Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár

Tak alespoň prezentuje důvod prodeje on sám, na internetu se ale spekuluje o něčem jiném. Muže, kterého proslavily kejkle právě se supersportovními auty, měly dohnat finanční potíže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár

9.1.2019 | Petr Prokopec

Tak alespoň prezentuje důvod prodeje on sám, na internetu se ale spekuluje o něčem jiném. Muže, kterého proslavily kejkle právě se supersportovními auty, měly dohnat finanční potíže.

Alejandra Salomona zná svět spíše pod přezdívkou Salomondrin. Proslavil se před několika málo lety tím, že tehdy jako vůbec první proti sobě postavil „Svatou trojici hypersportů, tedy Ferrari LaFerrari, McLaren P1 a Porsche 918 Spyder. A aby toho nebylo málo, pak do daného srovnávacího testu přizval i Bugatti Veyron a Pagani Huayra 730S. To přitom dnes již nemusí vypadat jako nějaký úctyhodný počin, nicméně v roce 2015 nezvládl „Svatou trojici“ seskládat ani Top Gear. Oproti Clarksonovi a spol. však měl Salomondrin nemalou výhodu, některé z vozů totiž patřily do jeho sbírky.

Svou kolekci Alejandro pravidelně obměňuje, zmiňovaná Huyara mu tak již nějaký ten pátek neříká pane. Místo toho zamířila do stáje dalšího velmi známého sběratele, jejím majitelem se stal David Lee. Ano, přesně ten známý šperkař, kterému Ferrari opakovaně odmítlo prodat model LaFerrari a který se později rozhodl italskou automobilku dráždit přepracovaným osmiválcovým Dinem. Pagani však nebylo jediným vozem, kterému Salomondrin dal padáka, z jeho garáže se totiž muselo pakovat i takové Porsche 911 R.

Důvody k prodeji těchto aut Alejandro zmínil na svém kanálu na Youtube, kupříkladu Huayra jej totiž neoslovila jak svou jízdní dynamikou, tak komfortem v nízkých rychlostech. Mimo to Salomondrin uvedl, že Pagani žene ceny svých aut do absurdních výšin, kvůli čemuž taková Huayra Roadster stojí více než LaFerrari Aperta. Pokud však přijde řeč na zůstatkovou hodnotu, je na tom vzpínající se koník lépe.

V případě Porsche 911 R je důvod daleko prostší - když k Salomondrinovi limitovaný model dorazil, uvědomil si, že vůbec nejlepší vůz z Zuffenhausenu osazený manuální převodovkou již má, a to v podobě Porsche Carrera GT. I proto se nakonec bez slzy v oku zbavil i Porsche 918 Spyder, supersport s atmosférickým desetiválcem však považoval na absolutní klenot své sbírky, který nehodlal nikdy nikomu prodat.

Jak se ovšem říká, co člověk míní, to čas mění. Carrera GT je tedy nyní na prodej, stejně jako Mercedes-AMG GT R, McLaren 720S a podle Salomona i všechny další sportovní vozy z jeho kolekce - nechat si chce jen luxusní auta jako Rolls-Royce Cullinan nebo nanejvýš Lamborghini Urus. Důvod je přitom zcela jiný, než tomu bylo ve výše zmíněných případech a má souvislost s nedávným požárem McLarenu Senna. Ten Alejandrovi vzplál pouhých sedm dní po dodání, navíc během jízdy, jíž se účastnila i jeho manželka.

Tento incident měl v Salomonovi zanechat nemalé trauma, kvůli kterému se jednoduše v supersportech necítí dobře. A jelikož ostatních aut má stále dost, jednoduše se rozhodl, že sportovní modely by mu onu smutnou událost již neměly připomínat. Otázkou však je, zda je k nám skutečně upřímný. Na internetu se totiž objevily spekulace o tom, že jen za loňský rok prodělal přes 1 milion dolarů (cca 22,4 mil. Kč), což vzhledem k jeho jen automobilovému majetku není bůhvíjaká suma, peníze ale zkrátka může potřebovat. Do těchto spekulací by zapadly i zvěsti, podle nichž onen McLaren Senna nikdy pořádně nechtěl a koupil jej pouze proto, že to slíbil svým fanouškům na internetu. A jelikož šlo o opravdu drahý vůz, měl se následně uchýlit k pojišťovacímu podvodu.

Kde je pravda, je otázkou. Faktem je v tuto chvíli jen tolik, že přes firmu Evan Paul Motorcars jsou na prodej zatím nejméně tři na zakázku specifikované Salomonovy supersporty, z nichž zejména Carrera GT by mohla zaujmout, přestože majitel v jejím případě sáhl po přelakování na červeno-růžový odstín Ruby Stone Red. Najeto ovšem má pouze 3 200 mil (5 149 km), což je na třináct let starý vůz opravdu málo. A je to skutečně vzácný vůz, jen jeho cena se pohybuje v řádu desítek milionů korun.

Pokud bude Salomondrin prodávat opravdu vše, nabídka se brzy značně rozšíří. Otázkou ovšem je, co pak bude s jeho kanálem na Youtube, který je kolem supersportovních aut do značné míry postavený. To všechno ukáže až čas.


Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 1 - Salomondrin prodej aut 2019 lepsi 01Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 2 - Salomondrin prodej aut 2019 lepsi 02Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 3 - Salomondrin prodej aut 2019 lepsi 03
Alejandro Salomon se podle svých slov rozhodl prodat všechna sportovní auta, která má

Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 4 - McLaren Senna Salomondrin pozar 01Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 5 - McLaren Senna Salomondrin pozar 02Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 6 - McLaren Senna Salomondrin pozar 03Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 7 - McLaren Senna Salomondrin pozar 04Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 8 - McLaren Senna Salomondrin pozar 05Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 9 - McLaren Senna Salomondrin pozar 06
Důvodem má být požár jeho McLarenu Senna, který mu měl způsobit nemalé trauma

Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 10 - McLaren Senna Salomondrin pozar 07Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 11 - McLaren Senna Salomondrin pozar 08Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 12 - McLaren Senna Salomondrin pozar 09Známý youtuber prodává všechny svoje supersporty, důvodem je nedávný požár - 13 - McLaren Senna Salomondrin pozar 10
Vzácný vůz si nadělil jen o pár dní dříve k Vánocům

Zdroj: Salomondrin.com

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše