Reklama

„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video)

Hlavní otázkou tohoto srovnání bylo, zda má „stará škola” proti novým hybridům šanci na okruhu. Odpověď je ale kupodivu prostá. A co sprint?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video)

19.11.2015 | Petr Miler | 29 příspěvků

Hlavní otázkou tohoto srovnání bylo, zda má „stará škola” proti novým hybridům šanci na okruhu. Odpověď je ale kupodivu prostá. A co sprint?

Když jsme vám dnes odpoledne zprostředkovali třetí a poslední část klání LaFerrari, McLarenu P1 a Porsche 918 ve zrychlení 0 až 300 km/h, začínali jsme slovy o tom, že se se srovnáními tří hybridních hypersportů zničeho nic pomalu roztrhl pytel. Tehdy jsme přitom ani netušili, že jen o pár hodin později vrhne do placu výsledky svého srovnání také Alejandro Salomon, který vzal své Pagani Huayra a Porsche 918 Spyder s cílem srovnat je na okruhu i ve sprintu proti McLarenu P1, LaFerrari a Bugatti Veyron Super Sport.

To zní vskutku půvabně a už první a hlavně druhý díl tohoto souboje nám ukázaly, že realita nebude jiná. Salomon, který vydělal jmění obchody s nemovitostmi, se ale také věnuje filmařině a smysl pro drama mu zjevně nechybí. V druhém dílu klání nám totiž ukázal všechno možné, až na výsledky. Ty nám předestírá v pokračování třetí a aby tu nešlo jen o jakési vyhlašování Oscarů (byť k něčemu podobnému video nakonec trochu sklouzne...), poslal proti sobě všech pět aut i ve sprintu na 400 metrů.

Něco takového už jsme viděli se „Svatou trojicí”, a tak poměření těchto tří aut nepřekvapí. Ale co nováčci? Salomon z toho tentokrát udělal jakési play-off, v němž jeho Huayra byla za statistu a vítěz klání Huayra-LaFerrari-P1-918 se utkal s Veyronem SS. Jak to dopadlo, si prohlédněte sami, přiložené fotky či video řeknou vše. Sluší se snad jen dodat, že kdyby šlo o delší sprint jako dnes odpoledne, dopadlo by to jistě jinak.

Pak došlo na vyhlášení výsledků okruhového klání a pro ty vás nikam odkazovat nebudeme. Jsou totiž pozoruhodně jednoznačné, alespoň v případě srovnání Huayry a Veyronu s LaFerrari a spol. Dva konvenčnější stroje dostaly od hypertria takový nářez, až samým červenáním oba doteď musí připomínat Ferrari. Mezi zbytkem startovního pole už to - jako obvykle - až tak jednoznačné nebylo a rozhodovaly někdy i setiny sekundy. Přesto má celé klání jediného vítěze, Porsche 918 Spyder. Další detaily vám prozradí přiložené obrázky a video...


„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 1 - Hyper 5 treti dil screeny 13„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 2 - Hyper 5 treti dil screeny 01„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 3 - Hyper 5 treti dil screeny 02„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 4 - Hyper 5 treti dil screeny 03„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 5 - Hyper 5 treti dil screeny 04„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 6 - Hyper 5 treti dil screeny 05„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 7 - Hyper 5 treti dil screeny 06„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 8 - Hyper 5 treti dil screeny 07„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 9 - Hyper 5 treti dil screeny 08„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 10 - Hyper 5 treti dil screeny 09„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 11 - Hyper 5 treti dil screeny 10„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 12 - Hyper 5 treti dil screeny 11„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 13 - Hyper 5 treti dil screeny 12„Svatá trojice” hypersportů vs. Veyron SS a Huayra: tady jsou výsledky (+ video) - 14 - Hyper 5 treti dil screeny 14
Že Veyron bude přesvědčivější ve sprintu než na okruhu, se čekalo. Že Huayra tak propadne v obou případech, možná ani ne

Petr Miler

Diskuze 29 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama