je tedy patrné, opravdu nešlo o žádné troškaře. Nepřekvapí proto, že kromě pobytu za mřížemi musí vyplatit přes 10 milionů dolarů (cca 220 mil. Kč) jako odškodné pojišťovnám. Právě tato částka bude uhrazena z prodeje majetku, který byl oběma doktorům zabaven. Nejde přitom jen o auta, ale i hodinky, diamanty a další cennosti.

My se samozřejmě budeme věnovat hlavně jednotlivým vozům, které si představíme kus po kuse dle abecedního pořadí. Z části jde o typické vozy lidí, kteří vydělávají miliony, jako jsou Porsche, Bentley či Ferrari. Najdou se však i mnohem exotičtější kousky. Dražit je přitom můžete online, se zapomenutými pilulkami pod kobercem ale raději nepočítejte...

Aston Martin DB9 Volante z roku 2006

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 1 - Zabavena auta na prodej 01

Britská zadokolka s šestilitrovým dvanáctiválcem pod kapotou má najeto pouze 17 334 kilometrů, kromě zelené karoserie přitom počítá se žlutohnědým koženým čalouněním.

Audi R8 V10 Spyder z roku 2011

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 2 - Zabavena auta na prodej 02

Německý roadster s italským atmosférickým srdcem si povedená dvojice ani nestihla užít, vůz s černou karoserií a černým interiérem má najeto jen 5 113 km.

Bentley Arnage Red Label/R Mulliner z roku 2005

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 3 - Zabavena auta na prodej 03

Skrz naskrz černočerná limuzína je vyvedena v luxusní specifikaci Mulliner. O pohon se stará 6,75litrový osmiválec, na tachometru pak svítí 16 253 kilometrů.

Bentley Continental GT z roku 2005

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 4 - Zabavena auta na prodej 04

Červené kupé osazené šestilitrovým dvanáctiválcem twin-turbo a automatem se pyšní dvoubarevným koženým interiérem a nemalým nájezdem 49 734 km.

Bentley Continental GTC z roku 2007

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 5 - Zabavena auta na prodej 05

Další z kabrioletů doktorské dvojice má na kontě 12 533 km. Jeho pohon má rovněž na starosti motor W12, uvnitř pak nechybí žlutohnědá kůže.

BMW 6 Coupe z roku 1987

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 6 - Zabavena auta na prodej 06

Druhý nejstarší nabízený vůz patřil doktoru Ruanovi. Ten s ním ale nejspíše nenajezdil oněch 144 150, jenž svítí červenému kupé s bílým interiérem na tachometru.

Ferrari 599 GTB Fiorano z roku 2007

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 7 - Zabavena auta na prodej 07

První z dvojice „doktorských“ Ferrari spárovalo tradiční rudou s dvanáctiválcovým motorem. Ten ale příliš užíván nebyl, vůz totiž najel pouze 3 107 km.

Ferrari F430 Spider z roku 2007

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 8 - Zabavena auta na prodej 08

Osmiválcové kabrio z Maranella již má na kontě 5 392 km, stejně jako předchozí kousek je pak osazeno automatem. S ním je přitom spárována černá kůže.

Chevrolet Corvette 350 Turbo Stingray z roku 1969

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 9 - Zabavena auta na prodej 09

I doktor Couch měl zjevně zálibu v letitých strojích, patřila mu totiž modifikovaná Corvette třetí generace. Ta se pyšní manuálem a nájezdem pouhých 30 908 km.

Lamborghini Diablo VT z roku 1994

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 10 - Zabavena auta na prodej 10

Zde si bohužel musíme vystačit ilustračním snímkem, italské kupé s černou karoserií a žlutohnědým interiérem totiž překvapivě nebylo nafoceno. Nájezd 17 803 km ale známe.

Lamborghini Murciélago Roadster z roku 2008

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 11 - Zabavena auta na prodej 11

U druhého vozu ze Sant'Agata Bollognese je pro změnu neznámý počet najetých kilometrů, oranžovo-zlatý lak a žlutohnědý interiér si ale prohlédnout můžeme.

Maserati GranTurismo z roku 2013

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 12 - Zabavena auta na prodej 12

Italské kupé s designem od Pininfariny najelo 7 922 km, modrý lak přitom páruje se žlutohnědým a modrým interiérem a 4,7litrovým osmiválcem.

Mercedes-Benz SLR McLaren z roku 2005

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 13 - Zabavena auta na prodej 13

Další z aut, u nichž chybí najeté kilometry, disponuje přeplňovaným 5,5litrovým osmiválcem, který se zadními koly propojuje automatická převodovka.

Mercedes-Benz SLS AMG z roku 2011

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 14 - Zabavena auta na prodej 14

Novodobý Gullwing dostal do vínku červenou karoserii a bíle čalouněný interiér. Pod kapotou pak najdeme přeplňovaný osmiválec, na tachometru svítí 1 568 km.

Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio z roku 2013

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 15 - Zabavena auta na prodej 15

Otevřenou verzi německého supersportu si doktoři příliš neužili, najeto má totiž jen 227 kilometrů. I zde je karoserie červená, uvnitř se však mísí černá a žlutohnědá kůže.

Porsche 911 Carrera 4S Cabrio z roku 2006

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 16 - Zabavena auta na prodej 16

Tento vůz používal jeden z doktorů často, na tachometru totiž svítí 88 047 najetých kilometrů. Uvnitř pak nechybí - jako skoro u všech aut kolekce - žlutohnědá kůže.

Porsche 911 Targa 4S z roku 2015

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 17 - Zabavena auta na prodej 17

Velmi pravděpodobně jde o poslední kousek, který si Coach či Ruan pořídili. Bílá Targa s automatem a pohonem všech kol totiž najela jen 1 050 km.

Porsche 911 Turbo S Cabrio z roku 2005

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 18 - Zabavena auta na prodej 18

Pokud toužíte po Porsche s přeplňovaným šestiválcem, mohlo by být vaší volbou předchozí Turbo. Najelo jen 30 704 km, k dispozici je i s hardtopem.

Saleen S7 TwinTurbo z roku 2006

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 19 - Zabavena auta na prodej 19

Americká legenda se 750 koňmi na zadních kolech a křídlovými dveřmi kromě černé karoserie počítá s černým interiérem, nájezd ani v tomto případě uveden nebyl.

Shelby Series 1 z roku 1999

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 20 - Zabavena auta na prodej 20

Carroll Shelby se nevěnoval jen úpravám AC Cobry, ale stvořil i vlastní sporťák. Jeho osmiválec toho ale v tomto případě moc nenajel, na „hrbu“ totiž má jen 1 797 km.

Spyker C8 Laviolette z roku 2009

Zabavená sbírka aut dvou doktorů je fascinující stejně jako to, co dělali - 21 - Zabavena auta na prodej 21

Pokud ovšem hledáte auto, které se od pořízení prakticky nepohnulo, je to tento Spyker, který ujel jen 16 km. Perforované čalounění Magnolia je tak pomalu jako nové.

Zdroj: Gaston and Sheehan@TXAuction

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše